You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Kapadokija
Photo by Shvets Anna on Pexels.com

Lankytini objektai Turkijoje: Kapadokija

Kapadokija – istorinis regionas įsikūręs šalies centre. Vaikštant per didelį turizmo centrą kyla mintis jog esi kitoje planetoje. Nuostabi gamta leidžia grožėtis slėniais, kalnais, uolų masėmis.

Kapadokijoje yra tikrų šventovių ir požeminių miestų, kurių čia patekus negalima ignoruoti. Tarp jų yra Goreme muziejus po atviru dangumi su 30 urvų bažnyčių, Ihlara tarpeklis su daugybe šventyklų ant stačių sienų, požeminiai Urgupo, Nevsehiro, Derinkuyu, Kaymakli miestai. Paskutiniai du yra tarpusavyje sujungti 9 km ilgio tuneliu.

Kapadokija yra sudaryta iš daug mažų kaimų, kuriuose gausu mažų šventyklų. Norėdami apžiūrėti kraštovaizdį, galite išsinuomoti motorolerį, pamatyti apylinkes iš aukščio bus įdomi ekskursija oro balionu.

Apkeliauti Kapadokiją per dieną neįmanoma, todėl turistų paslaugoms yra nedideli viešbučiai, kuriuose galima pernakvoti.

Kapadokija
Oro balionai Kapadokijoje

Kapadokija ir jos istorija

Nuostabų Kapadokijos kraštovaizdį gamta sukūrė prieš 60 milijonų metų. Tokie neįprasti grybo formos uolienos, piramidės, banguoti kanjonai susidarė natūralių procesų metu, kai vanduo ir vėjas per ilgą laiką išraižė akmenį. Šiuo atveju buvo nusidėvėję vulkaniniai tufai, kurie yra daug minkštesni už akmenį ir lengviau ardomi.

Pirmosios gyvenvietės šioje istorinėje vietovėje atsirado kažkur penktame tūkstantmetyje prieš Kristų. Per visą savo gyvavimo laikotarpį Kapadokija buvo daugelio to meto valstybių dalis: hetitų, persų, romėnų ir osmanų imperijos. Ji taip pat minima Biblijoje, būtent tuo atveju, kai Šventoji Dvasia nusileido ant apaštalų. Todėl Kapadokija tapo piligrimų traukos vieta.

Pagrindinis šio istorinio centro pajamų šaltinis buvo prekyba vergais. Iš čia vergai buvo pristatyti į Romą. Pasibaigus Osmanų imperijos valdžiai, XX amžiaus pradžioje Kapadokija tapo Turkijos Respublikos. Oficiali įstojimo į Turkijos Respubliką data yra 1923 m.

Kokie orai Kapadokijoje?

Klimatas šioje srityje yra vidutinio žemyno. Vasaros Kapadokijoje karštos ir sausos, žiemos šaltos. Šalčiausias metų laikas trunka nuo gruodžio iki vasario. Šiuo metu naktį temperatūra nukrenta iki 15 laipsnių šalčio, o dieną – apie 5 laipsnius šalčio.

Pavasaris Kapadokijoje gana lietingas, ypač balandžio–gegužės mėnesiais. Šilčiausi ir sausiausi metų mėnesiai yra nuo birželio iki rugsėjo. Šiuo laikotarpiu temperatūra dieną gali siekti 30 laipsnių, o naktį – apie 20 laipsnių.

Plačiau apie Kapadokiją kitame mūsų blogo įraše – spausti čia

This Post Has 2 Comments

Comments are closed.