You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Topkapi rūmai
Photo by Ghassan Al-Sibai on Pexels.com

Lankytini objektai Turkijoje: Topkapi rūmai

Beveik visos ekskursijos Stambule apima apsilankymą šioje vietoje arba visai šalia jos. keturis šimtmečius pagrindinė sultonų rezidencija – Topkapi rūmai buvo prieglobstis 25 Osmanų imperijos sultonams. Rūmai buvo pastatyti XV amžiuje sultonui Mehmedui II. XVI amžiaus viduryje Suleimanas I, Roksolanos prašymu, pastatė haremą moterims su vaikais. XIX amžiaus viduryje pastatyti Dolmabahce rūmai tapo sultono rezidencija.

Šis Turkijos paminklas, kaip muziejus, atidarytas 1923 m. Turkijos Pirmojo Prezidento bei reformatoriaus Atatiurko įsakymu.

Išorinius rūmus reprezentuoja oficialūs ir visuomeniniai pastatai. Interjere yra privatūs sultono kambariai. Pirmajame kieme yra Senovės Rytų muziejus, Archeologijos muziejus ir plytelių paviljonas. Iš antrojo kiemo galite patekti į Haremą ir vidinį iždą.

Pro Laimės vartus jie patenkate į trečiąjį kiemą, kuriame yra asmeninės sultono ir Sosto patalpos. Čia taip pat yra Ahmedo II biblioteka ir Šventosios mantijos paviljonas. Nuo Ketvirtojo kiemo, kuriame yra parkai, pavėsinės, baseinai ir plytelėmis iškloti paviljonai, atsiveria nuostabus vaizdas į Bosforą ir Aukso ragą.

Oficiali svetainė: http://topkapisarayi.gov.tr/en