You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Manavgato krioklys
Manavgato krioklys

Lankytini objektai Turkijoje: Manavgato krioklys

Antalijoje gausu architektūrinių, pramoginių, istorinių ir kultūrinių Turkijos įžymybių. Tačiau šios provincijos pristatymas neapsieis be gamtos grožybių. Manavgato krioklys yra žavingas kampelis, esantis kurortiniame Sidės mieste. Tiesą sakant, tai ne krioklys visa to žodžio prasme, o platus vaizdingas slenkstis ant to paties pavadinimo upės, iki 2 metrų aukščio ir apie 40 metrų pločio. Pati upė kyla iš kalnų kanjonų, kuriuose teka požeminiai šaltiniai, todėl vanduo joje yra skaidrus ir šaltas, ne aukštesnis nei +12 laipsnių. Aplink krioklį yra parkas su keliomis apžvalgos aikštelėmis, nuo kurių galima stebėti nuostabų gamtos reiškinį. Taip pat parke yra pėsčiųjų takų tinklas, palei kurį yra parduotuvės, suvenyrų kioskai ir kavinės.

Manavgato krioklys – žavingas planetos kampelis, esantis netoli kurortinio Sidės miesto Turkijoje. Kiekvienais metais milijonai turistų čia atvyksta pasigrožėti upių kalnų upeliais ir pasidaryti nepamirštamų nuotraukų kvapą gniaužiančių peizažų fone. Pastebėtina, kad šią vietą galite aplankyti savarankiškai, sutaupydami daug pinigų. Tačiau tam turėtumėte iš anksto žinoti, kaip patekti į vietą ir ištirti jos infrastruktūrą. Visą reikalingą informaciją apie objektą rasite žemiau mūsų straipsnyje.

Apie Manavgato krioklį

Manavgato krioklys yra ant to paties pavadinimo upės, 4,4 km nuo Manavgato miesto ir 8 km nuo senovinio kurortinio miesto Sidės, esančio Antalijos provincijoje. Jis yra 40 metrų pločio ir 2 metrų aukščio. Tiesą sakant, tai ne visai krioklys, o kalnų vandens srovė, krintanti iš didelės upės slenksčio. Tačiau šis faktas nesumenkina vietinių kraštovaizdžių grožio. Ilgą laiką Manavgato krioklys net puikavosi ant senų turkiškų 5 lirų banknotų.

Apžvalgos aikštelė prie Manavgato krioklio
Visai šalia upės slenksčių įrengtos specialios apžvalgos platformos, iš kurių galima gražiai nufotografuoti Manavgato krioklį. Leistis į upę, o juo labiau joje maudytis, čia draudžiama. Tačiau potvynių laikotarpiu sraunūs upių srautai pakyla iki apžvalgos platformų lygio, o turistai turi galimybę pasivaikščioti lediniais kalnų vandenimis ir pajusti jų verdantį puolimą. Vandens temperatūra šioje vietovėje net karščiausiais Turkijos mėnesiais neviršija 10 laipsnių.

Anksčiau į parką su kriokliu įėjimas buvo nemokamas, tačiau šiandien ir turistams, ir vietiniams gyventojams už lankytiną objektą reikia mokėti 1,2 USD suaugusiems ir 0,6 USD vaikams.

Objektas dirba kasdien ne tik sezono metu Turkijoje, bet ir žiemą, o lankytis galima nuo 8:00 iki 19:00.

Infrastruktūra

Aplink Manavgato krioklį Turkijoje yra puikiai įrengtas žalias parkas, kurio tvarkingais takais malonu ramiai pasivaikščioti ir mėgautis sultingais kraštovaizdžiais. Yra keletas kavinių ir restoranų, kuriuose galite paragauti garsiųjų turkiškų gozleme pyragų, paragauti ant grotelių kepto upėtakio, o po to, lėtai gerdami stiprią ir gaivinančią turkišką juodąją arbatą, apmąstyti vietines grožybes.

Šalia krioklio taip pat yra parduotuvių ir suvenyrų parduotuvių, kuriose prekiaujama ir standartiniais turkiškais suvenyrais, ir rankdarbiais. Paprastai Turkijoje parduotuvės, esančios šalia lankytinų vietų, yra per brangios, todėl nerekomenduojame leisti laiko čia apsipirkti. Tačiau nusifotografuoti saulėje putojančio turkio upelio fone su papūga ant peties bus labai įdomu. Prie įvažiavimo į objektą įrengta didelė nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, kuri patogi tiems turistams, kurie čia atvyksta išsinuomotu automobiliu.

Kaip rasti Manavgato krioklį?

This Post Has 2 Comments

Comments are closed.