You are currently viewing Orai Turkijoje birželio mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją birželį?
Photo by Cemal Taskiran on Pexels.com

Orai Turkijoje birželio mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją birželį?

Turistai savo vasaros atostogoms Turkijos kurortus renkasi dėl „viskas įskaičiuota“ paslaugų koncepcijos, dėl gerai įrengtų akmenukų ir smėlio paplūdimių, įvairių vandens pramogų nuostabios gamtos. Svarbų vaidmenį atlieka ir palankios klimato sąlygos. Todėl būsimiems kurortų svečiams kyla natūralus klausimas, kokie orai Turkijoje birželio mėnesį jų laukia jūros pakrantėse.

Atostogų Turkijoje birželio mėnesį ypatybės

Pirmasis vasaros mėnuo – tai laikotarpis, kai poilsiautojai mėgaujasi patogiausiomis sąlygomis atostogauti paplūdimiuose, taip pat ekskursijose po istorines ir kultūrines vietas. Turkijos kurortų svečiai tikrai įvertins naudą, kuri jų laukia birželio mėnesį atostogaujant:

 • karštus orus, ypač antroje mėnesio pusėje, poilsiautojai lengvai toleruoja dėl vidutinio drėgnumo jūros pakrantėse;
 • turguose ir prekybos centruose gausybė nebrangių šviežių vaisių: abrikosų, slyvų, nektarinų ir pan.
 • šilti vakarai ir naktys, kai galite pailsėti nuo dienos karščio;
 • lietaus nebuvimas trijų turistų pamėgtų jūrų pakrantėse: Egėjo, Juodojoje ir Viduržemio jūroje;
 • galimybė susipažinti su šiuo laikotarpiu labiausiai prieinamais gamtos objektais: kriokliais, ežerais, tvenkiniais ir nacionaliniais parkais;
 • birželį kurortinėse zonose įsivyrauja saulėti ramūs orai – iki 29 dienų be debesų;
 • didelis įdomių užsiėmimų pasirinkimas: banglenčių sportas, plaukimas plaustais, sportas lauke, maudynės šiltoje žydroje jūroje, plaukiojimas greitomis valtimis ir daug daugiau;
 • rami jūra; žemos bangos retkarčiais trikdo vandens paviršių ryto ir vakaro valandomis;
 • pirmąjį vasaros mėnesį jūros vanduo puikiai įšyla, todėl maudytis ir maudytis gali visi vandens pramogų mėgėjai, taip pat ir mažieji kurortų svečiai.

Poilsio birželio mėnesį privalumai gerokai nusveria trūkumus, iš kurių pagrindinis yra laipsniškas oro temperatūros kilimas dienos metu. Pirmoji mėnesio pusė pagal klimato sąlygas tinka beveik visiems be išimties turistams. Paskutinės dvi birželio savaitės – laikotarpis, kai karščiui neatsparūs keliautojai ir tėvai su mažais vaikais turėtų susilaikyti nuo poilsio Turkijos kurortuose, ypač jei jiems labiau patinka Anatolijos ar Egėjo jūros pakrantės.

Atostogos Turkijoje birželį: kokie orai Turkijoje birželio mėnesį?

KurortasOras naktįOras dienąKrituliai (mm)Vandens temperatūra
Antalija+ 21,5+ 30,35,6+ 25,0
Belekas+ 22,6+ 30,46,4+ 25,0
Alanija+ 24,4+ 27,9 5,5+ 25,1
Fetija+ 19,3+ 29,415,3+ 23,9
Sidė+ 21,7+ 29,46,5+ 25,1
Bodrumas+ 22,3+ 27,69,3+ 22,1
Kušadasis+ 20,2+ 30,117,2+ 23,2
Kemeras+ 19,2+ 28,335,4+ 25,0
Marmaris+ 20,1+ 29,715,0+ 23,4
Orai Turkijoje birželio mėnesį

Lentelėje pateikiami birželio mėnesio vidutinės temperatūros duomenys. Jei atsižvelgsime į nakties ir dienos temperatūrą, Alanija tampa aiškia lydere. Aukšta oro ir vandens temperatūra būdinga ir kitiems Anatolijos pakrantės kurortams: Belekui, Sidei ir Antalijai. Šiek tiek atsilieka prie Egėjo jūros esantys Marmaris, Kušadasis, Bodrumas ir Fetija.

Didele drėgmė būdinga Kemerui, čia yra palyginti vėsesnis kurortas nei jo kaimynai. Čia taip pat daug dažniau lyja. Dėl didelės drėgmės mieste karštis pakenčiamas sunkiau nei Alanijoje ar Sidėje. Būsimieji kurortų svečiai turėtų atsižvelgti į tai, kad visoje šalyje temperatūra pamažu kyla ir paskutinę mėnesio savaitę pasiekia maksimalias oro ir vandens reikšmes, atitinkamai virš +30 ir +25 laipsnių.

Kurį Turkijos kurortą rinktis atostogoms birželio mėnesį?

Turistams dažnai sunku apsispręsti, kurį kurortą pasirinkti vasaros atostogoms, kad atostogos būtų sėkmingos ir liktų tik malonūs prisiminimai. Kiekvienas Turkijos kurortas pasižymi specifinėmis savybėmis:

 • Antalijoje gausu pramogų, kurios gali patenkinti bet kokį turistų norą;
 • Sidė yra įdomi istoriniais paminklais ir smėlio paplūdimiais;
 • Kemeras – tai visų pirma vaizdingos vietos ir poilsis gamtos peizažų apsuptyje;
 • Belekas garsėja patogiomis sąlygomis penkių ir keturių žvaigždučių viešbučiuose, taip pat golfo aikštynais; A
 • Alanija siūlo daugybę pramogų įvairaus amžiaus poilsiautojams.

Kiti kurortai trijų jūrų pakrantėse stengiasi neatsilikti nuo turizmo industrijos lyderių Turkijoje. Todėl keliautojai turi platų vietų, kur praleisti birželio atostogas, pasirinkimą.

Atostogos Antalijoje birželio mėnesį

Daugybė čia atostogaujančių kurorto svečių neturės problemų rinktis pramogas. Atostogos Antalijoje birželio mėnesį apima daugybę įvairių laisvalaikio pramogų. Saulė čia šviečia beveik visą mėnesį. Todėl autentiškų ir gamtos objektų mėgėjai ryto valandas turėtų skirti ekskursijoms, ypač antroje birželio pusėje. Pirmąjį vasaros mėnesį vietiniuose paplūdimiuose nėra taip karšta kaip rugpjūtį ir liepą, todėl jie perpildyti poilsiautojų. Čia rasite veiklos įvairaus amžiaus turistams:

 • sporto žaidimai specialiai įrengtose aikštelėse;
 • skrydis parasparniu, plaukiojimas valtimis, vandens motociklais ar vandens slidėmis;
 • ramus poilsis ant patogių gultų po plačiais skėčiais nuo saulės ir tentais;
 • pasivaikščiojimai ilga ir vaizdinga krantine.

Populiariausi paplūdimiai tarp turistų yra Beach Park ir Topcham. Jie yra švarūs, gerai įrengti ir siūlo įvairią veiklą sausumoje ir vandenyje. Tarp birželį turistams siūlomų užsiėmimų išsiskiria kelios populiariausios veiklos ir pramogos:

 • rytiniai pasivaikščiojimai senovinėmis istorinio centro gatvėmis su ekskursija po Yivli – 38 metrų minaretą – Adriano vartus, Hidirliko bokštą ir kitus architektūros šedevrus;
 • kelionė Tyunektepe – funikulieriumi, pakeliančiu smalsius keleivius į 609 metrų aukštį; pasivaikščiojimas iki Žemutinio Dudeno – vaizdingo krioklio su erdviomis apžvalgos platformomis ir vakaro apšvietimu;
 • apsilankymas „Mini City“ – miniatiūrų parke, kuriame pristatomi garsių Turkijos pastatų maketai, sumažinti 25 kartus;
 • pasivaikščiojimas po miesto zoologijos sodą, užimantį 330 hektarų, čia gyvena daugiau nei 80 paukščių ir gyvūnų rūšių;
 • tuneliu garsėjančio Antalijos akvariumo lankymas; konstrukcijos plotis – 3 m, ilgis – 131 m.

Atostogos Beleke birželio mėnesį

Vaizdingas kurortas pirmiausia pritraukia pasiturinčius turistus, kurie apsistoja 34 vietiniuose penkių ir keturių žvaigždučių viešbučiuose.

Pastaruoju metu Belekas tapo pagrindiniu golfo plėtros centru. Šiame mieste atveriamos golfo klubų durys, įrengtos aikštelės šiam įdomiam žaidimui pagal Europoje priimtus standartus. Daugumai kurorto svečių atostogos Beleke birželio mėnesį – tai visų pirma vandens pramogos ir laiko praleidimas vietiniuose akmenukų-smėlio paplūdimiuose, kurių bendras ilgis viršija 20 km. Pirmąjį vasaros mėnesį aktyvūs turistai džiaugiasi ir kitomis veiklomis:

 • išvykos į Aspendos – senovinį miestą, kuriame įsikūręs romėnų ir graikų amfiteatras, geriausiu metu talpinanęs iki 15 tūkst. žmonių;
 • plaukimas plaustais srauniąją Kopruchay – kalnų upe, tekančia 9,37 km nuo kurorto;
 • Land of Legends atrakcionai – didelis pramogų parkas, kuriame įrengta 70 vandens trasų; pramogų komplekso teritorijoje vyksta trys ryškūs pasirodymai: lazeriai, vandens ir laivų paradas;
 • lankantis „Billis“ – nedideliame interaktyviame zoologijos sode, kuriame gyvena Turkijos faunos atstovai.

Atostogos Kemere birželio mėnesį

Vaizdingas miestas pirmąjį vasaros mėnesį atrodo romantiškai, gražiai ir ramiai. Nors tarptautinių turistų srautas į Kemerą sparčiai didėja visą birželį. Mėnesio pradžioje poilsiautojai jau aktyviai maudosi jūros vandenyje, kuris įšyla iki + 22. Pabaigoje – iki + 25 ir daugiau.

Populiariausias kurorto paplūdimys nuo seno yra „Moonlight“, esantis to paties pavadinimo parke. Smėlio juosta driekiasi 600 m. Centrinis kurorto paplūdimys padengtas vidutinio dydžio akmenukais, sumaišytais su minkštu smėliu. Viešoji šios ilgos atkarpos dalis visada perpildyta turistų.

Tačiau atostogos Kemere birželį neapsiriboja paplūdimiais. Kurorte yra daug kitų pramogų turistams:

 • 32 atrakcionai ir 17 vandens čiuožyklų populiariame vandens parke DoluSu Park;
 • važinėtis dviračiais ir jodinėti apylinkėse;
 • pažintis su Faselio ir Olimpo liekanomis – dviem kadaise klestėjusiais senovės miestais;
 • žavingas pasivaikščiojimas po Goynuk – vaizdingą kanjoną, papuoštą ežerais, kriokliais, gėlėmis ir subtropine augmenija;
 • kelionė funikulieriumi į garsųjį Tahtali kalną – vaizdingą kalnų viršūnę

Atostogos Sidėje birželio mėnesį

Vandens ir oro temperatūra kurorte pirmoje vasaros pusėje nėra aukšta. Tačiau paskutinę birželio savaitę Sidėje oro masės dienos metu sušyla iki +40 laipsnių. Šiuo laikotarpiu ekskursijų mėgėjai turėtų apriboti savo dalyvavimą edukacinėse ekskursijose ir pasivaikščiojimus senovinėmis gatvėmis.

Birželio mėn. atostogos Sidėje – tai rami pramoga vietiniuose smėlio paplūdimiuose. Aktyvesnis gyvenimas telkiasi vakarinėje pakrantės dalyje. Rytuose situacija kur kas ramesnė. Kurorto svečiai, kurie vis dar nori paįvairinti savo laisvalaikį, gali rinktis iš kelių populiarių užsiėmimų:

 • pasivaikščiojimas senovinio amfiteatro tribūnomis, kuriose tilpo iki 20 tūkst.
 • fotosesija prie penkių kolonų, likusių nuo garsiosios Apolono šventyklos;
 • apsilankymas garsiajame archeologijos muziejuje, kuriame artefaktų ir dokumentų dėka lankytojai susipažįsta su praeities valstybių, buvusių šiuolaikinės Turkijos teritorijoje, istorija;
 • poilsis „Aqua Joy“ – nedideliame vandens parke, kuriame įrengta 11 vandens trasų;
 • kelionė į Manavgato penkių metrų krioklį, esantį neįprastai gražioje vietovėje.

Jaunieji kurorto svečiai nuoširdžiai džiaugiasi pažintimi su Discovery parku. Didelėje teritorijoje įrengti senovinių driežų modeliai. Mažieji lankytojai vaikšto tarp dinozaurų figūrų, kurios skleidžia urzgiančius ir švilpiančius garsus. Atrakcionas taip pat kelia susidomėjimą suaugusiems lankytojams, kurie trumpam pasineria į tolimą vaikystę.

Atostogos Alanijoje birželio mėnesį

Tarp Turkijos kurortų išsiskiria grupė uostamiesčių, kuriuose patogiai praleistą laiką paplūdimiuose nesunkiai derinsite su įvairiomis laisvalaikio pramogomis ir dalyvavimu edukacinėse ekskursijose bei pasivaikščiojimuose istorinėse vietose. Alanija yra vienas iš tokių Anatolijos pakrantės kampelių. Pirmąjį vasaros mėnesį senovinės miesto gatvės, smėlio paplūdimiai, modernūs viešbučiai ir vaizdingi parkai prisipildo daugybe turistų.

Temperatūros rodikliai kurorte pastebimai auga. Mėnesio pradžioje orai Alanijoje sušyla iki +24, pabaigoje – iki +30 ir daugiau. Atostogos Alanijoje birželio mėnesį išsiskiria plačia laisvalaikio pramogų paplūdimiuose įvairove. Populiariausias tarp turistų yra Kleopatros paplūdimys.

Šiame dviejų kilometrų paplūdimyje svečiams siūlomos įvairios veiklos:

 • kelionės laivu greitaisiais laivais;
 • važinėjimas katamaranu, vandens motociklu, „bananu“, vandens slidėmis;
 • paplūdimio tinklinio ir futbolo žaidimai;
 • Skrydis parasparniu ir banglenčių sportas;
 • Saulės vonios ant patogių gultų.

Norėdami susipažinti su kurorto istoriniais, kultūriniais, sakraliniais ir gamtos objektais, reikėtų rinktis ryto valandas. Populiariausios tarp turistų yra kelios veiklos:

 • kylimas 900 metrų funikulieriumi iš Damlatašo – apatinės stoties – į Kizil Kule (Alanijos pilies kalną) – viršutinę; takas veda į senovinės tvirtovės teritoriją, iškilusią ant uolėto kyšulio;
 • edukacinė ekskursija po 14 Archeologijos muziejaus salių, kur aiškiai pristatoma senovės Mažosios Azijos istorija;
 • poilsis kompaktiškame vandens parke „Alanya“, kuriame svečiams įrengtos 9 įvairaus sudėtingumo vandens čiuožyklos;
 • apsilankymas „Sealanya” – dideliame jūrų parke – kur galėsite dalyvauti pasirodyme delfinariume ir stebėti, kaip maitinasi rykliai;
 • aplankant Damlatašą – garsųjį urvą, kuriame turistai leidžiasi laiptais ir apžiūrinėja paslaptingas gamtos sukurtas „skulptūras“ iš stalaktitų ir stalagmitų.

Kam tikrai verta atostogauti Turkijoje birželio mėnesį?

Atostogos birželio mėnesį Turkijoje yra patogios oro sąlygos įvairiems turistams. Pirmoje mėnesio pusėje čia vis dar nesmarkus karštis, tad kurortuose ilsisi tėvai su mažamečiais vaikais ir garbaus amžiaus turistai. Aktyviems keliautojams patinka visą mėnesį maudytis žydroje jūroje, plaukioti jachtomis, žaisti golfą. Birželio mėnesį ekskursijų programų ir edukacinių pasivaikščiojimų gerbėjams yra daug įdomių vietų. Todėl – birželio mėnesis yra puikus pasirinkimas įvairaus amžiaus ir aktyvumo turistams.

This Post Has 2 Comments

Comments are closed.