You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Šv. Petro pilis
Bodrum Castle from Mugla, Turkey

Lankytini objektai Turkijoje: Šv. Petro pilis

Bodrumo simbolis – Šv.Petro pilis. Jo statybai buvo naudojami akmenys iš mauzoliejaus griuvėsių, kurie laikomi vienu iš septynių senovės pasaulio stebuklų. Bodrumo tvirtovė išsaugojo senovės atmosferą, galios ir didybės jausmą. Būtent dėl ​​šio jausmo verta čia atvykti, o taip pat ir dėl vaizdingų vaizdų bei įdomių pilyje įsikūrusio Povandeninės archeologijos muziejaus eksponatų.

Ši tvirtovė buvo pastatyta XV amžiuje iš žalio granito ir turi dvigubas sienas. Pilyje nuolat gyveno riteriai ir kiti kariai, jų užduotis buvo apginti Bodrumo miestą nuo apgulčių, tačiau XVI amžiuje Šv.Petro pilis vis dėlto buvo užimta ir iš dalies sunaikinta.

Tik XIX amžiuje ji buvo restauruota ir paversta kalėjimu. Dabar pilyje veikia povandeninės archeologijos muziejus su senovinėmis iš jūros dugno monetomis, sarkofagais ir ginklais.

Petro pilį galite aplankyti su vaikais – tokia ekskursija bus žavus ir edukacinis nuotykis visai šeimai. Pilies teritorijoje yra kur bėgioti, laipioti, galima tyrinėti senovines lenteles, galingų sienų liekanas, akmens skulptūras ir karinius statinius.

Šv. Petro pilis ir jos istorija

Šv. Petro pilis – viduramžių tvirtovė, pastatyta senovinio Halikarnaso miesto teritorijoje. Jį XV amžiuje pastatė riteriai, atvykę čia iš Graikijos Rodo salos. Jie nusprendė statyti ne žemyne, o saloje, kad geriau apsaugotų statinį nuo priešo atakų. Vėliau sala susijungė su žemynu ir statinys tapo pusiasalio dalimi.

Statybos vyko gana lėtai: 1406 metais iškilo tik pilies koplyčia, o sienos buvo pastatytos po 31 metų, 1437 m. Tvirtovėje apsigyveno 50 riterių iš 7 Europos šalių ir paprasti kariai – jie buvo pašaukti ginti pilį ir artimiausią apylinkę. Kelis dešimtmečius iš eilės tvirtovė buvo apgulta Osmanų kariuomenės, tačiau jos gynėjai savo pozicijų neužleido.

1522 metais turkams dar pavyko užgrobti pilį, todėl kurį laiką čia buvo sultono Suleimano kariuomenės karinė bazė, tačiau laikui bėgant pastatas buvo paverstas kalėjimu, o koplyčia – mečete.

1960 m. tvirtovė buvo kruopščiai restauruota ir oficialiai paversta muziejumi. Ji labai gerai išsilaikiusi daugybė vidinių patalpų išliko nepaliestos, kuriose dabar eksponuojamos muziejaus parodos.