Kita jūsų kelionės kryptis yra Turkija? Ką žinote apie Turkiją? Ieškote informacijos apie tai, ką verta žinoti prieš išvykstant? Bazinis pasiruošimas yra minimumas, kurį verta atlikti prieš vykstant į šalį, esančią dviejų žemynų – Europos ir Azijos – sandūroje.
Šis straipsnis paprastu ir prieinamu būdu padidins jūsų žinias nuo nulio iki minimaliai patenkinamų. . Sunku viską aprėpti keliomis dešimtis punktų. Tačiau pakanka apibūdinti svarbiausius aspektus, kurių jums reikia. Nuoširdžiai tikiuosi, kad žemiau pateikta informacija bus naudinga ir padės pradėti kelionę su šypsena ir pasitikėjimu.
Apie Turkija – 30 dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš išvykdami
Eiliškumas neturi reikšmės. Rašiau juos taip, kaip prisiminimai pasakojo apie mano kelionę Turkijoje. Esu įsitikinęs, kad tai neturi nei menkiausio poveikio informacijos priėmimui.
Derybos visur ir visada!
- Derėtis – kaip ir kiekvienoje musulmoniškoje šalyje, tiesiog reikia. Įveskite taisyklę, kad neperkate dalykų, dėl kurių nėra susitarta. Žinoma, čia dažniausiai kalbame apie apsipirkimą turguose. Gatvėje, kur turkas parduoda skrudintus kukurūzų burbuoles už kelias liras, gaila apkarpyti menką uždarbį. Tokiose situacijose neverta derėtis dėl kainos.
- Vairuotojo pažymėjimas – Turkijoje galite saugiai važinėti miesto gatvėmis automobiliu su lietuvišku vairuotojo pažymėjimu.
- Karinės zonos – yra kariuomenės įtvirtintų vietų. Rekomenduoju paslėpti fotoaparatą. Kuo toliau į rytus, tuo vietovės jautresnės fotografavimui
- Studentiškos nuolaidos – Turkija yra šalis, kuri semiasi daug gėrio iš Europos. Su ISIC – tarptautine kortele galite tikėtis daugybės nuolaidų, pvz., muziejuose.
- Skrandžio problemos – asmeniškai aš to nejaučiau. Tačiau faktas yra tai, kad tai visiškai kitokia šalis maisto ir prieskonių atžvilgiu. Jis taip pat yra susijęs su kita bakterine flora. Jautrūs žmonės gali turėti skrandžio problemų – viduriuoti.
- Žmonės – malonūs, paslaugūs, draugiški. Kalbant apie atvirumą ir draugiškumą, Turkija yra viena iš mano mėgstamiausių šalių.
Ar įmanoma susikalbėti angliškai?
- Anglų kalba – Turkijoje, kaip taisyklė, anglų kalba susišnekėti įmanoma, ypač dideliuose miestuose. Jei turite problemų, eikite pas jaunus žmones. Paprastai jie moka anglų kalbą bendravimo lygiu, o tai tikrai naudinga.
- Valiuta – Turkijos valiuta yra Turkijos lira. Geriausia su savimi turėti kelis dolerius ar eurus, kuriuos nesunkiai išsikeisite keitykloje. Tokių vietų dideliuose miestuose apstu.
- Valiutos keitimas Lietuvoje ar Turkijoje – jei neketinate išleisti tūkstančių eurų už 7 dienų viešnagę, tai neturi didelės reikšmės. Jūs netgi galite išimti iš savo valiutos sąskaitos ar debeto kortelės. Labiausiai rekomenduoju turėti Revolut kortelę.
- Religija – Turkijoje vyrauja sunitų islamas. Religija yra subtili tema. Būk pagarbus.
- Moteriška suknelė – Europinėje Turkijos dalyje moterys gali vilkėti ką tik nori, bet viskas pasikeičia keliaujant į rytus. Kuo toliau į dešinę, tuo labiau apranga turi dengti kūną.
- Turkijos sostinė – dauguma žmonių mano, kad tai Stambulas. Gerai ne. Tai Ankara. Verta tai prisiminti, kad neatrodytumėte kaip Pilypas iš kanapių.
Kokį draudimą rinktis į Turkiją?
- ESDK draudimas – Turkija nepriklauso Europos Sąjungai, todėl atsakymas toks: Turkijoje nacionalinis draudimas, Lietuvos EHIC, negalioja.
- Saugumas – aš asmeniškai jaučiausi beprotiškai saugus, bet tai aš. Kalbant objektyviai, rekomenduoju būti šiek tiek atsargiems, ypač moterims. Musulmoniškos šalys yra musulmoniškos šalys. Čia atsiranda daug sudėtingų dalykų, galinčių padidinti vyrų lytinį potraukį. Labai subtili ir prieštaringa tema, todėl nesiplėsiu. Rekomenduoju atkreipti dėmesį, bet nepanikuoti. Tiesiog atkreipkite dėmesį.
- Moterims dengti plaukus – NE, moterys – turistės ir turkės tokios pareigos neturi. Jei matote moterį, kuri tai daro, žinokite, kad ji rodo pagarbą savo religijai.
- Mečetės – nepamirškite įeidami į mečetę užsidengti kelius – aš čia kalbu su vyrais! Pasakykite NE šortams. Taip pat verta paminėti, kad mečetė suskirstyta į 2 skyrius – moterims ir vyrams. Būkite pagarbūs.
- Kainos – aš asmeniškai sakyčiau, kad Turkija panaši į mūsų kaimyninę Lenkiją. Tai yra mažo biudžeto keliautojo, kuris nesiveržia į viešbučius, požiūris. Vieni daiktai pigesni, kiti brangesni. Išlaikytas balansas.
- Turgūs – tai vietos, kur vaisių ir maisto kainos mažesnės. Taip pat gausite geresnę kokybę už mažiau pinigų. O geriausia, kad turguje galite paragauti, pavyzdžiui, graikinio riešuto, slyvos, o tada nusipirkti.
Koks laikas Turkijoje?
- Laikas – jei Lietuvoje 8:00, tai Stambule 9:00. 1 valanda į priekį.
- Elektros lizdas – Turkijoje kištukiniai lizdai dažniausiai atrodo kaip Lietuvoje. Taigi jums nereikės jaudintis dėl adapterių.. Įtampa 230V
- Valstybinė kalba – Turkijoje vartojama nacionalinė kalba yra turkų. Prieš išvykdami būtinai išmokite pagrindus, pvz., Ačiū – Teşekkür (skaitykite: Teszakyr).
- Ką privalote išbandyti? – vykstate į Turkiją paragauti naujų skonių ir pamatyti, kaip atrodo tikras kebabas. Garantuoju, kad neatrodo taip, kaip manote. Verta užsisakyti juodųjų morkų sulčių – taip, juodų. Taip pat rekomenduoju išbandyti gėrimą, kurio pagrindą sudaro jogurtas, sumaišytas su vandeniu ir druska.
- Ar Turkija turistinė? – TAIP, be jokios abejonės. Tai yra žiupsnelio Europos ir Artimųjų Rytų derinys, todėl daugumai turistų ji yra labai saugi šalis dėl lankstesnio požiūrio į daugelį kasdieninio gyvenimo taisyklių ir taisyklių.
- Turizmo sezonas – Turkijoje trunka nuo gegužės pradžios iki spalio pabaigos ir šiek tiek ilgiau. Turkija yra didelė šalis, o rugsėjį joje galima rasti įvairiausių temperatūrų. Sezonų paprastai verta vengti, jei mėgstate žygius be minios. Kita vertus, jei esate organizuotas turistas, grupiniai bilietai tokiai kelionei gali būti naudingi.
- Kelionė autostopu – puikiai veikia. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad Turkijos greitkeliai yra atskirti tvora ir patekimas į juos gali užtrukti.
- Traukinys –]patogus ir palyginti pigus. Tai viskas, ką žinau iš kitų keliautojų pasakojimų. Pats ten keliavau tik pėsčiomis, motoroleriu ir autostopu.
- Turkijos simbolis – – tulpė. Įdomi tiesa. Tulpės greičiau asocijuojasi su Europos šalimi – Olandija. Tiesa ta, kad tulpės atkeliavo iš Turkijos. Jo pavadinimas yra etymolo