Princų salos Stambule
Ekskursijos Stambule
Apsilankymas Princų salose

Apsilankymas Princų salose

Kaina: 55.00€ asmeniui
0-6 m. vaikams nemokamai
Trukmė: 9.00-17.00 val

Įskaičiuota į kainą: kelto bilietai, elektromobilių bilietai, pietūs ir įėjimai į paplūdimius ir parkus.

Ekskursija lietuvių kalba vyksta antradieniais


Ekskursijos aprašymas

Princų salos yra populiari vienos dienos kelionių kryptis iš Stambulo. Tai 9 salų archipelagas, esantis Marmuro jūroje – ekologiškai švarus ir labai gražus Stambulo kampelis. Tačiau Princų salų įžymybės – ne tik nuostabi gamta, gražūs paplūdimiai ir švarus oras. Šiame Stambulo kampelyje yra daug gražių pastatų su įdomia istorija.


Bizantijos laikais į salas buvo tremiami princai ir kunigaikščiai. Po 1302 m., Osmanams užėmus Jalovos miestą, į salas atskubėjo graikų pabėgėlių srautas iš Mažosios Azijos. Pačias salas osmanai užėmė tik 1453 m., prieš pat Konstantinopolio žlugimą. Vėliau Osmanų sultonų giminaičiai buvo tremiami į Princų salas.


XIX amžiuje salos tapo populiaria turtingų Konstantinopolio graikų, armėnų ir žydų atostogų vieta. O vėliau ir turtingų turkų. Dėl šio derinio Princų salose galima rasti įvairių laikų ir kultūrų paminklų. Salų gamta saugoma, nėra pramonės įmonių, draudžiama važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis.


Mūsų ekskursija prasidės plaukimu Marmuro jūra į didžiausią Buyukados salą. Salos plotas 5,4 km2, čia gyvena apie 7500 žmonių. Pavadinimas „buyukada“ išverstas iš turkų kalbos reiskia „didelė sala“. XX a. pradžioje Buyukados saloje gyveno turtingi ir aukšti pareigūnai, čia buvo pastatyta daug prabangių vilų. 


Bujukadoje yra 9 graikų ortodoksų bažnyčios, sinagoga, lotynų ir armėnų bažnyčios, mečetė. Labiausiai lankomi Šv. Jurgio (Aya Yorgi) ir Hristos vienuolynai. Vykstant į Šv.Jurgio vienuolyną rišami kaspinai ir sugalvojami norai, o nuo kalvos viršūnės atsiveria nepakartojami panoraminiai Stambulo, jūros ir kitų salyno salų vaizdai.
Buyukada yra puiki vieta iškylai ir poilsiui paplūdimyje. Salos vidurys ir pietūs apaugę pušynais ir saugomi, iškylų ​​aikštelės aptvertos.
Keliautojų laukia nuostabus pasivaikščiojimas po kvapniomis pušimis apaugusią salą, vienuolynų ir parkų lankymas, maudynės Marmuro jūroje, skanūs pietūs, švarus oras ir ramybė ir… kvapą gniaužiantys vaizdai.