You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Emirgan parkas

Lankytini objektai Turkijoje: Emirgan parkas

Tegul pagrindinės Turkijos lankytinos vietos sužavi turistus prabangia Sultono rūmų puošyba ir turtinga fasado apdaila, tačiau nuostabiame Stambule yra vietų, kurios nusipelno ypatingo dėmesio. Tai apima vaizdingą Emirgan parką, besidriekiantį Bosforo sąsiaurio pakrantėje išilgai Europos pusės.

Šiandien, žiūrint į šį išpuoselėtą spindesį, sunku patikėti, kad kadaise čia augo laukiniai miškai. XVII amžiuje Osmanų sultonas padovanojo šį žemės sklypą Irano chanui Emirkhanui (parkas pavadintas jo vardu), po kurio jis kelis kartus keitė savininkus.

Dabar parkas yra nuostabi vieta miestiečių ir turistų poilsiui. Didelėje teritorijoje (apie 450 kv.m.) galima stebėti per 120 rūšių krūmų, gėlių ir medžių. Be Turkijai būdingų augalų, čia auga ir egzotiškų platumų atvežti egzemplioriai.

Turtingą parko gamtą papildo daugybė paviljonų su restoranais, parduotuvėmis, kavinėmis. Lankytojams įrengtos iškylų ​​​​vietos, žaidimų aikštelės, nedidelis tvenkinys su antimis ir gulbėmis. Kiekvienais metais balandžio mėnesį čia vyksta Tulpių festivalis.

Važiuojant sąsiaurio link galima pamatyti turkų didikų vasaros rezidencijas. Galbūt tai geriausia vieta Stambule poilsiui lauke.