You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Kleopatros paplūdimys

Lankytini objektai Turkijoje: Kleopatros paplūdimys

Turkijos pakrantėje yra du paplūdimiai, pavadinti Kleopatros vardu, turistams yra labiau žinomas tas, Kleopatros paplūdimys kuris yra Alanijoje ir yra skalaujamas Viduržemio jūros vandenų.

Kleopatros paplūdimys priklauso Turkijos Rivjerai, jo ilgis apie 2 km., ši teritorija pažymėta ES „mėlyna vėliava“, kuri rodo aukštą tiek pakrančių vandenų, tiek smėlio švaros lygį pačiame paplūdimyje.

Apie paplūdimio pavadinimo kilmę sklando graži legenda. Anot jos, Kleopatra gana dažnai lankydavosi Alanijos kurorte, todėl Markas Antonijus jai atidavė visą miestą. Senovės karalienei ypač patiko švariausias miesto paplūdimys, kuris dabar pavadintas jos vardu.

Smėlis jūros dugne nebuvo pakeistas, bet panašu, kad karalienė tam neturėjo priekaištų. Spalvingos žuvys plaukioja krištolo skaidrumo vandenyje, linksmindamos čia atostogaujančius turistus. Ši vieta tinkama tiek turistams, kurie mėgsta atpalaiduojančias atostogas paplūdimyje, tiek tiems, kurie atostogaudami nori užsiimti vandens sportu.

Kleopatros paplūdimio privalumai

Ne veltui šis Turkijos pakrantės rojus savo grožiu pakerėjo didžiąją Kleopatrą. Šiuolaikiniai keliautojai čia ras daug privalumų, įskaitant:

  • ekologiškai švari vieta, kurioje galima nebijoti dėl visų šeimos narių sveikatos;
  • unikali paplūdimio vieta arti kalnų;
  • unikalus jūros ir kalnų oro derinys suteikia nuostabų atpalaiduojantį poveikį, taip pat pagerina sergančiųjų lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis būklę;
  • įvairi egzotiška augmenija – šalia paplūdimio visiškai laisvai auga įvairūs vaismedžiai, egzotiškos gėlės skleidžia svaiginantį aromatą, senoviniai kedrai sukuria pavėsį;
  • stabilūs orai ištisus metus – turizmo sezonas tęsiasi nuo pavasario vidurio iki rudens vidurio. Temperatūra palaikoma stabiliai apie + 25 C. Net ne sezono metu galite pasivaikščioti Kleopatros paplūdimiu ir mėgautis nuostabiais vaizdais bei kvapais.

Dėl puikaus aptarnavimo ir daugybės lankytinų vietų Alanijoje turistams niekada nebus nuobodu. Kleopatros paplūdimys jau seniai tapo savotišku šio kurorto magnetu, kuris tik padidina Alanijos patrauklumą turistams iš viso pasaulio.

This Post Has 3 Comments

Comments are closed.