You are currently viewing Kelionės į Turkiją: kaip išsirinkti ir suplanuoti geriausias atostogas?
Photo by Mohammad Turk on Pexels.com

Kelionės į Turkiją: kaip išsirinkti ir suplanuoti geriausias atostogas?

Kelionės į Turkiją planavimas yra malonus, tačiau reikalaujantis kruopštaus planavimo ir vertinimo procesas. Štai keletas patarimų, kaip pasirinkti tinkamą kelionę į Turkiją ir ją suplanuoti.

Nustatykite savo kelionės į Turkiją prioritetus

Apibrėžkite, kokie yra jūsų kelionės tikslai ir prioritetai. Ar norite mėgautis saulėtomis atostogomis paplūdimyje, tyrinėti istorines vietas, ar patirti vietinę kultūrą ir istoriją? Prioritetai padės sužinoti, kokią dalį Turkijos norite pamatyti, taip pat žinodami, kad leisite didžiąją dalį laiko ekskursijose Turkijoje, galite rinktis žemesnės klasės viešbučius.

Apsispęskite kada planuojate atostogauti Turkijoje

Atkreipkite dėmesį į kelionės į Turkiją sezoniškumą, Turkijos kurortai yra skirtingi ir oro sąlygos juose tikrai skiriasi. Taip pat svarbu paminėti, kad esantiems tobuliems orams Turkijoje, viešbučių kainos pakylą į viršų.

Esame parengę visą straipsnių ciklą apie orus Turkijoje įvairiais metų mėnesiais ir tikrai rekomenduojame su jais susipažinti prieš renkantis atostogas:

Taip pat gali praversti šie straipsniai:

Išnagrinėkite Turkijos kurortus

Turkija yra didelė šalis su įvairiais kurortais. Populiariausi tarp lietuvių – Alanijos, Sidės, Beleko, Kemero ir Antalijos kurortai.

Siūlome susipažinti ir su mūsų jau parengtais straipsniais apie Turkijos kurortus:

Kelionės į Turkiją
Kelionės į Turkiją

Turkijos viešbučiai – kurį pasirinkti?

Viešbučių infrastruktūra Turkijoje yra puikiai išvystyta ir Turkijoje galite rasti įvairiausių viešbučių, kurie tiks pagal Jūsų norus.

Viešbučio pasirinkimas Turkijoje gali priklausyti nuo daugelio veiksnių, įskaitant jūsų biudžetą, kelionės tikslą, pageidavimus ir poreikius. Štai kelios gairės, kurias galite svarstyti renkantis viešbutį Turkijoje:

 1. Biudžetas: Nustatykite savo kelionės biudžetą. Turkijoje yra daug skirtingo kainos lygio viešbučių, nuo ekonominės klasės iki prabangos viešbučių.
 2. Kelionės tikslas: Jei planuojate atostogas paplūdimyje, gali būti geriau pasirinkti viešbutį prie jūros pirmojoje linijoje. Jei keliaujate į miestą dėl kultūrinių ar istorinių paminklų, galbūt geriau būtų pasirinkti viešbutį miesto centre ar netoli pagrindinių lankytinų vietų.
 3. Įvertinimai ir atsiliepimai: Naršykite internete viešbučių rezervavimo svetaines, kad galėtumėte perskaityti kitų keliautojų atsiliepimus apie pasirinktus viešbučius. Tai gali suteikti jums supratimą apie paslaugas, kambarių patogumus ir kitus svarbius aspektus.
 4. Paslaugos ir patogumai: Patikrinkite, kokią paslaugų ir patogumų viešbutis siūlo. Tai gali apimti baseinus, sporto įrenginius, restoranus, nemokamą belaidį internetą ir kitas pramogas.
 5. Vietovė: Atkreipkite dėmesį į viešbučio vietovę. Jei planuojate daug laiko praleisti tam tikroje vietoje, patogu būtų pasirinkti viešbutį, esantį šalia jūsų norimų vietų arba viešojo transporto stočių. Jeigu esate mėgėjas apsipirkti, rekomenduojame nesirinkti viešbučio „viduryje laukų”, nes iki prekybos centrų ir apsipirkimo vietų teks vykti ilgą kelią.

  Keli mūsų straipsniai mėgstantiems ir ieškantiems, kur apsipirkti Turkijoje:
  Drabužių parduotuvės Alanijoje – kur pirkti drabužius?
  Turgus Alanijoje: kada vyksta ir kaip rasti?
  Turgus Konaklyje: kada vyksta ir kaip rasti?
  Apsipirkimas Turkijoje: prekybos centras Agora Antalijoje
  Apsipirkimas Turkijoje: prekybos centras Mall of Antalya
 6. Maitinimas: Jei viešbučio pasiūlymas apima maitinimą, įvertinkite, ar tai atitinka jūsų poreikius. Kai kurie viešbučiai siūlo viską įskaičiuotą pasiūlymą su visomis valgomomis, o kiti gali siūlyti tik pusryčius arba neturėti maitinimo pasiūlymo.

  Kaip atsirado ir ką reiškia maitinimo tipas „viskas įskaičiuota”?

Transportas ir infrastruktūra Turkijoje

Įvertinkite, kaip lengva bus judėti tarp jūsų pasirinktų vietų. Turkijoje yra gerai išvystyta transporto sistema, tačiau reikia pagalvoti apie kelionės būdą – ar planuojate vykti išsinuomotu transportu, ar pasinaudoti viešuoju ar privačiu transportu. Besirankantiems nuomotus automobilius rekomenduojame eisme Turkijoje būti atidiems ir atsargiems, nes eismas vyksta chaotiškai ir ne visada pagal mums priimtinas kelių eismo taisykles

Ekskursijų pasirinkimas Turkijoje

Jei planuojate dalyvauti ekskursijose Turkijoje, išsiaiškinkite, kokie yra pasiūlymai yra siūlomi iš Jūsų pasirinkto viešbučio Turkijoje. Daugelis vietinių agentūrų siūlo įvairias ekskursijas apimančias kultūrines, pažintines ir pramogines programas.

Su mūsų siūlomu ekskursijų sąrašu galite susipažinti čia:

Kelionės į Turkiją: saugumas ir sveikata

Turkija yra saugi kelionių kryptis Jūsų atostogoms, tačiau prieš keliaudami į Turkiją, patikrinkite kelionės saugumo rekomendacijas Užsienio reikalų ministerijos puslapyje. Taip pat gerai būtų turėti sveikatos draudimą, siekiant užtikrinti ramų kelionės eigą.

Taip pat rekomenduojame susipažinti su mūsų straipsniai šiomis temomis:

Atlikę šiuos žingsnius, turėsite aiškų vaizdą apie tai, ką norite iš savo kelionės į Turkiją, ir galėsite pasirinkti programą, kuri geriausiai atitinka jūsų lūkesčius.