You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Demrė (Myra)
Photo by Sercan Jenkins on Pexels.com

Lankytini objektai Turkijoje: Demrė (Myra)

Įžymios Turkijos lankytinos vietos visada pasiruošusios pasiūlyti savo turistams maksimalias paslaugas, kurios palengvina jų laisvalaikį. Demrė, turtingą istoriją turintis Turkijos miestelis, turi visą kokybiškoms atostogoms reikalingą infrastruktūrą: viešbučius, restoranus, automobilių nuomos parduotuves, kelionių agentūras. Ši vieta vadinama pomidorų rojumi: šiltnamių, kuriuose auginami pomidorai, skaičius įspūdingas!

Miesto architektūra niekuo neišsiskirianti: vien beveidės pastatų dėžės. Tačiau miestas garsėja kitu – istoriniais paminklais.

Pasakodami, ką pamatyti Turkijoje, gidai dažnai pataria atvykti į Demrę ir pasivaikščioti po čia įsikūrusio senovinio Myros miesto griuvėsius. Svarbiausias Likijos miestas, kadaise buvo religinis centras. Net kai ji prarado savo galią po potvynio VII amžiuje, maldininkai nesiliovė į jį plūsti. Jų dėmesį patraukė čia esanti Šv. Nikolajaus šventykla.

Senovės Myra, įkurta V a. Kr., kažkada buvo galingas religinis centras ir masinių piligriminių kelionių objektas – juk, anot šventraščių, čia 60 m. skelbė Kristaus mokinys apaštalas Paulius. Būtent senovės Myros teritorijoje yra Likijos kapai – vienas iš seniausių laidojimo struktūrų pasaulyje. Likiečiai tikėjo, kad po mirties siela reinkarnuojasi į sparnuotą būtybę, ir tikėjo, kad kuo aukščiau kūnas bus palaidotas, tuo greičiau siela pateks į dangų. Štai kodėl senovinis nekropolis buvo pastatytas ant skardžio, iškaltas tiesiai į uolą. Kapų kūrimo darbai pareikalavo milžiniškų pastangų, todėl čia buvo laidojami tik patys kilmingiausi asmenys – kiekvieno kapo viduje buvo po du kambarius, viename jų – sarkofagas, o išoriškai konstrukcija buvo panaši į namo fasadą arba šventykla, dangaus skliaute išraižyta kolonų, pilonų, reljefinių atvaizdų ir kt.

Šiandien iš Myros išlikę tik griuvėsiai. Turistų dėmesiui siūlomas veikiantis muziejus po atviru dangumi su akropolio liekanomis, Likijos kapais, sarkofagais. Įspūdį daro uolų kapai, kai kurie išraižyti namo formos.

Šis ryškus Lykijos praeities pavyzdys tikrai vertas dėmesio.