Pagrindinis » Klasikinis Stambulas

Hipodromas, Mėlynoji mečetė, Hagijos Sofijos soboras, Mergelės bokštas ir Prieskonių Turgus

Kaina: 80.00€ asmeniui
0-5m. vaikams nemokamai
Trukmė: 9.00-17.00 val

Įskaičiuota į kainą: pietūs, muziejų bilietai ir transporto išlaidos.

Ekskursija lietuvių kalba vyksta ketvirtadieniais.


Ekskursijos aprašymas

Šią ekskursiją pradėsime Sultanahmet rajone, kuriame gausu istorinio palikimo. Pirmiausia keliausime aplankyti Hipodromo aikštę, išgirsime pasakojimų apie ten esančius obeliskus, mintimis nusikelsime į tuos laikus, kada būtent šioje vietoje vykdavo žirgų lenktynės. Apžiūrėję įvairius istorinius objektus, esančius hipodromo aikštėje, užsuksime į Mėlynąją mečetę, esančią prie pat hipodromo aikštės. Mėlynoji mečetė, arba Sultono Ahmedo mečetė (Sultanahmet Camii) – tai įspūdinga XVII a. Stambule pastatyta mečetė su 6 minaretais, pasaulyje žymi savo gausia puošyba. Aplankę nuostabaus grožio mečetę, išgirdę istoriją apie šios mečetės statybos ypatumus, keliausime į Sofijos soborą (Ayasofya) – Bizantijos architektūros šedevrą, kuriame gyvavo įvairių religijų centrai: nuo krikščionybės iki islamo. Įėjus į šį istorinį objektą atsiveria įspūdingi vaizdai: išpuošti kupolai, sietynai, galima pamatyti ne tik islamo ženklų, bet ir likusių freskų iš krikščionybės gyvavimo laikų.

Šauniausias Gidas Yusufas išsamiai papasakos apie šio soboro istoriją, religijų kaitą ir islamo tradicijas. Pasigrožėję vaizdu viduje, galėsime išsamiau apžiūrėti statinį iš išorės. Išėjus iš Sofijos soboro atsiveria nuostabus vaizdas į aikštės fontaną, o priešais stūkso įspūdinga Mėlynoji mečetė. 

Pasigrožėję senamiesčio vaizdais, išbandysime visuomeninį transportą: pirmiausia keliausime tramvajumi iki uostelio, iš kurio keltu plauksime į Uskudar rajoną. Plaukiant keltu atsiveria puikūs vaizdai, galime pamatyti, koks įspūdingai gražus ir didelis Stambulo miestas, kaip šis miestas pasidalinęs į Europinę ir Azijinę dalis. Pasimėgavę Stambulo vaizdais nuo kelto denio atplauksime į Uskudar rajoną, esantį azijinėje Stambulo pusėje. Čia pasivaikščiodami takeliu palei jūrą nukeliausime iki arčiausiai Mergelės bokšto esančio taško, kur gidas Yusufas papasakos net keletą legendų, kodėl ši vieta vadinama Mergelės bokštu. Šis statinys – tai tarsi Stambulo vizitinė kortelė, kurį pamatyti – būtina!

Pasivaikšioje po Azijos dalyje esantį Uskudar rajoną keltu grįšime į Europą. Atplaukę į savo uostelį, keliausime aplankyti Egipto turgaus. Šis Egipto turgus – tai dovana akims ir uoslei, nes čia mes rasime įvairiausių prieskonių, saldumynų, dekoruotų dirbinių, rankų darbo nuostabiai kvepiančių muilų, rytietiškų aliejinių kvepalų ir dar daug daug visko. Tai vieta, kuri užburia savo spalvomis, įvairiausiais kvapais ir kur norisi pasilikti kuo ilgiau. Pasivaikšioję po šį įspūdingą turgų, paragavę įvairių skanumynų ir įsigiję lauktuvių, keliausime į viešbutį ilsėtis. 

Ekskursijos planas

– 9 val. – paėmimas iš viešbučio 

– 9:15-9:45 – Hipodromo aikštė

– 9:45-10:15 – Mėlynoji mečetė

– 10:15-11:00 – Hagijos Sofijos soboras

– 11:00-11:30 – Bazilikos Cisterna

– 11:30-13:00 – kelionė laivu į Azijos pusę

– 13:30-14:30 – pietūs

– 14:30-15:00 – Mergelės bokštas

– 15:30-16:30 – grįžimas į europinę dalį

– 16:30-17:30 – Egipto turgus

– 18:00 – atvykimas į viešbutį