You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Alanijos pilis
Photo by Oleksandr Pidvalnyi on Pexels.com

Lankytini objektai Turkijoje: Alanijos pilis

Tikras Alanijos simbolis, miestas mieste, svarbiausias lankytinas objektas Alanijoje – visa tai senovinė tvirtovė – Alanijos pilis , pastatyta 250 metrų aukščio pusiasalyje virš jūros. Šiandien jis yra pastebimas iš bet kurios miesto vietos ir kartu yra puiki apžvalgos aikštelė.

6 km ilgio Alanijos tvirtovė, apsupta įtvirtintų sienų, išsidėsčiusi 10 hektarų pusiasalyje. Tai buvo helenizmo, romėnų, bizantiečių, seldžiukų ir osmanų civilizacijų lopšys.

Alanijos pilis ir jos istorija

Nėra konkrečios informacijos apie tai, kas ir kada pirmą kartą buvo pastatyta tvirtovė, tačiau geografas Scylaxas dar IV amžiuje prieš Kristų. mini ją kaip Coracesium. Strabonas savo nuorodose apibrėžia, kad tai yra pirmasis miestas, kai iš vakarų Kilikijos įvažiuojate į Koraceziją, kurią sunku užkariauti, nes jis pastatytas ant stačios uolos

Alanijos tvirtovė yra labai neįprastoje vietoje – tai uolėtas 250 metrų aukščio pusiasalis. Vieta tvirtovei, žinoma, pasirinkta neatsitiktinai. Iš trijų pusių jį natūraliai saugo Viduržemio jūra. O patys kalno šlaitai tokie statūs ir neprieinami, kad tiesiogine prasme prašosi gynybinės konstrukcijos, kurios viduje gyventojai galėtų jaustis saugūs. Taip ir atsitiko. Be to, pirmieji įtvirtinimai čia buvo pastatyti dar ikibizantiniais ir ikiromėnų laikais.

Dauguma jos pastatų iškilo XIII amžiuje – pavyzdžiui, per 12 metų čia iškilo 7 kilometrai sienų, apie 150 bokštų, daugybė kitų statinių ir, žinoma, citadelė pačioje kalno viršūnėje. Daugelis šių paminklų išlaikė vaizdą, artimą originalui. Ekskursiją galite pradėti nuo Ehmedek tvirtovės, pastatytos tvirtovei apginti, o užkopę į viršūnę, kelionę užbaigsite pagrindiniu objektu – Ich-Kale tvirtove. Pakeliui galima pamatyti iki šiol veikiančią Suleymaniye mečetę, Šv.Jurgio bažnyčią ir „mirties balkoną“ Adam Atajak – natūralią atbrailą, kuri tarnauja kaip apžvalgos aikštelė.

Viršuje esanti tvirtovė yra pati kalno širdis. Turkai ją vadina Iç Kale – vidine tvirtove. Čia jie saugojo amuniciją, vandens atsargas, atsargas, gyveno apgulties metu. Taikios ramybės laikotarpiais jie apsigyveno už vidinės tvirtovės sienos, tačiau visa Alanija tuomet buvo ant šio kalno.

Alanijos pilis – ką pamatyti?

Be vidinės tvirtovės, pusiasalio karinės struktūros apima bastioną (Ehmedek) viršuje, Raudonąjį bokštą (Kızıl Kule) kalno papėdėje ir laivų statyklą (Tersane).

Bastionas beveik nežinomas daugumai miesto lankytojų. Pagrindiniai pėsčiųjų takai dažniausiai eina į patį viršų, į Iç Kale. Daugelį metų čia lankydavosi tik vietiniai gyventojai, o tik palyginti neseniai buvo atkurta Bastėja ir pasivaikščiojimas po buvusių įtvirtinimų liekanas tapo saugesnis

Neįmanoma praleisti Raudonojo bokšto – jis yra miesto simbolis ir tikrai yra visuose vadovuose. Tai neįtikėtinai išradinga aštuonkampio formos konstrukcija su sudėtingais vidiniais praėjimais, skylutėmis langais ir dideliu kiemu. Bokštą pastatė savo amato meistras – architektas Halepli Ebu Ali. Jis buvo baigtas 1226 m.

Žemiau esančios laivų statyklos taip pat buvo atidarytos viešam lankymui visai neseniai, o į šį muziejų ant vandens buvo nutiesti mediniai takai. Tačiau įspūdingiausias laivų statyklos vaizdas, be abejo, atsiveria iš vandens. Daugelis arkų, į kurias buvo varomi remontuoti laivai, taip pat apšviečiamos vakaro valandomis ir sukuria romantišką nuotaiką vaikštantiems po Alaniją..

Kalnas garsėja ne tik savo paviršiaus struktūromis. Iš visų pusių jis nusėtas urvais, į kuriuos dažniausiai patenkama iš vandens. Į urvus galite patekti išplaukdami nedideliu laivu ar laivu.

Ką nuveikti?

Alanijos pilis yra labai lankoma vieta, ypač turizmo sezono metu. Autobusai, taksi, asmeniniai automobiliai ir žygeiviai slenka vieninteliu keliu į viršų. Šio paveldo saugumui iškilo didžiulė grėsmė – kalnas pradėjo griūti nuo transporto masės. Daug metų diskutuojama apie būtinybę sumažinti spūstis keliuose. 2017 metais čia pagaliau atidarytas funikulierius, leidžiantis pakilti į kalną. Sunkiajai technikai nebuvo leista patekti į viršų.

Kai kurios kalno vietos yra mokamos (pavyzdžiui, norint patekti už vidinio žiedo (Iç Kale) sienos, pamatyti Raudonojo bokšto vidų ir Laivų statyklos muziejų, reikės nusipirkti bilietą. Tačiau didžioji dalis kalno yra prieinama visiškai nemokamai.

Nesvarbu, kuriame kalno kampelyje fotografuosite, čia gausite absoliučiai fantastiškas nuotraukas. Visame kelyje ir netoli įėjimo į tvirtovę yra daug mažų mielų restoranėlių. Neįtikėtini vaizdai iš čia saulėlydžio metu! Kai kur būsite laimingi gavę vietinių apelsinų sulčių ir pavaišinti turkiškais papločiais gözleme. Paprastai juos tiesiai priešais jus kepa pagyvenusios turkės ant didelio įkaitinto rato. Jei dar nebandėte šio labai tradicinio kaimiško maisto, būtinai išbandykite.

Pakeliui esančiuose mažuose turgeliuose galima rasti gražių turkiškų pashminų, keraminių dubenėlių, lempų iš džiovintų moliūgų, įvairiaspalvio stiklo ir daug kitų įdomių dalykų. Kuo mažiau turistinio laiko rasite, tuo labiau pagrįstą kainą galėsite derėtis už visa tai.

Visas kalnas persmelktas pušų oro, o pasivaikščiojimas juo yra tikras žvalumo ir įkvėpimo šaltinis. Nulipę nuo turistų numintų takų, pamatysite tvirtovę ir visą kalną, kokį žino ir mėgsta vietiniai.

Darbo laikas ir vieta

Galimybė patekti į tvirtovės vidų priklauso nuo sezono: vasarą (nuo balandžio iki rugsėjo) patekti į tvirtovę galima nuo 9 iki 19.30 val., žiemą (nuo spalio iki kovo) galima lankytis nuo 8.00 iki 17.00 val.

This Post Has 2 Comments

Comments are closed.