You are currently viewing Geriausi Alanijos paplūdimiai: kurį pasirinkti?

Geriausi Alanijos paplūdimiai: kurį pasirinkti?

Alanija – vaizdingas kurortas Turkijoje su ilga pakrante, nuostabiais paplūdimiais, puikiu aptarnavimu ir prieinamomis kainomis. Kurortinės Alanijos pakrantės zonos pritraukia turistus iš viso pasaulio.

Alanijos pakrantę reprezentuoja švarūs, išpuoselėti paplūdimiai. Kiekvienas rajonas turi išvystytą infrastruktūrą ir turi viską, ko reikia kokybiškam poilsiui. Alanijos pakrantės paplūdimių skirtingumas leidžia poilsiautojams pasirinkti vietą pagal savo skonį. Apsvarstykite, kurie Alanijos paplūdimiai yra skirti atostogoms su vaikais ir kur gali drybsoti suaugę.

Alanijos paplūdimių apžvalga

Dėl regionų įvairovės miestas tapo universaliu turistų kurortu. Tarp Alanijos paplūdimių vyrauja smėlio paplūdimiai, tačiau yra ir akmenukų. Vietomis yra uolėtų platformų, į kurias įplaukiant į jūrą reikia būti atsargiems. Paplūdimiai skiriasi patogumu, ilgiu ir vieta, palyginti su Alanijos centru. Kai kurie turistai renkasi vietą arčiau pagrindinių Viduržemio jūros pakrantės lankytinų vietų, kiti mieliau ilsisi kur nors pakraštyje, renkasi nedidelius kurortinius kaimelius

Kleopatros paplūdimys

Tai garsiausias Alanijos paplūdimys su nuostabia promenada, esantis vakarinėje kurorto dalyje. Kleopatra laikomas savivaldybės paplūdimiu, todėl jį galima aplankyti nemokamai. Kad būtų patogu degintis, turistai čia išsinuomoja gultus ir skėčius nuo saulės. Iš vandens pramogų yra katamaranai ir vandens slidės. Pajūrio juosta yra 2 km ilgio ir padengta baltu smėliu. Smėlėtas jūros dugnas idealiai tinka atostogoms su vaikais. Kleopatros paplūdimys Alanijoje taip pritraukia turistus, kad lankytojų skaičius nuo birželio iki spalio gali siekti iki 10 tūkstančių žmonių per dieną.

Sausumoje egzistuoja patogi paplūdimio infrastruktūra. Netoli pakrantės yra kavinės, restoranai, suvenyrų parduotuvės, pasivaikščiojimo zonos ir žali parkai. Tarp mėgstamiausių vaikų pramogų yra pramogų parkas ir vandens parkas. Pavėsingoje Kleopatros teritorijoje vyksta mini golfo turnyrai, o vakarinėje pusėje veikia nardymo centras „Amphora“.

Aktyviam poilsiui galite išsinuomoti dviratį ir pasivažinėti dviračiais paplūdimiu. Tam tikra turistų kategorija po maudynių mėgsta sportuoti po atviru dangumi ant specialių treniruoklių, dalis poilsiautojų eina į aikštę prie šniokščiančio fontano ir leidžia laiką kačių kompanijoje.

Mahmutlaras

Platus, ilgas paplūdimys, daugiausia padengtas vidutinio dydžio akmenukais, yra 20 km į rytus nuo Alanijos. Mahmutlar įėjimas į jūrą yra vidutiniškai švelnus, o jūros dugnas padengtas smulkiagrūdžiu smėliu.

Mahmutlaro paplūdimį galima aplankyti nemokamai, gultus ir skėčius galima užsisakyti už 20 lirų. Teritorija puikiai sutvarkyta: galima puikiai praleisti laiką jaukiame restorane, plaukimą bananu ar užsisakyti plaukimą parasparniu. Netoli paplūdimio yra žaidimų aikštelės, barai, prekybos centrai, naktiniai klubai.

Pakrantės zona teikia paslaugų rinkinį, identišką kitų Turkijos kurortinių regionų paslaugoms. Tik kainos čia mažesnės, nes Mahmutlaras yra toliau nuo Alanijos. Paplūdimys skirtas saikingam ir ramiam poilsiui.

Pastaba! Netoli Mahmutlaro galite aplankyti dviejų senovinių miestų griuvėsius – Naulą ir Siedrą. Naulas yra pačiame mieste ir apsilankymas jame nemokamas.

Okudžalaras

Pakrantėje gausu uolėtų atbrailų, dėl kurių čia atsirado įlankos, kurios kurortinei zonai suteikia vaizdingumo. Smėlio ir akmenukų paplūdimys kartais keičiasi iš mažų akmenukų į didesnius, priklausomai nuo to, arčiau Alanijos ar Sidė. Įėjimas į jūrą yra laipsniškas ir saugus. Prie viešbučių esantys paplūdimiai sistemingai pildomi smėliu, čia įrengiami mediniai takai.

Okurcalare galima ne tik pasivažinėti vandens transportu, bet ir apsilankyti vandens parke „Water Planet“. Įdomu bet kokiai amžiaus kategorijai – tiek vaikams, tiek suaugusiems. O visai netoli nuostabaus vandens parko galima pamatyti bokštą, skirtą šokinėti su guma.

Okurcalar yra mėgstama vieta turistų, kurie renkasi viešbučių infrastruktūrą ir poilsį paplūdimyje. Sparčiai vystantis kurortui, čia daugėja turistams skirtų modernių viešbučių ir įstaigų.

Inčekum

Incekum yra priemiesčio paplūdimys, esantis tarp Okurcalar ir Avsallar. Atstumas nuo Alanijos iki Incekumo yra 25 km. Tai, kad kurortinis miestelis įsikūręs pakraštyje, poilsiautojų komforto lygiui įtakos neturi, o ši vietovė laikoma šilčiausiu kurortu, o prabangi paplūdimio zona nusėta smulkiu smėliu.

Incekum paplūdimys – jaukus ir ramus Viduržemio jūros pakrantės kampelis, kuriame turistai apgyvendinami įlankose, tarp uolėtų, nuo vėjo apsaugotų krantų. Poilsiautojai maudosi krištolo skaidrumo vandenyje tarp vaizdingos gamtos.

Švelnus įėjimas į jūrą leidžia čia atsipalaiduoti su vaikais. Tarp vandens pramogų labai paklausios kelionės valtimis ir parašiutu virš vandens. Nuo 22:00 iki 06:30 paplūdimyje veikia diskoteka.

Avsalaras

Neįtikėtinai gražus kurortinis miestelis prie Viduržemio jūros. Avsallar paplūdimys yra padengtas auksiniu smėliu, o kai kuriose vietose įsiterpia akmenukai. Teritorija puikiai sutvarkyta, visur yra gultai su skėčiais, pirčių zonos, kavinės.

Avsallar įėjimas į jūrą yra status, už 5 metrų nuo kranto dugnas nebepasiekiamas. Čia populiarus nardymas bei plaukiojimas plaustais. Avsallar mieste galite eiti į delfinariumą, jodinėti žirgais ir, žinoma, pasilepinti masažu tiesiog paplūdimyje. Taip pat yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė.

Damlatašas

Antras pagal populiarumą paplūdimys po garsiosios Kleopatros. Pavadintas pagal Damlatas urvą – vieną pagrindinių Alanijos lankytinų vietų, kuri nuoširdžiai domina turistus. Iš viršaus kabo stebėtinai gražūs stalaktitai ir stalagmitai. Čia oras naudingas astmatikams, bet visiškai netinkamas sergant širdies ligomis.

Damlatas paplūdimys Alanijoje padengtas baltu smėliu, sumaišytu su smulkiais akmenukais. Paplūdimio zonoje gausu gultų ir skėčių, o nuo jūros prieplaukos atsiveria prašmatnūs romantikos vaizdai. Damlatas yra ideali vieta vaikams, iš kurios lengvai pasieksite jūrą ir krištolo skaidrumo vandenį.

Krantinė užpildyta greito maisto prekystaliais. Verta paragauti vietinių pyragų, šavarmos, mėsos bandelių. Netoli jūros kranto yra žalias mini parkas su daugybe jaukių kampelių, suoliukų ir gėlių.

Keykubat

Keykubat paplūdimys Alanijoje yra ilgiausias: jis tęsiasi nuo uosto iki Portakal paplūdimio. Paplūdimio zona padengta atvežtiniu smėliu, kurio pagalba dengiami akmenys, neleidžiantys švelniai įplaukti į jūrą. Keykubato pakrantė tęsiasi 3,5 km, o nuo kranto matosi Kyzyl Kule bokštas – Alanijos simbolis.

Kaip ir kitur, kurorte nuomojami gultai su skėčiais. Laisvalaikis Keykubate dažnai derinamas su pramogomis: plaukiojimas jachta, žvejyba, tvirtovės lankymas.

Kurortinio miestelio teritorijoje yra maitinimo vietų, galite nemokamai pasistatyti automobilį. Netoli paplūdimio yra parduotuvių ir golfo aikštynas. Daugelis turistų eina į prieplauką, norėdami pasiplaukioti laivu jūra.

Portakal

Portakal paplūdimys nusėtas smėliu ir smulkiais akmenukais. Jūros dugnas vietomis uolėtas, todėl į vandenį vertėtų lįsti su poilsio zonoje parduodamomis koralinėmis šlepetėmis.

Portakal ypatybė – skirtingas pakrantės plotis: paplūdimys arba siaurėja, arba plečiasi. Pakrantės juostos ilgis yra 1 km. Vienintelis būdas patekti į pajūrį yra požeminė perėja. Įplaukiant į jūrą reikia būti atsargiems: gelmė prasideda staiga. Paslaugos čia teikiamos už mokestį. Užkandinės poilsiautojus džiugina nacionaliniais Turkijos patiekalais.

Ulaš

Ulaš yra nuošalus ir pusiau laukinis paplūdimys Alanijos pakrantėje. Atstumas iki miesto 5 km, galima pasiekti bet kokiu transportu. Palei pakrantės juostą įrengtos terasos patogioms iškyloms. Kajutėse, išraižytose tiesiai į uolas, galite persirengti.

Smėlėtas Ulaš paplūdimys su švelniu įėjimu į vandenį yra paklausus tarp norinčių pabėgti nuo miesto šurmulio ir triukšmo. Turkio spalvos jūra yra apsupta uolų, sukuriančių unikalias sąlygas visiškam atsipalaidavimui ir vienatvei.

Ant kranto norisi prisėsti kavinėje ir, gurkšnojant skanų kokteilį, grožėtis jūros paviršiumi. Tokia vieta įsikūrusi tiesiai ant uolėtos atbrailos – čia veda statūs laiptai. Inventorius čia mokamas, yra automobilių stovėjimo aikštelė. Ulašas yra retai apgyvendintas, o kainos yra palyginti mažesnės nei perpildytuose regionuose.

Kargidžakas

Paplūdimys yra 15 km į rytus nuo Alanijos centro. Čia galite patekti per greitkelį einančiomis pėsčiųjų ir požeminėmis perėjomis.

Kargicako pakrantę dengia auksinis smėlis, susimaišęs su spalvingais akmenukais. Akmenuotas paviršius įkaista mažiau nei grynas smėlis. Mėgstantiems gryno smėlio paplūdimius tiks prie viešbučių esančios pakrančių zonos su atvežtiniu smėliu. Ten žemos bangos ir rami jūra. Švelnus šlaitas link vandens turi uolėtas briaunas, todėl ant krantinės reikia nusipirkti maudymosi batus. Kad poilsiautojams būtų patogu leisti atostogas, Kargicako paplūdimyje buvo įrengti specialūs takai ir reikalinga infrastruktūra.

Tosmuras

Į rytus nuo Alanijos yra populiarus Tosmuro rajonas, kuriame yra Obamoi paplūdimys. Poilsio zonos infrastruktūra apgalvota, čia sistemingai palaikoma švara, teritorija saugoma. Europos šalių gyventojai čia dažniausiai atvyksta atsipalaiduoti. Čia karaliauja romantiška atmosfera ir tyla, o iki miesto pėsčiomis nueisite vos 20 minučių. Alanijos smėlio ir akmenukų paplūdimiai Tosmure turi patogų įėjimą į jūrą, o tai svarbu atostogas leidžiant su vaikais. Taip pat yra vietų su akmens uolomis, kur reikia būti atsargiems.

Tosmure poilsiautojai mėgaujasi standartinėmis jūrinėmis pramogomis. Obamoi paplūdimyje vaikai linksminasi žaidimų aikštelėse, o suaugusieji žaidžia tinklinį.

Apsilankyti paplūdimyje gali visi norintys, nuomojami gultai ir skėčiai. Netoliese yra vietiniai spalvingi turgūs, kuriuose parduodami originalūs turkiški gaminiai.

Kestel

Provincijos kaimas su vaizdinga gamta yra už 20 minučių kelio automobiliu nuo Alanijos. Tarp vietinių lankytinų vietų yra Dim-Chay upė, kurioje leidžiama žvejoti upėtakius.

Smėlio ir akmenukų paplūdimys tęsiasi 3 km. Alanijos krantinė Kestelyje vilioja užsienio turistus savo puošnumu. Čia jauku ir tylu, nėra triukšmingų diskotekų.

Dalis Kestel paplūdimio yra savivaldybės, greta viešbučių yra įrengtos maitinimo įstaigos ir prekybos kioskai. Maisto prekių parduotuvių ir viešbučių savininkai sąžiningai stebi savo teritorijų švarą, įrengdami juos mediniais takais ir reikiama įranga. Viešbučio klientai paplūdimio įranga naudojasi nemokamai, tačiau svečiai gali naudotis paslaugomis už mokestį. Norint pasinaudoti kavinės gultu, pakanka ten padaryti užsakymą.

Viešoji paplūdimio dalis yra mažiau įrengta, įėjimas į jūrą nėra toks švelnus – yra akmenuotos plokštės. Tačiau pakrantės ruožas platus, tad visada yra kur apsistoti.

Tvirtovės paplūdimys

Kai kurie poilsiautojai nemėgsta didelės minios paplūdimiuose, todėl ilsisi nuošalesniuose kampeliuose, įsikūrusiuose Viduržemio jūros pakrantėje miesto tvirtovės papėdėje. Paplūdimio zona prie uolėtų sienų užima tik 40 – 50 metrų ir yra padengta mažais ir dideliais akmenukais. Jūros dugnas nelygus ir uolėtas, todėl čia geriau ilsėtis be vaikų.

Prie tvirtovės esantis paplūdimys laikomas beveik laukiniu, nes jame nėra infrastruktūros – nėra maitinimo vietų, nėra gultų su skėčiais. Žmonės čia atvyksta pavieniui atostogauti Alanijoje ir mėgautis neįtikėtinais kalvotos vietovės vaizdais.

Tikimės, kad šis straipsnis padės renkantis paplūdimį, kuriame norėsite leisti savo atostogas.