You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Goremės nacionalinis parkas

Lankytini objektai Turkijoje: Goremės nacionalinis parkas

Turistiniu požiūriu Turkijoje yra daug patrauklių vietų, o Kapadokija kasmet yra tarp lyderių. Vienas iš simbolių – spalvingų oro balionų festivalis, antrasis – Goremės nacionalinis parkas.

Neįprastu kraštovaizdžiu žavisi visi, kurie čia atvyko pirmą kartą. Jis susiformavo natūraliai, tolimoje praeityje išsiveržus keliems ugnikalniams. Į slėnį tekėjo lava, pelenai nusėdo ir suformavo keistas formas, kurias vėliau nušlifavo lietus ir vėjas. Žmonės taip pat prisidėjo prie Goreme pavertimo nuostabiu muziejumi po atviru dangumi.

Mažame plote telpa beveik 400 šventyklų. Tarp vienuolinių kompleksų žinomiausi yra Sakly, Elmaly, Yilanly, Tokaly. Kai kurie iš jų yra gerai išsilaikę. Kai kurie, pavyzdžiui, El Nazar, yra apleistos būklės. Miesto apylinkėse daug uolienų darinių gyventojų pritaikė gyvenamosioms ir pagalbinėms patalpoms, o išorinė dalis beveik nebuvo pakeista.

Natūrali žmogaus sukurta vietovė užima apie 9572 hektarus. Ankstyvųjų krikščionių bažnyčios yra labai kompaktiškos, iškaltos tufo uoloje, kuri turi unikalių savybių. Nepaisant karščio ir įspūdingų temperatūrų svyravimų lauke, viduje išlaikoma tolygi sausa vėsa, kurios dėka freskos išliko beveik originalios formos, o dalis jų darytos XI a. antroje pusėje.

Goreme nacionalinis parkas
Goreme nacionalinis parkas

Biblijos ir evangelijos istorijos sukurtos Bizantiją primenančia technika, tik paprastesniu būdu. Daugelis vaizdų pateikiami su užrašais, kur žodžiai graikiški, bet parašyti kirilica. Goremes nacionalinis parkas Turkijoje, esantis Kapadokijoje, yra pripažintas nacionaliniu paminklu ir įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pastebimas kelių lygių uolų gyvenviečių unikalumas, puikiai išsilaikę freskos ir uolų šventyklų bei vienuolynų kompleksų puošyba, unikalūs gamtos peizažai.

Apeiti tokią įspūdingą vietovę per vieną dieną nieko neprarandant tiesiog neįmanoma. Žmonės čia atvyksta 2-3 dienų kelionėms. O jei bus paklausa, tada tikrai bus ir pasiūla, nes pagrindinė miestelio aikštė virto savotiška starto aikštele, nuo kurios prasideda daugybė maršrutų per unikalų parką. Aplink yra daugybė restoranų, nedidelių jaukių viešbučių, suvenyrų parduotuvių.

This Post Has One Comment

Comments are closed.