You are currently viewing Čanakalė: vartai į legendinę Troją

Čanakalė: vartai į legendinę Troją

Čanakalė tai uostamiestis įsikūręs Turkijos šiaurės vakaruose, Dardanelų pakrantėje, jungiančioje Marmuro ir Egėjo jūras. Čanakalė arba turkiškai Çanakkale retai išgirsi užsienio kalbomis kalbančius turistus, atsitiktinai atvažiuojantis žmogus dažnai būna archeologas, muziejaus darbuotojas ar keramikos parduotuvės savininkas, o krantinės vertybė – milžiniškas arklys iš filmo „Troja“ filmavimo. Čia tikrai verta atvykti, jei nori susipažinti su netipiška Turkija.

Čanakalė: ką nuveikti?

Šiame mieste būtinai reikėtų pasiklysti senamiesčio gatvelių labirinte ir vienoje iš parduotuvių nusipirkti puošnų ąsotį kaip atminimą. Važiuokite į kaimyninę salą ir aplankykite ikonišką tvirtovę, o vakare grįžkite į vietinių muzikantų roko koncertą. Mėgaukitės sočiais turkiškais pusryčiais ir pradėkite tyrinėti senovės Trojos liekanas, kurias Homeras įamžino savo epinėje poemoje „Iliada“.

Leiskitės į kelionę po keramikos pasaulį

Čanakalė nuo seno garsėjo savo meistrais: XVII–XVIII amžiuje molio dirbiniai buvo puošiami gėlėmis ir geometriniais raštais, vėliau išpopuliarėjo ąsočiai, vazos, konditeriniai dubenys ir dujinės lempos laivų ar gyvūnų pavidalu. Tarp iki šių dienų išlikusių keramikos gaminių galima rasti ąsočių su gyvatėmis pintomis rankenomis, indų su arklių galvomis.

Mieste pagerbtos puodžių protėvių tradicijos, todėl centrinėse gatvėse kone kiekviename žingsnyje yra parduotuvių su keramika. Jei esate unikalių keraminių indų gerbėjas, rekomenduojame į kelionę pasiimti atskirą lagaminą suvenyrams – visko norėsite nusipirkti. O jei labai stengsitės, galite patekti į meistriškumo pamoką pas keramiką. Pačių sukurtas gaminys vietinių meistrų kompanijoje gali tapti vienu ryškiausių kelionės įspūdžių.

Tokias dirbtuves geriau rasti atsitiktinai, einant siauromis, vingiuotomis gatvelėmis. Dažnai net žemėlapyje nėra parduotuvių, nes tai nedidelis šeimos verslas ar net kokio nors dar nežinomo menininko meno dirbtuvės.

Labiausiai rekomenduojamos dirbtuvės žemiau:

  • Kepenek Keramik. Vieta su istorija – parduotuvė veikia nuo 1996 metų. Čia rasite patvarių terakotinių indų, dekoruotų ryškiomis ir spalvingomis glazūromis, taip pat smulkių figūrėlių, kurios gali būti puiki dovana. Atkreipkite dėmesį į Trojos arklius su ratais.
  • Tulû Seramik. Iš čia norėsite su savimi pasiimti kavos ar arbatos įrankių. Yra ir klasikinių variantų, ir neįprastų radinių, tokių kaip citrinos puodelis ar moliūgo puodelis.
  • Ceramic by Elif. Ši keramikos studija patiks estetikos mėgėjams – stilingas minimalistinis dizainas, daug šviesos ir didelis stalas, kuriame vyksta magija. Atkreipkite dėmesį į neįprastus augalų vazonus ir gėlių vazas.
  • Çanakkale Seramik Müzesi. Ekskursiją siūlome užbaigti apsilankymu muziejuje. Dabar čia eksponuojama ir senovėje pagaminta keramika, ir šiuolaikinių meistrų darbai. Čia nuolat vyksta parodos ir meno konferencijos, taip pat molio gaminių gamybos meistriškumo kursai. Įdomus faktas: kadaise muziejaus vietoje buvo pirtis. Tai paaiškina kai kurias interjero ypatybes. Įėjimas nemokamas.

Eikite į Kilitbahiro žvejybos uostą

Puiku plaukti laivu ir tiesiog per 15 minučių atsidurti Galipolio pusiasalyje, kur galima ne tik susipažinti su istorija, bet ir surengti iškylą gamtoje, kaip tai daro vietiniai gyventojai. Rekomenduojame aplankyti Kilitbahiro kaimą, kuris garsėja to paties pavadinimo tvirtove. Šis Osmanų architektūros šedevras buvo pastatytas sultono Mehmeto II Fatiho nurodymu praėjus 10 metų po Konstantinopolio užėmimo, siekiant apsaugoti sąsiaurį. Tvirtovė buvo pastatyta geometriškai lygios uolos pavidalu. Į vidų galite patekti bet kurią dieną, išskyrus pirmadienį, nuo 9:00 iki 16:00. Tai taip pat puiki vieta pasivaikščiojimams ir ekskursijų nuotraukoms. Nepamirškite nufotografuoti porą kadrų su laimingomis katėmis, kurios saugo vakarienę žvejų prieplaukoje.

Praleiskite laiką vienoje iš pakrantėje esančių kavinių

Gera keliauti ten, kur patiekiamas skanus maistas. Sotūs pusryčiai, gardūs užkandžiai ir kavinė su nuostabiu vaizdu – tai, ko reikia, kad turistas galėtų atsinaujinti ir pasisemti jėgų naujiems potyriams.

Pasivaikščiokite istoriniame Gelibolu nacionaliniame parke

Jo teritorijoje yra archeologinių vietovių, kai kurios iš jų datuojamos 4000 m. pr. Kr. Be memorialų, palaidojimų ir skulptūrų, atkreipkite dėmesį į nuostabias gamtos grožybes – Aryburnu kalvas ir Tuzlos ežerą. Žalios kalvos, smėlio paplūdimiai ir mėlyni vandenys – tai vieta, kur galima apmąstyti amžinybę ir mėgautis tyla.

Aplankykite mitinę Troją

Kelionė, kuri turėtų būti jūsų šios kelionės darbų sąraše. Senovinis miestas yra 30 minučių kelio automobiliu nuo Canakkale ir yra lengvai pasiekiamas vienu iš viešųjų autobusų, kurie kursuoja į paskirties vietą kas valandą.

Pasivaikščiokite tarp kasinėjimų su griuvėsiais, prisiminkite Paryžiaus ir Helenos meilės istoriją, pajuskite, kaip šioje vietoje atgyja legendos. Apsilankykite šiuolaikiniame Trojos muziejuje, kuriame eksponuojama apie 2000 artefaktų, rastų visoje Trojoje ir Troadoje. Ypač įdomios antikvarinės skulptūros, sarkofagai, metaliniai indai, aukso dirbiniai, monetos.

Rekomenduojame apžiūrėti sales „Trojos archeologinė zona“, „Trojos bronzos amžius“, „Iliados legenda ir Trojos mūšis“, „Troad ir Ilion senovėje“, „Rytų Romos imperija“. ir Osmanų laikotarpis“, „Archeologijos istorija“ ir „Trojos pėdsakai“.

Netoli įėjimo yra parduotuvė, kurioje galite nusipirkti suvenyrų ar atvirukų, kad prisimintumėte Homero apdainuotas žemes. Tegul jie tampa jūsų asmeniniu didelės civilizacijos egzistavimo įrodymu. Arba tiesiog puiki dovana šeimai ir draugams.

Tikimės, kad šis blogo įrašas Jums buvo naudingas.