You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Choros vienuolynas

Lankytini objektai Turkijoje: Choros vienuolynas

Ką pamatyti Turkijoje, jei puikiai išmanote jos musulmonų kultūrą ir norite kažko naujo? Choros vienuolynas yra ryškus Bizantijos epochos kultūros pavyzdys. Antrasis jo pavadinimo žodis graikų kalba reiškia „priemiestis, tolima šalis“.

Vienuolyno istorija atspindi dalį sunkios paties Stambulo istorijos, kuri kelis kartus turėjo keisti pavadinimą. Ne kartą pastatas buvo niokotas, vėliau vėl restauruotas. Iki šių dienų išlikęs pastatas datuojamas XI amžiaus pabaiga. XV amžiaus viduryje, turkų kariuomenei užėmus Konstantinopolį, Dievo Motinos Hodegetrijos, kuri buvo laikoma miesto dangiškuoju užtarėju, ikona buvo perkelta į vienuolyną, kuris tada vadinosi Kristaus bažnyčia. Po pusės amžiaus turkai, nepaisydami šventovės, tinkavo jos freskas, pastatą pavertę turkiška mečete. XX amžiaus viduryje, restauruojant, jie buvo išvalyti.

Iš vienuolyno išlikusi Choros bažnyčia yra neišvaizdaus fasado. Tačiau viduje žavi nuostabaus grožio mozaikos ir freskos. Ypatingą dėmesį patraukia kupolas su Kristaus veido freska, apsuptas apaštalų.

Oficiali svetainė: http://kariye.muze.gov.tr/en