You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Raudonasis bokštas
Photo by Kadir Akman on Pexels.com

Lankytini objektai Turkijoje: Raudonasis bokštas

Kizilkulė (Raudonasis bokštas) – unikalus viduramžių gynybinis XIII amžiaus Viduržemio jūros šedevras: uostas, laivų statyklos, Alanijos tvirtovė. Šis šedevras buvo pastatytas valdant seldžiukų valdovui Alaaddinui Keykubatui I ir statybininkui iš Alepo Ebu Ali Reha el Kettani (Ebu Ali Reha el Kettani) gynybiniais tikslais nuo priešų, ateinančių iš jūros.

Raudonasis bokštas: unikali architektūra

Dėl aikštelės, kurioje bokštas pastatytas ir pastatytas ant žemyninės uolos, ypatumų vakarinė bokšto dalis yra 3 metrais trumpesnė nei rytinė, kurios ilgis siekia 33 metrus. Pamatai mūryti iš tolygiai išpjautų ir tarpusavyje sujungtų keturkampių kalkakmenio plokščių, klasikinės kolonos tarnauja kaip antrinė medžiaga, o viršutinėje sienų dalyje panaudotos raudonos plytos.

Šiaurinėje išorinėje pastato pusėje yra užrašas „Šlovė Allahui“, o po juo, 10 metrų aukštyje, yra keturių eilučių užrašas su Alaaddin Keykubat vardu ir pastatymo data, nurodo 1226 metus. Ant pietinės sienos – dar vienas užrašas apie pastatą. Dešinėje sienoje nuo įėjimo – pastatą stačiusio meistro užrašas, nurodantis jo vardą ir pavardę. Bokštas pastatytas taip, kad būtų galima lengvai nugalėti priešą užpylus verdančia derva ir verdančiu vandeniu. Yra 22 skylės dervai ir vandeniui pilti.

Raudonasis bokštas yra aštuonkampio formos. Iš išorės atrodo, kad tai gana paprasta konstrukcija, tačiau viduje pastatas yra gana sudėtingos struktūros. Kyzylkule susideda iš penkių aukštų: pirmas aukštas, antras aukštas, pakabinamas aukštas, atviras aukštas ir atvira terasa.

Nepaisant gana impozantiškos išvaizdos, įėjimas į pastatą, tikriausiai dėl strateginių sumetimų, yra gana nepastebimas. Pro gana mažas duris siaurais koridoriais galima pasiekti cokolinį aukštą. Skliautuotas koridorius juosia aštuonkampį centrinį stulpą.

Koridoriaus grindyse arti cisternos, kad jos sutaptų su oktaedrų kraštais, įrengiamos ventiliacijos šachtos. Šiaurės vakarų aukšte, kuris šiuo metu naudojamas kaip galerija, durys atsidaro į išorinius pylimus.

Raudonasis bokštas: kaip atvykti?

Raudonasis bokštas yra Alanijos pakrantėje, netoli jūrų uosto. Į Raudonąjį bokštą galite patekti pėsčiomis, taksi arba miesto autobusu.

Galite važiuoti autobusu Nr. 1 arba 101, išlipti Ticaret Odası – Şekerhane stotelėje, nuo kurios iki bokšto yra apie 900 metrų pėsčiomis. Netoli tikslo yra iškabos. Autobusai Nr. 2 ir 202 sustoja kiek toliau, nuo stotelės Fevzi Zade – Şekerhane teks paeiti apie 1,3 km.

Apskritai iš Alanijos centro lengviau nueiti pėsčiomis. Orientyras – uostas ir jūros švyturys.

Norėdami patekti į Raudonąjį bokštą taksi, tiesiog pasakykite taksi vairuotojui „Kyzyl Kule“.

Raudonojo bokšto darbo laikas ir bilietų kaina

Raudonasis bokštas dirba kasdien nuo 09:00 iki 19:00 (vasarą). Žiemą darbo laikas gali būti sutrumpintas.

ilietų į Raudonąjį bokštą kainos:

Bilietas tik už Raudonojo bokšto lankymą – 10 lirų;
Bilietas apsilankymui Raudonajame bokšte ir Tersane laivų statykloje – 15 lirų;
Bilietas apsilankymui Raudonajame bokšte, Tersane laivų statykloje ir Damlatas urve – 20 lirų.
Pirkti kombinuotą bilietą yra pigiau nei atskirus bilietus. Pavyzdžiui, atskiras apsilankymas urve žmogui kainuoja 10 lirų. Kompleksiniai bilietai galioja 2 dienas.

This Post Has One Comment

Comments are closed.