You are currently viewing Ar verta atostogauti Kemere balandžio mėnesį?
Orai Turkijoje balandžio mėnesį

Ar verta atostogauti Kemere balandžio mėnesį?

Turkijos pakrantė ištisus kalendorinius metus pritraukia užsienio turistus. Įpusėjus pavasariui keliautojai pradeda kelti klausimą, kuo įdomaus poilsis Kemere ir kokie orai Kemere balandžio mėnesį ir ar verta šį mėnesį vykti į garsųjį kurortą. Norėdami gauti atsakymą, turėtumėte atidžiai išstudijuoti sąlygas, kurios šiuo laikotarpiu laukia būsimų miesto svečių.

Jeigu renkatės kurortą atostogoms Turkijoje balandžio mėnesį, Jus gali sudominti mūsų straipsniai:

Kuo įdomus turistams Kemeras balandžio mėnesį?

Kompaktiškas Kemeras, kuriame gyvena kiek daugiau nei 22 tūkstančiai žmonių, nuo pavasario vidurio pradeda priimti turistus. Balandžio mėnesį turistų laukia keli kurorto privalumai:

 • grynas kalnų ir miško oras;
 • šiltas saulėtas oras, nėra aukštos temperatūros ir tvankios šilumos;
 • neperpildyti paplūdimiai, tinkami ramiems pasivaikščiojimams ir saulės vonioms antrojo pavasario mėnesio pabaigoje;
 • platus ekskursijų programų ir edukacinių kelionių pasirinkimas;
 • žemos paslaugų kainos viešbučiuose ir produktų prekybos centruose, parduotuvėse ir turguose.

Pagrindinis trūkumas, kurį poilsiautojai randa balandžio mėnesį, yra vėsios naktys ir jūra, netinkama maudytis. Tačiau per mėnesį situacija nevienalytė ir arčiau gegužės mėnesio pamažu keičiasi į gerąją pusę.

Orai Kemere balandžio mėnesį: orai kurorte ir jūros vanduo

Kurortas įsikūręs tarp tankių spygliuočių miškų, dengiančių vaizdingų kalnų šlaitus, gerai saugančius pakrantę nuo vėsių oro srovių. Kemeras yra subtropinėje klimato zonoje, todėl žiemos šalčių kurortas nepatiria. Dėl Viduržemio jūros vasaros ir pavasario mėnesiai yra mažiau karšti nei centriniuose regionuose. Orai Kemere balandžio mėnesį pasižymi šiomis sąlygomis:

Saulėtos dienos70 %
Lietingos dienos7 %
Apniukusios dienos23 %
Krituliai33,6 mm.
Orai naktį+ 7,5… + 20,5 °C
Orai dieną+ 9,0… + 28,0 °C
Jūros vandens temperatūra+ 17,2… + 19,5 °C
Orai Kemere balandžio mėnesį

Patyrusių turistų pastebėjimais, Kemeras balandžio pradžioje nėra perpildytas. Oras įšyla nuo + 9,0 iki + 17,5. Norinčių maudytis ar maudytis vėsioje jūroje praktiškai nėra. Net drąsuoliai yra atsargūs ir apsiriboja pasivaikščiojimu akmenukų paplūdimiu ar vaizdinga promenada. Nakties oro temperatūra mėnesio pradžioje nuo +7,5 iki +14,0. Šilti drabužiai – megztinis ar striukė – pravers vakariniams pasivaikščiojimams prieš miegą.

Kemeras balandžio mėnesį

Kemeras balandžio pabaigoje pildosi turistais, tačiau jų vis dar nedaug. Paskutinę mėnesio savaitę oras įšyla iki + 28,0, vanduo – iki + 19,5. Paplūdimiuose įrengti gultai, kuriuose kurorto svečiai deginasi balandžio saulės spinduliais. Aistringi plaukikai – dažniausiai 20–30 metų jaunuoliai – pirmą kartą bando pasinerti į jūros vandenį. Likę poilsiautojai vis dar apsiriboja saulės voniomis ar pasivaikščiojimais pakrante. Vidutinė vandens temperatūra Kemere balandžio mėnesį: +18,1.

Lietus būna tik mėnesio pradžioje. Paskutinė balandžio savaitė dažniausiai pasižymi sausais saulėtais orais. Kol kas neveikia paplūdimio atrakcionai, vandens parkai ir garsūs naktiniai klubai. Tačiau laisvalaikio trūkumą kurorte kompensuoja platus pramogų pasirinkimas vietinių viešbučių teritorijoje.

Atostogos Kemere balandžio mėnesį

Balandis – pereinamasis mėnuo, kai žiemos laikotarpis jau pasibaigęs, bet paplūdimio sezonas dar neprasidėjo. Pirmąsias dvi savaites Kemero gatvės prisipildo vietinių gyventojų. Turistai susitinkami tik retkarčiais. Tačiau antroje mėnesio pusėje gatvėmis ar pajūriu vaikštančių kurorto svečių pastebimai padaugėja. Turistams nesunku rasti ką veikti Kemere balandžio mėnesį, kad pavasario atostogos būtų turiningos. Mieste ir jo apylinkėse svečių laukia kelios įdomios vietos:

 • Faselis – senovinio miesto liekanos; VII amžiuje prieš Kristų, iš Rodo salos čia atvyko graikai, kurie įkūrė pirmąją gyvenvietę; Faselis, kuris turėjo skirtingus pavadinimus, pasiekė savo klestėjimą Romos ir Bizantijos laikais; dabar prieš lankytojus iškyla amfiteatro (talpinančio per 3 tūkst. žiūrovų), Herono, Hermio ir Atėnės šventyklos, nekropolis, bazilika ir kiti viduramžių bei senovės statiniai liekanos;
 • „Moonlight“ parkas – didelis parkas, kuriame svečiams atviros kavinių ir restoranų durys, delfinariumas, kuriame vyksta talentingų jūrų gyvūnų pasirodymai; yra teniso kortai, žaidimų aikštelės vaikams ir aikštelės mini golfo mėgėjams;
 • „Dino parkas“, esantis Goynuke – mažame kaime netoli Kemero; 30 tūkstančių kvadratinių metrų teritorijoje. m įrengtos 35 senovinių driežų figūros; atrodo, kad dinozaurų modeliai slepiasi tarp raudonųjų pušų ir pistacijų;
 • Olympos – senovinio miesto liekanos; Daugumos archeologų teigimu, gyvenvietė buvo įkurta III amžiuje prieš Kristų, piratai, atnešę grobį į šią žemyno vietą; miestas patyrė ekonominį pakilimą I amžiuje prieš Kristų, kai savininkai čia buvo likiečiai, o paskui romėnai; dabar į Olimpą atvykę turistai mato amfiteatro liekanas, Likijos kapus, dalį romėnų akveduko ir kitus senovinių pastatų griuvėsius.

Balandžio mėnesį Kemero svečiai, pageidaujantys, gali žavingai pasiplaukioti patogia jachta, leistis į ekskursijas į Pamukalę, kur keliautojai susipažįsta su karštomis versmėmis ir druskos terasomis, arba į Kapadokiją, kur nuotykių mėgėjai skraido oro balionais.

Viešbučiai Kemere

Vidiniai šildomi baseinai, turkiškos pirtys, sporto salės, animacinės programos ir SPA – visa tai poilsiautojų laukia Kemero viešbučiuose. Tarp jų išsiskiria viešbučiai, kuriuose turistai gaus plačiausią paslaugų spektrą:

 • Limak Limra & Resort 5*
 • Kimeros Park Holiday Village 5*
 • Sherwood Exclusive Kemer 5*
 • Crystal Prestige Elite 5*
 • Seven Seas Gravel Select 5*
 • Rox Royal 5*

Kur apsipirkti Kemere?

Balandis yra puikus mėnuo apsipirkti ir apsilankyti vietiniuose daržovių turguose. Turistams patinka pasivaikščioti vaizdingu Ataturk bulvaru – pagrindine Kemero gatve, kur galima atsipalaiduoti ant suoliukų, pasigrožėti fontanais ar pasižvalgyti po mažas parduotuves. Garsiausi ir populiariausi miesto prekybos centrai:

 • Migros;
 • Ottimo;
 • Mona Lisa;
 • Hadrian.

Balandis taip pat tinkamas laikas apžiūrėti vietines gastronomines įstaigas, kur patiekalų kaina dažnai yra gana prieinama net ir nebrangiems turistams. Tarp populiariausių išsiskiria septyni restoranai:

Kur pavalgyti Kemere?

 • Merhaba Garden – pateikiami skanūs steikai;
 • My Eden – pateikiami nacionaliniai patiekalai;
 • La Luna – įvairių šalių žmonės;
 • Leon – itališki patiekalai;
 • Qualista – žuvies patiekalai;
 • Monte Kemer – itališka virtuvė.

Kam tinkamiausios atostogos Kemere balandžio mėnesį?

Pavasario vidurys – laikotarpis, kurio turistai nemėgsta, renkasi karštą orą ir veiklą paplūdimyje. Balandis – pats tinkamiausias laikas ekskursijų po istorines vietas gerbėjams. Antrasis pavasario mėnuo tiks ir ramaus laisvalaikio mėgėjams, pasivaikščiojimams vaizdinguose parkuose ar retai apgyvendintais paplūdimiais. Gurmanai ir nebrangaus apsipirkimo parduotuvėse mėgėjai bus patenkinti balandžio mėnesį Kemere jiems atsiveriančiomis galimybėmis.

This Post Has One Comment

Comments are closed.