You are currently viewing Orai Turkijoje gegužės mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją gegužę?
Photo by Darya Babkina on Pexels.com

Orai Turkijoje gegužės mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją gegužę?

Paplūdimio sezonas Turkijoje prasideda anksti – gegužės pradžioje, viduryje arba pabaigoje, priklausomai nuo regiono. Tūkstančiai turistų, tarp jų ir iš Lietuvos, skuba prie dviejų jūrų: Egėjo ir Viduržemio jūros krantų. Nerūpestingo laisvalaikio paplūdimiuose gerbėjai domisi, kokie orai Turkijoje gegužės mėnesį laukia daugybės poilsiautojų.

Atostogų Turkijoje gegužės mėnesį ypatybės

Nepriklausomai nuo pasirinktos vietos atostogoms, turistai ras džiuginantį veiksnį – klimato sąlygos daugumoje Turkijos kurortų svečių pamėgtų regionų yra beveik vienodos. Išimtis yra Juodosios jūros pakrantė ir vidiniai respublikos regionai. Gegužės mėnesį turistai, pasirinkę Turkijos kurortus Anatolijos ir Egėjo jūros pakrantėse, turės keletą reikšmingų pranašumų, palyginti su vasaros mėnesiais, ypač liepos ir rugpjūčio mėnesiais:

 • jokios tvankios šilumos ir kaitrios saulės;
 • daug mažiau triukšmingų turistų;
 • vietų poilsiui paplūdimiuose yra bet kuriuo paros metu;
 • turistai gali valandų valandas degintis šiltoje gegužės saulėje;
 • dėl švelnaus oro, palankaus pasivaikščiojimams, kurorto svečiai patogiomis sąlygomis susipažįsta su įdomiomis istorinėmis, sakralinėmis ir kultūrinėmis vietomis;
 • pardavėjai turguose yra pasirengę pasiūlyti daugybę šviežių apelsinų, braškių, vyšnių ir kitų vaisių bei uogų veislių žemomis kainomis;
 • platus gastronominių įstaigų pasirinkimas – kavinės, restoranai, picerijos, kavinės, siūlančios nacionalinės ir tarptautinės virtuvės patiekalus;
 • pradeda veikti įvairaus amžiaus poilsiautojų pramogų objektai: vandens parkai, klubai, delfinariumai, diskotekos, barai, pramogų parkai;
 • poilsio centrai atidaro savo sales ir žaidimų aikšteles aktyvioms veikloms – vandens motociklų, jachtų, fitneso, burlenčių, sportinių ir edukacinių žaidimų, nardymo – mėgėjams.

Visi šie privalumai būsimiems Turkijos kurortų poilsiautojams leidžia suprasti, kad gegužė yra puikus mėnuo keliautojams, norintiems atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienių rūpesčių. Iš pagrindinių pavasario paskutinių keturių savaičių trūkumų galima išskirti tik du: laipsnišką paslaugų, kelionių, viešbučių ir produktų kainų augimą bei ribotas maudynių galimybes, nes jūros vanduo ne visada įšyla iki palankios temperatūros.

Orai Turkijoje gegužės mėnesį: vandens ir oro temperatūra

KurortasOras naktįOras dienąKrituliai (mm)Vandens temperatūra
Antalija+ 17,7+ 25,4 25,9+ 21,5
Belekas+ 18,6+ 25,623,4 + 21,4
Alanija+ 20,8+ 24,021,0+ 21,6
Fetija+ 15,4+ 24,928,8+ 20,9
Sidė+ 18,1+ 25,021,1+ 21,5
Bodrumas+ 18,9+ 23,313,2+ 20,2
Kušadasis+ 16,2+ 28,225,2+ 19,9
Kemeras+ 15,5+ 23,846,3+ 21,4
Marmaris+ 16,3+ 25,028,1+ 20,5
Orai Turkijoje gegužės mėnesį

Lentelėje pateikiami oro ir vandens temperatūros rodikliai Celsijaus laipsniais. Iš aukščiau pateiktos informacijos aiškiai matyti, kad šilčiausi kurortai yra Anatolijos pakrantėje: Alanija, Belekas, Antalija ir Sidė. Šiek tiek šaltesnis oras Egėjo jūros pakrantėje, išskyrus Kušadasį.Turistai, norintys sužinoti, kuriame Turkijos kurorte gegužę šilčiausia, aiškiai mato neabejotiną Alanijos lyderystę. Mieste ir jo apylinkėse tiek oras, tiek vanduo gegužės mėnesį įšyla iki aukštos temperatūros. Tačiau vakarais beveik visuose Turkijos kurortuose, įskaitant esančius Anatolijos pakrantėje, būna gana vėsu. Todėl turistai neturėtų pamiršti šiltų drabužių pasivaikščiojimams prieš saulėlydį. Iš Egėjo jūros kurortų palankiausios sąlygos poilsiui paplūdimiuose yra Kušadasis. Nors Bodrumas ir Fetija taip pat greitai prisipildo turistų iš Europos.

Maudynės jūroje kiekvienam poilsiautojui, norinčiam pasinerti į jūros vandenį, tampa įmanomos antroje gegužės pusėje visuose Viduržemio jūros kurortuose. Nors daugelyje turistinių Turkijos vietovių sezonas atidaromas gegužę, tačiau tikri vasariški orai dažniausiai būna paskutinę gegužės savaitę.

Kuris Turkijos kurortas tinkamas atostogoms gegužę?

Pavasario pabaigoje keliautojai turi gana platų Turkijos kurortų pasirinkimą įdomiam laisvalaikiui. Gegužės atostogoms tinkamiausios vietos yra penki Lietuvos turistams gerai žinomi miestai:

 • Smėlėtais paplūdimiais keliautojus viliojanti Alanija;
 • Vaizdingas ir kompaktiškas Kemeras;
 • Sidė, kurioje gausu senovinių pastatų;
 • Kosmopolitiška ir pilna žmonių Antalija;
 • Belekas, kuriame pilna prabangių viešbučių.

Kiekvienas kurortas siūlo savo laisvalaikio ir aktyvios veiklos spektrą. Turistai gali pasirinkti tik labiausiai jų norus ir poreikius atitinkančią vietą.

Atostogos Antalijoje gegužės mėnesį

Pavasarį Turkijos turizmo pramonės sostinė pasirodo geriausiai. Vešli parkų augmenija, sausakimšos krantinės, kur veikia atrakcionai, kavinės ir suvenyrų parduotuvės, gaivus šiltas vėjelis, pučiantis nuo jūros – visa tai tipiškas Antalijos paveikslas pavasario pabaigoje. Oras mieste labiau panašus į Vidurio Europai būdingus vasaros mėnesius.

Atostogos Antalijoje gegužės mėnesį patiks įvairiems turistams. Mėnesio pradžioje, pačiame gegužės švenčių įkarštyje, miesto gatvės, aikštės ir viešbučiai prisipildo turistų iš Lietuvos. Tačiau paplūdimių negalima pavadinti perpildytais, o viešbučiuose visada yra kambarių už prieinamą kainą. Ką veikti kurorte saulėtomis gegužės dienomis:

 • šiek tiek degintis vietiniuose paplūdimiuose;
 • galite maudytis antroje mėnesio pusėje, kai jūros vanduo sušyla iki patogios temperatūros (+ 20 … + 21);
 • leiskitės į įdomią kelionę funikulieriumi ir pamatykite didmiestį iš aukščio;
 • aplankykite Archeologijos muziejaus sales, kur galėsite sužinoti daug įdomių dalykų iš Turkijos istorijos;
 • aplankykite vietinį turgų, kuriame gausu šviežių sultingų vaisių;
 • pasivaikščioti vaizdingomis Kaleichi gatvėmis – garsiuoju senamiesčiu;
 • maudykitės gerai įrengtame viešbučio baseine, kuriame jums pasisekė apsistoti atostogauti.

Atostogos Beleke gegužės mėnesį

Mažas miestelis, kuriame gyvena apie 6,6 tūkst. žmonių, žinomas kaip jaunas kurortas, kuriame gausu prabangių penkių ir keturių žvaigždučių viešbučių. Vienas iš kurorto privalumų – netoli Kursunlu – nacionalinio parko, kuriame tarp miško medžių „paslėptas“ garsusis to paties pavadinimo krioklys.

Atostogos Beleke gegužės mėnesį patiks aktyvių pramogų, komforto ir gamtos pramogų mėgėjams. Iš tų veiklų, kurioms turistai labiausiai patinka, galima išskirti:

 • kaitavimas ir burlenčių sportas;
 • pasiplaukiojimas patogiomis jachtomis ir vandens motociklais;
 • tinklinio ir futbolo žaidimai;
 • pasivažinėjimai ir vandens čiuožyklos „The Land of Legend“ – garsiame vandens parke, kuris sezoną atidaro gegužę;
 • poilsis po gegužės saule ant minkštų gultų, įrengtų gerai prižiūrimuose paplūdimiuose, nusidriekusia ilga juosta 16 km;
 • maudytis jūroje galima mėnesio pabaigoje;
 • edukacinė ekskursija po visame pasaulyje žinomo Aspendos – senovinio miesto – griuvėsius;
 • pasivaikščiojimų Religijų sodo alėjomis, kur tikrai reikėtų aplankyti tris čia esančias šventyklas: musulmonų, žydų ir krikščionių.

Atostogos Kemere gegužės mėnesį

Vaizdingoje vietovėje apie 32 km į pietvakarius nuo Antalijos pakraščio esantis nedidelis miestelis laikomas vienu geidžiamiausių Turkijos kurortų. Pakrantėje besidriekiantys Tauro kalnai saugo šią vietą nuo šaltų šiaurinių oro srovių.

Poilsis Kemere gegužės mėnesį tinka poroms su mažais vaikais, nesugadintos gamtos ir laisvalaikio švariuose akmenukų paplūdimiuose mėgėjams. Tarp turistams siūlomų užsiėmimų paskutinį pavasario mėnesį populiariausios kurorto svečių yra kelios pramogos ir užsiėmimai:

 • maloni pramoga „Moonlight park“ – didelis parkas su nuosavu smėlio paplūdimiu, delfinariumu, bėgimo takais ir vaikų bei sportinių žaidimų aikštelėmis;
 • kelionė ilgu funikulieriumi į Tahtali kalną – vaizdingą kalną, kurio aukštis 2365 m;
 • pažintis su senovinių Olimpo ir Faselio statinių liekanomis – dviem pasaulinio garso senovės miestais;
 • apsilankymas ekologiniame parke Tekirovoje, kaimyniniame Kemero kaime, kur galėsite pasivaikščioti gražaus botanikos sodo alėjomis ir stebėti roplių gyvenimą specialiai jiems skirtoje vietoje;
 • žygis pėsčiomis po paslapčių kupiną Goynuko kanjono tarpeklį, besitęsiantį 14 km.

Atostogos Sidėje gegužės mėnesį

Apie 65 km nuo Antalijos, vaizdingame pusiasalyje, yra senovinis miestas, kuriame išliko daug įvairios būklės senovinių pastatų. Atostogos Sidėje gegužę pirmiausia yra ekskursijos, įskaitant pažintį su senovės romėnų ir graikų pastatais. Miesto svečiai su nuoširdžiu susidomėjimu apžiūri istorinius paminklus, kurių daugelis yra senesni nei 20 amžių:

 • amfiteatras, kuriame geriausiais metais tilpo iki 20 000 žiūrovų;
 • penkios kolonos liko iš kadaise didingos ir pompastiškos Apolono šventyklos;
 • pastatų griuvėsiai Agoroje – turgaus aikštėje, kur ne tik prekiavo, bet ir aptarinėjo svarbius įvykius;
 • gerai išsilaikę senoviniai vartai;
 • visuomeninių ir statuso pastatų liekanos.

Gegužė yra tradicinė paplūdimio sezono Sidėje pradžia. Nors maudytis vėsioje jūroje ryžtasi vos keli poilsiautojai. Tačiau pavasarinio įdegio gerbėjai turi platų vietų pasirinkimą atsisėsti ant gulto viename iš dviejų ilgų paplūdimių. Poilsiautojams siūlomos tokios pramogos kaip pasivažinėjimas paspirtuku, vandens slidės ir „bananas“. Jaunieji kurorto svečiai kartu su tėvais su malonumu lankosi Discovery Park’e, kuriame tarp medžių ir krūmų „slepiasi“ milžiniškų dinozaurų figūros. Judantys ir garsus skleidžiantys driežų modeliai daro didelį įspūdį mažiesiems lankytojams.

Atostogos Alanijoje gegužės mėnesį

Tarp daugybės Anatolijos pakrantės kurortų Alanija išsiskiria savo universalumu. Čia išlikę unikalūs senoviniai pastatai, vystosi modernus turizmo verslas, svečiams siūlomas platus pramogų ir lauko užsiėmimų pasirinkimas. Nors, visų pirma, tai ramus kurortas, nuo seno pamėgtas porų ir smėlio paplūdimių mėgėjų.

Keliautojai, kurie gegužę pasirinks atostogas Alanijoje, nepasigailės. Turistų laukia puikios sąlygos ir įvairios veiklos:

 • galimybė atsipalaiduoti vietiniuose paplūdimiuose, tarp kurių išsiskiria Kleopatros paplūdimys, šioje 2 tūkstančius metrų besidriekiančioje smėlio juostoje gausu pramogų – katamaranų, vandens atrakcionų, sporto žaidimų, skrydžių parasparniu ir kt.
 • Apsilankymas uolėtame iškyšulyje, kur iškilusi viduramžių tvirtovė,
 • Kviečiame aplankyti ir Raudonąjį bokštą, šio architektūrinio šedevro aukštis 33 m, skersmuo 29 m;
 • apsilankymas laivų statykloje, kur galima pamatyti viduramžių laivų maketus, patalpas, kuriose seniau buvo remontuojami laivai;
 • taip pat aplankysite nedidelę gerai išsilaikiusią mečetę;
 • pasivaikščiokite Damlatašo urvo koridorių labirintais, kur palaikoma pastovi + 22 … + 23 laipsnių temperatūra; čia galėsite grožėtis keistomis stalaktitų ir stalagmitų formomis, ilgai kabančiomis ant aukštų akmeninių sienų.
 • Taip pat verta aplankyti tokias įdomias ekskursijas kaip plaukimas piratų laivų, džipų safaris, Sapaderės kanjonas.

Ar verta atostogauti Turkijoje gegužę?

Gegužės mėnesį vykstantys į Turkiją keliautojai susiduria su gana patogiomis oro sąlygomis. Šis laikotarpis labiausiai tinkamas ekskursijų programų ir pramogų viešbučiuose gerbėjams. Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, švelnius saulės vonias ir maudynes šiltame jūros vandenyje, Anatolijos pakrantėje paskutinę pavasario savaitę tam yra palankios sąlygos. Gegužės mėnuo taip pat naudingas turistams, kurie nori sutaupyti pinigų atostogų metu.