You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Stambulo Didysis turgus

Lankytini objektai Turkijoje: Stambulo Didysis turgus

Ne visos Turkijos įžymybės verčia iškilmingai sustingti į jas žvelgiant. Atvirkščiai, pamačius Stambulo Didįjį turgų, pradeda virti kraujas, matant garsiojo turkiško apsipirkimo oazę.

Didžiojo turgaus statybų pradžia siekia 1461 m. Į vidų galima patekti per kelis vartus. Gražiausi yra Nurosmane vartai, pagaminti maurų stiliumi arkos pavidalu.

Didžiulį turgaus kompleksą sudaro 22 vartai, 2 dengti turgūs, 24 viešbučiai, turgaus aikštės, mečetės, restoranai, fontanai, užkandinės ir pirtis. Čia veikia daugiau nei 4 tūkstančiai parduotuvių, o visa teritorija suskirstyta į daugiau nei 60 gatvių. Čia prekiaujama papuošalais, prieskoniais, kilimais, keramika, drabužiais, turkiškais ginklais. Atrodo, kad čia galima nusipirkti visko.

Apsipirkimo šioje vietoje sėkmė – mokėjimas derėtis. Atsižvelgiant į tai, kad pradinė kaina gali būti pervertinta 2 ir daugiau kartų, norimą prekę galima gauti už daug mažesnę sumą.

Senovinės Didžiojo turgaus gatvelės žadina ypatingą rytietišką atmosferą, todėl čia reikėtų užsukti net ir neketinant ko nors nusipirkti.

Oficiali svetainė: http://www.grandbazaaristanbul.org/cgi-sys/suspendedpage.cgi