You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Kleopatros baseinas

Lankytini objektai Turkijoje: Kleopatros baseinas

Vienas iš pasaulio stebuklų yra populiari turistų lankoma Pamukalės vieta, stulbinanti savo grožiu. Pakeliui į Pamukalę yra dar vienas gamtos traukos objektas – terminis Kleopatros baseinas, kurio pagrindas – šalia esantys šilti terminiai šaltiniai. Turtinga mineralinė terminių vandenų sudėtis teigiamai veikia sveikatą, gydo ir jaunina organizmą. Vonios gylis siekia 10 metrų, vanduo skaidrus ir skaidrus, o apačioje gerai matyti senovės romėnų pastatų akmeniniai fragmentai – kadaise baseiną supo senovinis portikas, bet dėl ​​žemės drebėjimo.

VII amžiuje aplinkinės kolonos sugriuvo iki apačios – jos ten guli ir šiandien. Vykstant savarankiškai tyrinėti Turkijos įžymybes, būtinai turėtumėte apsilankyti šioje vietoje ir ramioje atmosferoje. Čia nėra triukšmo ir lankytinų vietų šurmulio, išsimaudyti gydomojoje vonioje.

Kleopatros baseinas

Kleopatros baseinas – istorija

Kleopatros baseinas susiformavo kaip ir visi kiti Pamukalės baseinai. Tačiau jis skiriasi savo dydžiu. Pasak legendos, čia maudėsi Kleopatra, garsioji Egipto karalienė I amžiuje prieš Kristų. Tai, kad šis Pamukalės baseinas turi gydomųjų savybių, buvo žinomas dar III amžiuje prieš Kristų, kai Mažojoje Azijoje egzistavo senovės graikų Pergamono karalystė. II amžiuje prieš Kristų. ten atsirado kurorto pastatai.

Senovės Romos piliečiai pradėjo čia atvykti gydytis ir ilsėtis, gerdavo mineralinį vandenį, gydėsi nuo sunkių ligų. Tada Kleopatros baseiną supo senovinis portikas.

Po kelių šimtmečių, VII amžiuje, šioje vietovėje įvyko baisus žemės drebėjimas, sunaikinęs Hierapolio miestą ir visą tų tolimų laikų kurorto infrastruktūrą, kurortas sunyko.

Turkijoje manoma, kad senovinio portiko kolonos nulūžo per žemės drebėjimą ir nuvirto į baseino dugną, jos tebėra iki šiol, galbūt jas palietė pati didžioji karalienė. O gal tai turkų fikcija turistams?

Baseinas ir visas kurortas pradėtas restauruoti praėjusio amžiaus 60-aisiais. Jis tapo žinomas kaip romėnų baseinas, o legenda apie Kleopatrą, besimaudžiusią jo mineraliniuose vandenyse, atsirado tik 90-aisiais, tuomet vadinosi Kleopatros baseinas išpopuliarėjo.

This Post Has One Comment

Comments are closed.