You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Damlatašo urvas

Lankytini objektai Turkijoje: Damlatašo urvas

Mažai kas žino, kad Alanija, be kurortinio poilsio galimybių, yra kupina labai įdomių vietų, kurių apsilankymas praskies pasyvias atostogas pakrantėje. Įdomiausia, kad viena iš šių vietų yra pačiame miesto centre, Alanijos pilies papėdėje, o patekti čia gana paprasta. Tai Damlatašo urvas, visiškai atsitiktinai aptiktas praėjusio amžiaus viduryje, čia veikusio karjero vietoje: per kitą uolos sprogimą darbininkams atsivėrė nuostabiai gražūs požemio vaizdai. Spalvoti stalaktitai ir stalagmitai, kuriems jau apie 15 tūkstančių metų, sukuria neįtikėtiną vaizdą, panašų į kokį nors fantastišką peizažą. Pastebėtina, kad urvo oras yra labai prisotintas anglies dvideginio – gydytojai teigia, kad ši savybė padeda kovoti su plaučių ligomis. Teritorinis pasiekiamumas ir pasakiška urvo atmosfera – idealios sąlygos lankytis čia su vaikais.

Manoma, kad buvimas urve padeda pagerinti astmos ligomis sergančių žmonių sveikatą. Damlatašo urve ištisus metus pastovios oro sąlygos: temperatūra 23,3 laipsnio Celsijaus, drėgmė 98% ir atmosferos slėgis 760 mm Hg. Oras urve prisotintas dideliu anglies dvideginio kiekiu, todėl sergantiesiems širdies ligomis joje lankytis nerekomenduojama.

Pats urvas nedidelis, jo apžiūra užtruks 10-20 minučių. Viduje per visą perimetrą pastatyti mediniai suolai, kuriuose galima atsisėsti ir įkvėpti gydomojo oro.

Damlatašo urvas: kaip nuvykti iki urvo?

Urvas yra Alanijos centre, pačioje Kleopatros paplūdimio pradžioje.

Damlatašo urvas pasiekiamas autobusais Nr. 1 arba Nr. 101, kurie važiuoja lygiagrečiai paplūdimiui – Ataturko bulvaru, sustokite Borazanlar/İşkur – Saray, nuo ten iki urvo eiti 500 metrų.

Jei planuojate pirmiausiai aplankyti Alanijos tvirtovę, o po to nusileisti į urvą, nuo pilies iki urvo galite vykti autobusu Nr. 4 (Damlataş Mağarası stotelė) arba nusileisti funikulieriumi.

This Post Has One Comment

Comments are closed.