You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Stambulo Didysis turgus

Lankytini objektai Turkijoje: Stambulo Didysis turgus

Stambulo Didysis turgus tarsi rytietiška pasaka, kuri pripildyto triukšmo, juoko, ryškių spalvingų prekių, rytietiškų prieskonių aromatų ir nepamirštamų emocijų. Turgus nutolęs nuo Hagia Sophia ir Mėlynosios mečetės apie kilometrą. Stambulo Didysis turgus, tikras rytietiškas turgus, kurio didžiulis plotas, apimantis daugybę miesto kvartalų, dengtas arkomis, stogais ir pan. Visas šis pastatas datuojamas 1461 m.

Į vidų galima patekti per kelis vartus. Gražiausi yra Nurosmane vartai, pagaminti maurų stiliumi arkos pavidalu. Didžiulį turgaus kompleksą sudaro 22 vartai, 2 dengti turgūs, 24 viešbučiai, turgaus aikštės, mečetės, restoranai, fontanai, užkandinės ir pirtis. Čia veikia daugiau nei 4 tūkstančiai parduotuvių, o visa teritorija suskirstyta į daugiau nei 60 gatvių.

Stambulo Didysis turgus gali pasiūlyti tiek daug – keramikos, aukso, sidabro, papuošalų, skarų, šalikų, amuletų, kilimų, kilimų ir daug daugiau. Derėtis tiesiog būtina, nes pradinė kaina gali būti padvigubinta. Tai neabejotinai šventė akims, bet gedulas piniginei: muilas ir karoliukai, bronza ir stiklas, audinio ritinėliai, tonos vario, pigūs neva firminiai daiktai ir kvapniausias Prieskonių turgus. Tikrai neatsispirsite apsipirkti čia. Apskritai, jei norite pajusti rytietiško turgaus atmosferą ir tuo pačiu metu pavargti nuo turistinių pirkinių, tai vieta jums.

Stambulo Didysis turgus

Tačiau net jei apsipirkimas nėra jūsų planuose, turėtumėte aplankyti Didįjį turgų. Pasivaikščiokite senovinėmis gatvėmis ir pasinerkite į ypatingą rytietišką atmosferą. Storos akmeninės Didžiojo turgaus sienos patikimai apsaugo tiek nuo kaitrios saulės, tiek nuo skvarbaus vėjo. Tad pasivaikščiojimas žada būti malonus bet kuriuo metų laiku. O Didysis turgus dirba kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienius ir religines šventes, nuo 8.30 iki 19 val.

Apsipirkimo šioje vietoje sėkmė – mokėjimas derėtis. Atsižvelgiant į tai, kad pradinė kaina gali būti pervertinta 2 ir daugiau kartų, norimą prekę galima gauti už daug mažesnę sumą. 2013 metais Stambulo turguje apsilankė daugiau nei 91 milijonas turistų, todėl jis tapo viena iš gausiausių vietų pasaulyje.

Stambulo Didysis turgus: kaip rasti ir kaip nuvykti?

Didysis turgus yra Beyazit aikštėje, miesto centre, kurią galima pasiekti greituoju tramvajumi. Išlipkite Grand Bazaar – Kapaly Charshi stotelėje.