You are currently viewing Mobilusis internetas Turkijoje turistams 2023 m. – ką pasirinkti?
Photo by Pixabay on Pexels.com

Mobilusis internetas Turkijoje turistams 2023 m. – ką pasirinkti?

Mobilusis ryšys Turkijoje iš nuosavo operatorių nėra pigus, o įsigijus SIM kortelę populiarioje turistų lankomoje vietoje, galima sumokėti dar daugiau. Turkijos operatoriai nefiksuoja šalies svečiams prieinamų išankstinio mokėjimo paketų kainų, todėl kaina labai priklauso nuo pirkimo vietos.

Vietiniai operatoriai

2023 metais šalyje veikia trys pagrindiniai tiekėjai, kurie turistams laisvai parduoda SIM korteles: „Turkcell“, „Vodafone“ ir „Turk Telekom“ (buvusi „Avea“).

Jei ketinate savarankiškai keliauti po Turkiją išsinuomotu automobiliu, tuomet geriau jungtis prie Turkcell. Jis turi didžiausią aprėpties sritį ir geriausią ryšio kokybę atokiose vietovėse. Poilsiui dideliuose miestuose ir turistiniuose regionuose galite pasirinkti bet ką.

Kur ir kaip nusipirkti SIM kortelę Turkijoje?

Vidutinė SIM kortelės kaina 250-350 lirų (~14-19€). Nereikėtų pirkti pigių variantų iš kažkieno rankų – tai apgaulė. Kortelę įmanoma nusipirkti tiesiai oro uoste atvykus, operatorių salonuose mieste, dideliuose prekybos centruose, viešbučiuose, turizmo centruose, degalinėse, paplūdimyje ir kitose pravažiuojamose vietose. Bet… kainos už tą patį tarifą visur skirsis.

Pigiausios SIM kortelės parduodamos ne populiariose turistinėse vietose. Oficialiuose operatorių salonuose mieste kainos bus pačios palankiausios, o oro uoste, viešbutyje, traukinių stotyje, paplūdimyje – brangiausios.

Norint įsigyti SIM kortelę, būtinai reikės paso. Dauguma pardavėjų dideliuose biuruose kalba angliškai. Ir jei kyla sunkumų bendraujant, galite saugiai pasinaudoti Google vertėjo pagalba. Daugumoje salonų belaidis internetas yra nemokamas.

Išmaniajame telefone, įsigytame NE Turkijoje, galite naudotis Turkijos ryšiu 120 dienų. Pasibaigus šiam laikotarpiui, vietinis ryšys bus užblokuotas.Jį atrakinti galėsite sumokėję mokestį – 2732 liras (~ 150 €).

Tarifai taikomi turistams

Jei atvykstate ilgam ar planuojate aktyviai naudotis internetu, tuomet bus pelningiau įsigyti vietinę SIM kortelę su tinkamu paketu. Turistai gali įsigyti tik išankstinio apmokėjimo korteles.

Turkcell

Šio operatoriaus aprėptis maksimali: 2G veikia visoje šalyje, 3G – 95% teritorijos, 4G – visuose didžiuosiuose miestuose. Turkcell yra idealus pasirinkimas keliaujant su išsinuomotu automobiliu.

„Tourist Welcome Pack“ kainuoja 349 liras (~19 €). Į pirmąjį naudojimo mėnesį įeina 20 GB ir 200 vietinių pokalbių minučių. Srautas viršijantis tarifą – 1,8 ₺ / 100 KB.

Išnaudoję duomenis arba po 30 dienų SIM kortelės naudojimo, galite prijungti jums tinkamą paketą.

Kaina, GB per mėnesį:

4GB – 75₺ (~4€);
6GB – 80₺ (~4-5€);
8GB – 85₺ (~5€);
22GB – 155₺ (~9€).

Įdiekite teikėjo programą savo išmaniajame telefone, kad galėtumėte valdyti duomenis, prijungti naujus paketus ir papildyti savo sąskaitą internetu.

Vodafone

2G ryšys prieinamas visoje šalyje (išskyrus laukymes ir rytinius kalnus), 3G – visose gyvenvietėse, 4G – visuose didžiuosiuose miestuose ir populiariuose kurortuose.

Su Vodafone, nusipirkę SIM kortelę, būtinai turite prijungti interneto paketą, kitaip pinigai bus nurašomi standartiniais įkainiais.

Kaina – 0,02 ₺ / 100 kB.

SIM kortelės kaina su Turist Kolay Paketi pradiniu paketu – 300-350 lirų (~16-19€). Galima prijungti tik vieną kartą, galiojimo laikas 28 dienos. Tai apima 20 GB, 750 minučių ir 1000 SMS šalies viduje.

Pasibaigus galiojimo laikui arba išnaudojus suteiktus duomenis, galite nusipirkti kitą paketą.

Kaina, GB per mėnesį:

5GB – 74₺ (~4€);
10GB – 84₺ (~5€);
15GB – 94₺ (~6€).

Turk Telekom

Nepaisant to, kad šis operatorius turi mažiausią vartotojų skaičių, jo ryšio kokybė yra gera.

Turite įsigyti SIM kortelę iš Turk Telekom ir prie jos prijungti tinkamą paslaugų paketą.

SIM kortelės kaina nuo 250 lirų (~14€).

Savaitės paketai:

5GB – 45₺ (~3€);
10GB – 55₺ (~3€);
15GB – 70₺ (~4€).

Mėnesiui:

1GB – 29₺ (~2€);
3GB – 45₺ (~3€);
4GB – 59₺ (~3-4€).

Nemokamas internetas Turkijoje

Nemokamas belaidis internetas veikia oro uoste, daugelyje kavinių, restoranų, prekybos centrų ir net dideliuose paplūdimiuose. Tačiau viešbučiuose nemokamas internetas dažnai pasiekiamas tik vestibiulyje.

Norėdami prisijungti prie nemokamo tinklo, jums reikės numerio, į kurį galėsite gauti SMS su slaptažodžiu. Tam tiks vietinė SIM kortelė arba asmeninė kortelė su SMS tarptinkliniu ryšiu.

Kaip sutaupyti duomenis keliaujant

  • Atsisiųskite vaizdo įrašus iš anksto nemokamo „Wi-Fi“ zonoje;
  • Taip pat galite atsisiųsti žemėlapius, kad navigatorius galėtų juos naudoti neprisijungęs.
  • Išjunkite automatinį nuotraukų ir vaizdo įrašų įkėlimą į debesų saugyklą.