You are currently viewing Magiškoji Kapadokija: oro balionai, uolų miesteliai ir nuostabūs slėniai
things to do in Cappadocia, Turkey

Magiškoji Kapadokija: oro balionai, uolų miesteliai ir nuostabūs slėniai

Kapadokijoje yra nuostabi vieta su neįprastu kraštovaizdžiu, tarsi iliustracija vaikiškai knygai. Čia uolose iškalti ištisi miestai, po žeme pastatytos šventyklos, ištisus metus į dangų kyla dešimtys balionų. Paprašėme žmonių, kurie gerai pažįsta šią vietą, papasakoti apie kelionių į šį regioną subtilybes. Apie tai, ką būtinai turėtumėte nuveikti Kapadokijoje, kiek kainuoja skrydis oro balionu ir kam nereikia taupyti, skaitykite mūsų straipsnyje.

Kapadokija: kaip nuvykti?

Kapadokija – istorinis Turkijos regionas, esantis centrinėje šalies dalyje ir vienijantis keletą provincijų: Aksaray, Nevsehir, Nigde ir Kaiseri. Čia galite patekti iš bet kurio didžiojo šalies miesto keturiais būdais:

  • Lėktuvu – artimiausias oro uostas yra Kapadokijos administraciniame centre Nevšehiro mieste;
  • Tarpmiestiniais autobusais;
  • Nuomotu automobiliu.
  • Pasirinkę ekskursiją į Kapadokiją su mumis lietuvių/rusų/anglų kalbomis.

Kada geriausia vykti į Kapadokiją?

Kapadokija yra graži bet kuriuo metų laiku. Jei vienas pagrindinių jūsų kelionės tikslų – skrydis oro balionu, tuomet geriausia atvykti pavasarį, kai gamta žydi, arba rudenį, jau atslūgus vasaros karščiams. Žiemą kartais sninga, pučia vėjas, o dėl nepalankių oro sąlygų skrydžiai gali būti atšaukti.

Nakvynė Kapadokijoje

Kapadokijos teritorijoje yra nedideli kaimai: Nevsehiras, Urgupas, Goreme ir kt.

Geriau netaupykite būstui uolose ir šiai vietai privalomai atrakcijai – skrydžiui oro balionu. Rekomenduojame rinktis viešbutį su kambariais, esančiais aplinkinių uolų viduje, su privačia terasa, kad anksti ryte ar vakare geriant turkišką kavą su baklava, kasdien stebint šimtus virš šių vietų sklandančių oro balionų.

Kapadokija
Kapadokijos architektūra

Kiek kainuoja skrydis oro balionu Kapadokijoje?

Skrydžius oro balionais organizuoja vietinės kelionių kompanijos. Dėl didelio oro kelionių populiarumo geriau užsisakyti iš anksto, ne vėliau kaip likus 2-3 savaitėms iki numatomos datos (vykstant su mumis viskas suplanuota). Valandos skrydis vienam asmeniui kainuoja vidutiniškai nuo 250

Kur yra geriausi vaizdai / apžvalgos aikštelės?

Geriausi vaizdai atsiveria iš Uchisar kaimo – ant panoraminės Goreme platformos būna daug turistų, kurie neskrenda oro balionu. Taip pat verta aplankyti Meilės slėnį, Vienuolių slėnį ir Saulėlydžio tašką.

Oro balionai Kapadokijoje
Skrydis oro balionu Kapadokijoje

Ką dar pamatyti be oro balionų?

  • Göreme muziejus po atviru dangumi. Muziejus – tai vienuolyno kompleksas su bažnyčiomis ir koplyčiomis, pastatytomis uolose I-II a. Pirmieji gyventojai ir šventyklų statytojai buvo krikščionys, pabėgę čia nuo Romos imperijos valdžios.
  • Uchisar pilis. Pilis yra aukščiausiame Kapadokijos taške ir yra visa kalnų grandinė su daugybe uoloje iškaltų kambarių ir praėjimų, iš kurių atsiveria nuostabus vaizdas į visą Kapadokiją. Pilies papėdėje yra labai autentiška kavinė @oasis_cafe_uchisar, kurioje vakare galima išgerti turkiškos arbatos ir stebėti saulėlydį.
  • Ihlaros kanjonas. Tai vaizdingas ir gilus (iki 150 m) kanjonas, kuriame gausu senovinių uolų bažnyčių. Per visą kanjoną teka vaizdinga upė, visur girdisi paukščių čiulbėjimas, o vešli žaluma kontrastuoja su raudonomis uolomis.
  • Tuzo druskos ežeras. Ežero dugnas visiškai padengtas druska. Turistams prieinamoje dalyje gylis ne didesnis kaip 25 cm, o vasaros sezonu ežeras visiškai išdžiūsta ir paviršiuje matysite tik sniego baltumo druskos nuosėdas. Visai kaip garsusis Uyuni druskos ežeras Bolivijoje. Nuotraukos bet kuriuo metų laiku bus nuostabios!

Požeminis miestas, kurį privalote pamatyti Kapadokijoje

Derinkuyu požeminis miestas (Derinkuyu Yeralti). Derinkuyu yra kelių lygių požeminis miestas, pastatytas vietos gyventojų II-I amžiuje prieš Kristų. e. Jis nusileidžia po žeme aštuoniomis pakopomis ir talpina iki 20 000 žmonių su maisto atsargomis ir gyvuliais. Struktūra tikrai nuostabi: čia yra svetainės, ventiliacijos šachtos, arklidės, virtuvės, kepyklos, aliejaus ir vynuogių sulčių spaudyklos, vyno rūsiai, ginklų ir maisto sandėliai, bažnyčios ir koplyčios. Remiantis viena versija, senovės tautos nuolat negyveno pogrindyje, tačiau tais laikais karai, reidai ir persekiojimai buvo įprasti, o norėdami išsaugoti savo turtą ir kuo mažiau kentėti nuo įsibrovėlių, pavojingais laikais nusileisdavo gyventi po žeme. naikindami savo buvimo žemėje pėdsakus. Pagal kitą versiją, žmonės visą laiką gyveno po žeme, išeidami į paviršių tik apdirbti žemę ir auginti derlių.

Kapadokija
Kapadokija

Kapadokija ir jos slėniai

  • Vaizduotės slėnis (dar žinomas kaip Rožinis slėnis) – šioje vietovėje gausu uolienų darinių, suformuotų lyg žmonių, daiktų, gyvūnų siluetai. Uolos susidaro iš vulkaninės uolienos, kuri besileidžiančios saulės spinduliuose įgauna rausvą atspalvį. Čia pavyksta nuostabiausios nuotraukos.
  • Meilės slėnis – žygio pėsčiomis metu galima pamatyti nuo 20 iki 40 metrų aukščio piršto formos akmeninius stulpus, kurie efektyviai kontrastuoja su likusiu kraštovaizdžiu.
  • Vienuolių slėnis (arba Pashabag) – dar vadinamas pasakų kaminų slėniu. Čia aptinkami vienagalviai, dvigalviai ir net trigalviai uolienų dariniai su grybų kepurėlėmis.

Tikimės, kad šis straipsnis buvo naudingas.

This Post Has 2 Comments

Comments are closed.