You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Žaliasis kanjonas
Žaliasis kanjonas

Lankytini objektai Turkijoje: Žaliasis kanjonas

Mažosios Azijos pusiasalis, kuriame yra dalis šiuolaikinės Turkijos, yra ne tik puikios istorijos ir populiarių kurortų pėdsakai, bet ir įdomi gamta. Netoli pietinės pusiasalio pakrantės yra Žaliasis kanjonas – priešingai nei pavadinimas, tai ne kanjonas įprasta prasme, o didžiulis rezervuaras, tapęs bendru gamtos ir žmogaus kūriniu. Dirbtinis rezervuaras ir jį supančios Tauro kalnų teritorijos jau kurį laiką įgijo nacionalinio parko statusą. Ir jei kalnai čia atsirado dar paleozojaus laikais, tai rezervuaras atsirado visai neseniai – 1983 metais, kai buvo atidaryta užtvanka. Tiesą sakant, tai slėnis, dirbtinai užlietas vandeniu, kurį čia atneša 27 kalnų šaltiniai. Šiandien kanjonas itin pamėgtas turistų – čia žmonės atvyksta pasigrožėti kalnų vaizdais, pasiplaukioti laivu, paplaukioti smaragdiniuose vandenyse ir pailsėti viename iš vietinių restoranų.

Kviečiame vykti su mumis į Žaliąjį kanjoną! Ekskursijos aprašymą rasite paspaudę čia.

Kanjonas atsirado pastačius hidroelektrinę. Tuo metu tai buvo trečia pagal dydį užtvanka Turkijoje ir didžiausias šalies statinys.
Šveicarijos specialistai buvo pakviesti sukurti hidroelektrinę. Buvo pastatytos 4 turbinos, kurių kiekviena gali pagaminti 135 MW galios. Vienas pagrindinių šios energijos vartotojų yra aliuminio gamykla Seidisehire.

Žaliojo kanjono rezervuaro plotas yra labai įspūdingas – šiek tiek mažiau nei 500 hektarų. Tūkstančiai turistų įveikia ilgą kelią iki kanjono, kad pasinertų į neįtikėtiną šių vietų grožį. Žavus smaragdinio vandens paviršiaus grožį ir didybę čia įrėmina turtingiausia gamta. Priklausomai nuo sezono, pamatysite gausų mandarinų, apelsinų, migdolų žydėjimą, merdėjantį po sunkiais granatų medžių vaisiais, alyvmedžių giraites, iš pažiūros visiškai nerealius milžiniškus kaktusus, kurių vaisių galite paragauti. Pakėlę galvą ieškokite aukštų kalnų erelių lizdų – jie labai mėgsta šią vietovę.

Aplinkui esančiuose kalnų kaimuose gyvena labai paprasti žmonės – čia galima pamatyti visiškai neblizgantį, neturistinį šalies gyvenimą, kuris yra daug įvairesnis, turtingesnis ir nuoširdesnis.

Žaliasis kanjonas skaičiais:

  • 350 metrų virš jūros lygio;
  • 100 metrų gylis;
  • 27 šaltiniai, dėl kurių rezervuaras atnaujinamas ir papildomas;
  • stabili vandens temperatūra kanjone visus metus yra apie 12C (dėl požeminių šaltinių).