You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Kaklik urvas

Lankytini objektai Turkijoje: Kaklik urvas

Pamukalė yra populiari vieta Turkijoje, įtraukta į UNESCO sąrašą. Miestas yra 5 valandos kelio automobiliu nuo tarptautinio Antalijos oro uosto. Daugiausia turistų be garsiųjų travertinų Pamukalėje vilioja Kaklik urvas, nors jis yra ne pačiame mieste, o 45 km nuo jo. Kasmet čia atvyksta turistai iš viso pasaulio.

Kaklik urvas atidarytas nuo 8.00 val. ryte iki 22.00 val. vakare.

Kaklik urvo grožis stebina savo grožiu ir neįprastu reljefu. Šviesus turkio spalvos vanduo kartu su samanomis apaugusiais akmenimis atrodo užburiančiai.

Kaklik urvas

Vietiniai ir kai kurie turistai teigia, kad urve tvyro kiek nemalonus kvapas, tačiau jis nėra ypač juntamas. Požemis gana gilus, šaltas. Tačiau atsižvelgiant į šios turistinės vietos populiarumą, urvas yra gerai įrengtas lankymui. Čia šviesu, patogu – keli takai, gana švelnus nusileidimas. Kakliko urve teka terminiai vandenys, kuo žemiau leidžiatės, tuo didesnis jų triukšmas. Galbūt čia vienintelė vieta, kur požemyje galima pamatyti gyvą vandenį – jis verda, kelia triukšmą, teka dideliais upeliais. Be to, „gyvo“ vandens pavadinimas nėra atsitiktinis, nes jame yra daug naudingų medžiagų. Urvo gylis siekia iki 190 metrų, o maksimalus skliautinių lubų aukštis siekia 5 metrus. Vykstant į Pamukalę verta prisiminti, kad čia visada daug drėgmės, todėl net ir vasarą verta su savimi pasiimti šiltų drabužių.

Kaklik urvas – kaip rasti?

Pateikiame Jums Kaklik urvo lokaciją Google maps, vietiniai pamatę turistus parodys kur randasi Kaklik urvas – svarbiausia nuoširdžiai paklausti.

Vaizdo įrašas apie Kaklik urvą

Rekomenduojame pažiūrėti kitų keliautojų sukurtą vaizdo įrašą apie Kaklik urvą:

Kaklik urvas