You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Galatos bokštas
Photo by Selcuk Teke on Pexels.com

Lankytini objektai Turkijoje: Galatos bokštas

Yra ką aplankyti Turkijoje ir europinėje Stambulo dalyje. Galatos bokštas kartu su to paties pavadinimo tiltu yra simbolinė miesto dalis. Didžiulis 61 m aukštis, esantis ant kalvos, matomas beveik iš bet kurios miesto vietos. 9 m skersmens ir apie 4 m sienos storis daro stiprų įspūdį.

Dabartinės formos Galatos bokštą genujiečiai pastatė XIV amžiaus viduryje. Tačiau tada jis turėjo kitą pavadinimą – pažodžiui „Kristaus bokštas” – ir jo statyba buvo skirta įamžinti Konstantinopolio genojų kolonijų išsiplėtimą. Tačiau Genujiečiai nebuvo Galatos kalno pionieriai – archeologinių kasinėjimų duomenimis, palankia vietovės padėtimi jie pradėjo naudotis dar V amžiuje, kai čia pastatė Galatos pirmtaką. Šimtmečius Genujos Galatos bokštas buvo naudojamas kaip ugniagesių bokštas, kaip atspirties taškas kelionėms lėktuvu (1633 m. iš čia dirbtiniais sparnais pakilo drąsuolis) ir kaip panoraminių Stambulo nuotraukų vieta. O 1965 m. Galatos bokštas buvo atidaryta plačiajai visuomenei.

Vienas iš 2 viduje esančių liftų pakelia lankytojus į 137 metrų aukštį, iš kurio atsiveria vaizdas į Auksinio rago įlanką, visą Stambulą ir Marmuro jūrą. Bokšto apžvalgos aikštelę nuo seno renkasi turistai fotografijoms. Jie ypač sėkmingi vakare, prieš saulėlydį: panoraminiai Stambulo vaizdai naktį yra nuostabūs. Čia, viršuje, yra restoranas ir kavinė.

Galatos bokštas: kaip nuvykti?

Paprasčiausias būdas yra nuvažiuoti metro iki Şişhane stotelės (tai yra M2 metro linija).

Nuo Taksimo aikštės iki Galata bokšto lengvai pasieksite metro (tik viena stotelė) arba pasivaikščiosite garsiąja Istiklal gatve.

Iš senosios Stambulo Sultanahmet dalies galite sėsti į T1 tramvajų ir išlipti Karaköy stotyje, tada pakilti. Jeigu nusprendėte apžiūrėti daugiau lankytinų vietų, galite eiti visą kelią nuo Sultanahmeto iki tvirtovės: nuo aikštės nusileidžiate iki Eminonu prieplaukos, pereinate Galatos tiltą, tada klaidžiojate siauromis gatvelėmis su beprotišku eismu ir po kelių minučių pakilę į viršų pateksite į Galatos bokštą.

Galatos bokšto darbo laikas

Galatos bokštą Stambule galima aplankyti kiekvieną dieną:

vasaros sezonu (balandžio 1 d. – lapkričio 1 d.) 08:30 – 00:00 val.

žiemos sezono metu (lapkričio 1 d. – balandžio 1 d.) 10:00 – 20:00 val.

Bokšto restoranai ir kavinė dirba iki vidurnakčio. Jei norite mėgautis nakties Stambulo vaizdu ir tuo pačiu išvengti didžiulių eilių prie įėjimo, kuriose galite praleisti valandą, rekomenduojame atvykti likus porai valandų iki uždarymo.