You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Emirgan parkas

Lankytini objektai Turkijoje: Emirgan parkas

Emirgan parkas – vaizdingas parkas, besidriekiantis Bosforo sąsiaurio pakrantėje išilgai Stambulo Europinės pusės. Pagrindinės Turkijos lankytinos vietos sužavi turistus prabangia Sultono rūmų puošyba ir turtinga fasado apdaila, tačiau nuostabiame Stambule yra vietų, tačiau ši vieta nusipelno ypatingo dėmesio.

Šiandien, žiūrint į šį išpuoselėtą spindesį, sunku patikėti, kad kadaise čia augo laukiniai miškai. XVII amžiuje Osmanų sultonas padovanojo šį žemės sklypą Irano chanui Emirkhanui (parkas pavadintas jo vardu), po kurio jis kelis kartus keitė savininkus.

Dabar Emirgan parkas yra nuostabi vieta miestiečių ir turistų poilsiui. Didelėje teritorijoje (apie 450 kv.m.) galima stebėti per 120 rūšių krūmų, gėlių ir medžių. Be Turkijai būdingų augalų, čia auga ir egzotiškų platumų atvežti egzemplioriai.

Turtingą parko gamtą papildo daugybė paviljonų su restoranais, parduotuvėmis, kavinėmis. Lankytojams įrengtos iškylų ​​​​vietos, žaidimų aikštelės, nedidelis tvenkinys su antimis ir gulbėmis. Kiekvienais metais balandžio mėnesį čia vyksta Tulpių festivalis.

Važiuojant sąsiaurio link galima pamatyti turkų didikų vasaros rezidencijas. Galbūt tai geriausia vieta Stambule poilsiui lauke.

Emirgan parkas: istorija

Gražus Emirgano parkas driekiasi palei Europos Bosforo sąsiaurio pakrantę. Bizantijos laikais ši vietovė buvo tankiai apsodinta kiparisais. Žmonės čia negyveno iki XVI amžiaus vidurio. Bet tada parkas buvo pakeistas ir tapo žinomas kaip Feridun Bey Park, kai negyvenama žemė buvo atiduota Osmanų imperijos lordui kancleriui Nishanci Feridun Bey. XVII amžiuje sultonas Muradas IV dvarą padovanojo Safavidų vyriausiajam vadui Emirgüne oglu Tahmasib Kulu. Pavadinimas „Feridun Bey Park” buvo pakeistas į „Emirgûne” ir galiausiai į „Emirgan”.

Bėgant amžiams parko nuosavybė keitėsi kelis kartus, o 1860-ųjų pabaigoje jo savininkas buvo Egipto ir Sudano valdovas Ismailas Pasha, parko teritorijoje pastatęs tris medinius paviljonus, kurie išliko šiai dienai. Pašų šeimos įpėdiniai dvarą pardavė 1930-aisiais. Satvet Lutfi Tozan, turtingas Turkijos ginklų prekiautojas, kuris, būdamas gubernatoriumi (XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje), Stambulo miestui padovanojo parką, įskaitant tris paviljonus.

Emirgan parkas
Emirgan parkas

Kaip nuvykti iki Emirgan parko?

Darbo dienos rytas yra idealus laikas pasivaikščioti Emirgan parke. Šiuo metu lankytojų mažai, todėl yra puiki galimybė pasimėgauti natūralia tyla, grynu oru ir raminančiu paukščių čiulbėjimu. Artėjant pietums Emirganas vis labiau atrodo kaip bičių avilys, kuriame tiek turistai, tiek vietiniai laksto pirmyn ir atgal. Parkas yra atviras visuomenei kiekvieną dieną nuo 07:00 iki 22:00. Jo teritorijoje yra kavinė, vieta iškylai, tualetai. Tualetais galima naudotis sumokėjus 1 liros moneta arba su Istanbulkart.

Emirgan parkas yra Sariyer rajone, šalia Emirgan keltų prieplaukos (Emirgan iskelesi). Kaip galite patekti iš Sultanahmet į Emirgan parką:

  • Keltu iš Eminonu prieplaukos į Emirganą, keltų tvarkaraštis čia.
  • Antžeminiu transportu:
  • Važiuokite tramvajumi T1 ir nuvykite iki Kabataş stotelės, eikite iki transporto stotelės ir važiuokite 22 autobusu, išlipkite Emirgan stotelėje.

Jei apsistojate Laleli arba šalia netoliese esančioje metro stoties:

  • Važiuokite tramvajumi T1 iki Laleli stotelės.
  • Pėsčiomis nuo stotelės iki M2 linijos Vezneciler (Vezneciler) metro stoties 4 min. Važiuokite metro iki Levent stoties.
  • Eikite į autobusų stotelę ir važiuokite 40B autobusu. Važiuoti reikia iki Tokmak Burnu stotelės ir 5 minutes nueiti iki parko.

Iš Taksim aikštės: Iš Park Otel autobusų stotelės (šalia Park viešbučio) sėskite į 40, 40T arba 42T autobusus ir važiuokite tiesiai iki Emirgan stotelės.