You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Sidė
Photo by Darya Babkina on Pexels.com

Lankytini objektai Turkijoje: Sidė

Sidė yra geriausia vieta Turkijoje tiems, kurie nori derinti poilsį paplūdimyje su turtinga ekskursijų programa. Tai muziejų miestas, kurio lankytinų vietų skaičiaus gali pavydėti senovės Europos sostinės. Daugeliui turistinių objektų yra daugiau nei 2000 metų, o tai įspūdinga.

Verta leistis į ekskursiją po istorinį Sidės centrą. Anksčiau čia buvo visas kompleksas senovinių pastatų, dabar iš jų išlikę tik griuvėsiai, tačiau dalis jų yra gerai išsilaikę. Didžiausios senovės Graikijos miesto aikštės – Agoros – vietą dabar gali nustatyti tik mažmeninės prekybos ir pagalbinių patalpų pamatai, stebėtinai išlikęs viešasis tualetas ir sėkmės deivės Tichės šventyklos liekanos.

Netoli Agoros yra seniausios šalyje akmeninės struktūros – bazilikos – griuvėsiai. Net ir apleistoje būsenoje galima įžvelgti originalią architektūrą su Bizantijos motyvais.

Iš žemyno pusės senamiestį nuo likusios kurorto dalies atitveria senovinės sienos. Kita dalis, atsukta į jūrą, praktiškai neišliko. Vietomis gerai matomos kolonos su tinkuotomis lipdiniais ir kitais architektūriniais elementais.

Iš seniau buvusio monumentalaus uosto pirties pastato dabar išlikę tik kontūrai – sugriuvusios akmeninės sienos su didelėmis arkomis. Tačiau to pakanka, kad suprastume, kokią svarbą jai suteikė senovės turkai, kurie III amžiuje prieš Kristų pastatė didžiulę garinę. e. O į šiaurę nuo pirties – romėnų teatras, savo laiku matęs senovinių tragedijų, gladiatorių kovų ir jūrų mūšių atkūrimų. Išsaugotas žiūrovų eilių puslankis, Komedijos ir Tragedijos deivių akmeninės kaukės ir kitų skulptūrų fragmentai.

Žvelgiant į akveduką, kuris tik šiek tiek senesnis už baziliką, stebina senovės inžinerijos apimtis. Tokio vandentiekio įrengimas šioje vietovėje reikalavo sudėtingų statinių, juo buvo aprūpintas vanduo visam miestui. Iš čia jis buvo tiekiamas į garsųjį fontaną.

Sidės muziejus – ar verta?

Antikvariniame muziejuje galima pamatyti keletą freskų, taip pat akvedukų vamzdžius ir daugybę kitų eksponatų, rastų Sidės senamiestyje. Parodoje eksponuojamos Atėnės ir Apolono statulos, altorius, smėlio laikrodis, bareljefai ir skulptūros.

Sidė

Sidė: ką nuveikti?

  • Pasivaikščiokite po senovės Sidės griuvėsius, tačiau nepamirškite kepurės ir kremo nuo saulės – sezono metu ten gali būti labai karšta.
  • Peržiūrėkite artefaktus, rastus atliekant kasinėjimus XX a. viduryje Sidės muziejuje, esančiame restauruotose V ir VI amžių romėnų pirties patalpose.
  • Nepraleiskite populiariausios „išvykos“ – prie žemo, bet labai gražaus Manavgato krioklio aukštame vandenyje.
  • Išbandykite viename iš restoranų, kurių gausu palei Manavgato upės krantus, patiekalų iš ką tik sugautų upėtakių – vietinio delikateso.
  • Eikite į Aspendos amfiteatrą – pasigrožėkite puikiai išlikusiu romėnišku amfiteatru prieš atvykstant organizuotoms turistų grupėms.
  • Jei jūsų atostogos vyksta birželio–liepos mėnesiais, kasmetiniame Operos ir baleto festivalyje apsilankykite bent viename senovinio teatro pasirodyme Aspendos amfiteatre su unikalia akustika.