You are currently viewing Ar šiuo metu yra saugu atostogauti Turkijoje?
Photo by Kadir Akman on Pexels.com

Ar šiuo metu yra saugu atostogauti Turkijoje?

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, Turkija ir jos kurortai toliau išlieka populiariausia lietuvių atostogų kryptimi. Tačiau ją nuniokojo du dideli žemės drebėjimai, įvykę vasario 6 d. Turistai planuodami atostogas klausia – ar saugu yra atostogauti Turkijoje ir ar saugu keliauti į Turkiją?

Jungtinių Tautų organizacija nurodė, kad mažiausiai 50 000 žmonių Turkijoje ir Sirijoje žuvo per šią nelaimę, o dar milijonai liko be pastogės. Netoli pietrytinio Gaziantepo miesto įvyko 7,8 balo žemės drebėjimas, o po kelių valandų įvyko 7,5 balo žemės drebėjimas kaimyninėje Kahramanmaro provincijoje.

Žemės drebėjimas Turkijoje - Ar šiuo metu yra saugu atostogauti Turkijoje?

Po to buvo juntami keli stiprūs požeminiai smūgiai ir nedideli žemės drebėjimai. Turkijos vyriausybė paskelbė nacionalinę nepaprastąją padėtį 10 provincijų, nukentėjusių nuo žemės drebėjimo: Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ir Adana.

Remiantis Užsienio reikalų ministerijos informacija, Turkijos vyriausybė pareiškė, kad į tuos miestus, kurie laikomi nelaimės zonoje, leidžiama įvažiuoti tik transporto priemonėms, gabenančioms oro komandas ir pagalbos medžiagas.

Artėjant Velykų atostogoms, daugelis šeimų susimąstys, ar verta keliauti į Turkiją ir ar jų atostogos tęsis. Perskaitykite pagrindinę informaciją apie keliones į Turkiją dabar. Prieš kelionę visada apsilankykite URM puslapyje, kad gautumėte naujausių patarimų.

Ar nuo žemės drebėjimo nukentėjo turistinės vietovės?

Pagrindinės Viduržemio jūros atostogų kryptys, tokios kaip Antalija, Alanija, Belekas, Sidė, Kemeras ir Bodrumas, taip pat Stambulo miestas yra nutolę šimtus kilometrų nuo nukentėjusios zonos. Žemės drebėjimai įvyko palei Rytų Anatolijos lūžio liniją netoli Turkijos Sirijos sienos.

URM neturi jokių gairių dėl kelionių į šias vietas. Tačiau nerekomenduojama keliauti į 10 km atstumu nuo sienos su Sirija esančias teritorijas ir nevykti į Sirnaką ir Hakkari provinciją, išskyrus būtinumą.

Ar saugu atostogauti Turkijoje šiuo metu?

Daugelis poilsiautojų gali nerimauti, kad jie bus nepageidaujami šalyje po žemės drebėjimų, tačiau iš tikrųjų turistai gali labai paskatinti Turkijos ekonomiką, padėti šaliai atsigauti, ypač dėl to, kad kurortai yra toli nuo paveiktų vietovių.

Kelionių draudimas keliaujant į Turkiją

Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad vykstantiems į Turkiją rekomenduojama įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo išlaidas. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti kartu su skrydžio bilietais Turkijos avialinijų svetainėje  arba per kelionių agentūrą. Neturint sveikatos draudimo, gydymo išlaidas gydymo įstaigoje Turkijoje turės padengti pacientas.

Iš atvykstančių į Turkijos Respubliką keleivių nebereikalaujama pateikti COVID-19 skiepų sertifikato ar neigiamo PGR  testo rezultato. Greituosius COVID-19 antigeno testus galima atlikti Stambulo ir Ankaros oro uostuose įrengtose laboratorijose.

Turkijoje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free“ sertifikuota sistema, apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas. Susirgus ar diagnozavus COVID-19 ligą užsienio turistui, jis privalo būti izoliuotas pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką. Jei Turkijoje esančiam užsieniečiui turistui nustatomas COVID-19 virusas, asmuo yra izoliuojamas 7 dienoms. Po 7 dienų, jei ligonis nebeturi simptomų arba turi lengvus simptomus, izoliacija laikoma baigta.

Medicininės kaukės privalomos tik medicinos įstaigose.