You are currently viewing Orai Turkijoje rugpjūčio mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją rugpjūtį?

Orai Turkijoje rugpjūčio mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją rugpjūtį?

Paskutinis vasaros mėnuo daugumai Europos turistų yra metas, kai beveik visas žemynas atostogauja. Šimtai tūkstančių prancūzų, britų, vokiečių, italų plūsta į kurortus, tarp jų ir Anatolijos pakrantę. Lietuvos turistai nedaug atsilieka nuo kitų europiečių, todėl juos domina orai Turkijoje rugpjūčio mėnesį, taip pat galimybės pailsėti paplūdimiuose ir jūroje.

Atostogos Turkijoje rugpjūčio mėnesį – ką verta žinoti?

Paskutinės keturios vasaros savaitės pastebimai skiriasi nuo liepos ir birželio daugeliu aspektų, susijusių su orais, pramogomis, paslaugų kainomis ir kitais veiksniais. Atostogos Turkijoje rugpjūčio mėnesį turi kelias ypatybes, į kurias turėtų atsižvelgti būsimi poilsiautojai:

 • visų trijų jūrų – Juodosios, Egėjo ir Viduržemio jūros – vanduo įšyla iki aukščiausios temperatūros;
 • karštas oras šviesiu paros metu, karštis kurortus palieka tik vakare ir naktį;
 • paplūdimiuose gausu jaunų žmonių ir vidutinio amžiaus poilsiautojų;
 • paslaugų kaina viešbučiuose yra daug didesnė nei liepos ir birželio mėnesiais;
 • debesys danguje yra reti; išimtis yra Juodosios jūros pakrantė, kur lyja daug dažniau;
 • žymiai sumažėjusios daržovių ir vaisių kainos;
 • Ekskursinės programos šiuo laikotarpiu nėra labai paklausios, nors pasiūlymų vis dar yra daug:
 • pramogų centrai, vandens ir pramogų parkai perpildyti lankytojų.

Turkijoje rugpjūčio mėnesį atostogavę turistai pataria tėvams vasaros pabaigoje susilaikyti nuo atostogų su vaikais iki 4–6 metų. Šis patarimas tinka ir vyresnio amžiaus keliautojams, taip pat tiems, kurie serga širdies ligomis. Paplūdimiuose ilsėtis rekomenduojama nuo 8–9 val. iki 10–11 val. arba po 17 val. Tai leis turistams išvengti saulės nudegimų ir kitų bėdų, susijusių su karštu oru.

Atostogos Turkijoje rugpjūtį: kokie orai Turkijoje rugpjūčio mėnesį?

Paskutinis vasaros mėnuo jau seniai įsitvirtino kaip karščiausias. Tačiau pasitaiko nepatyrusių turistų, kurie nuoširdžiai domisi, ar galima rugpjūtį maudytis Turkijoje. Norėdami išspręsti kelionės klausimą, būsimi Turkijos kurortų svečiai turėtų susipažinti su rugpjūčio mėnesiui būdingais temperatūros rodikliais:

KurortasOras naktįOras dienąKrituliai (mm)Vandens temperatūra
Antalija+ 24,9+ 34,21,6+ 29,3
Belekas+ 26,0+ 34,61,6 + 29,4
Alanija+ 28,1+ 31,80,7+ 29,3
Fetija+ 22,3+ 33,35,3+ 28,3
Sidė+ 25,2+ 33.52,0+ 29,3
Bodrumas+ 25,1+ 31,01,0+ 25,9
Kušadasis+ 22,4+ 34,02,8+ 25,0
Kemeras+ 23,0+ 32,58,9+ 29,3
Marmaris+ 23,6+ 33,42,8+ 27,2
Orai Turkijoje rugpjūčio mėnesį

Čia pateikiami orai Turkijoje rugpjūčio mėnesį pagal trejų metų stebėjimo vidurkius. Turistai gali nesunkiai nustatyti, kuris Turkijos kurortas rugpjūčio mėnesį yra šilčiausias. Beleką galima vadinti akivaizdžiu lyderiu. Tiek vanduo, tiek oras kurorte puikiai šilumą toleruojančius poilsiautojus džiugins karščiu.

Antalija, Kušadasis, Kemeras, Marmaris ir Bodrumas šiek tiek atsilieka nuo vaizdingojo Beleko. Juodosios jūros kurortai taip pat nustebins aukšta temperatūra. Tačiau čia vanduo ir oras vis dar įšyla 2-4 laipsniais žemiau nei Anatolijos ir Egėjo jūros pakrantėse.

Rugpjūčio mėnesį vėjai aplenkia Turkijos kurortus. Nors vakare ir naktį dviejų jūrų – Juodosios ir Egėjo jūros – pakrantėse siaučia oro masių gūsiai, dėl kurių atsiranda nedidelių bangelių. Tai džiugina banglentininkus.

Kodėl verta rinktis keliones į Turkiją rugpjūtį?

Paskutinis vasaros mėnuo dažnai vadinamas jaunimo mėnesiu. Šis laikotarpis tikrai pirmiausia tinka turistams iki 35 metų. Turkija rugpjūtį siūlo daugybę pramogų aktyviam laisvalaikiui ir vakaro pramogoms.

Tarp vasaros pabaigoje siūlomų užsiėmimų galime išskirti 10 geriausių poilsio rūšių:

 1. daugybė pramogų atrakcionų;
 2. pasirodymai su talentingais jūrų gyvūnais šiuolaikiniuose delfinariumuose;
 3. vandens čiuožyklos ir vandens parkų baseinai;
 4. šokių vakarėliai ir diskotekos stilinguose naktiniuose klubuose;
 5. ilgi jodinėjimai miško takais ir vaizdinga aplinka;
 6. naudojimasis patogiose lynų keltuvuose;
 7. pramogos akmenukų-smėlio paplūdimiuose ir sporto aikštelėse;
 8. plaukiojimas vėsiuose ežeruose, suformuotuose krioklių;
 9. raftingas guminiais plaustais srauniomis kalnų upėmis;
 10. purvo terapija, masažas ir kitos SPA procedūros.

Kiekvienas Turkijos kurortas siūlo svečiams daugybę malonaus laisvalaikio galimybių. Turistams svarbiausia nepasimesti ir pasirinkti įdomiausias veiklas, kurių ypač gausu populiariausiuose Turkijos kurortuose.

Atostogos Antalijoje rugpjūčio mėnesį – ką nuveikti?

Dėl savo palankios padėties Anatolijos pakrantės pradžioje Antalija tapo pagrindiniu Turkijos Viduržemio jūros kurortu. Mieste yra daugiau pramogų centrų, puikiai įrengtų paplūdimių, prabangių viešbučių kompleksų ir nacionalinių muziejų nei bet kur kitur šalyje.

Atostogos Antalijoje rugpjūtį daugybei turistų siūlo daugybę pramogų kurorte. Šį mėnesį Laroje ir Konyaalti – dviejuose pagrindiniuose miesto paplūdimiuose – gyvenimas verda – ir dieną, ir naktį. Poilsiautojai čia turškiasi šiltuose jūros vandenyse, važinėja vandens motociklais ir katamaranais, žaidžia tinklinį ir futbolą, deginasi skėčių pavėsyje, saugančiame nuo kaitrios rugpjūčio saulės.

Vakarais ilga promenada, panašesnė į milžinišką podiumą, dėl ryškių vasarinių drabužių spalvų virsta spalvinga promenada. Rugpjūčio mėnesį Antalijoje poilsiautojai domisi ne tik pramogoms paplūdimio juostoje, bet ir kitoms įdomioms pramogoms:

 • pasivaikščiojimai šešėlinėmis Karaalioglu alėjomis – garsiausiu miesto parku; grakštūs fontanai, interaktyvus mini zoologijos sodas, patogūs suolai, egzotiški augalai – visa tai padės įdomiai ir naudingai praleisti laiką parko svečiams;
 • apsilankymas Antalijos archeologijos muziejuje; tai leis turistams kurį laiką pasislėpti nuo karščio ir tuo pačiu suteiks galimybę susipažinti su miesto istorija;
 • pramogos „Aqualand“ – modernus vandens parkas, kurio plotas 36 tūkst. m – nudžiugins bendravimas su jūros gyvūnais delfinariume ir daugybe teigiamų emocijų atrakcionų ir vandens čiuožyklų;
 • pasivažinėjimas „Nostalgija“ – jaukiu retro tramvajumi; naudodamiesi šiuo patogiu viešuoju transportu, turistai aplanko senovinius miesto kvartalus, pravažiuoja pro Kaleici – istorinį centrą, – Adriano – Romos monarcho – vartus ir kitus įdomius Antalijos objektus;
 • apsilankymas vietiniame zoologijos sode, kuris labiausiai patiks jauniesiems kurorto svečiams nuo 4 iki 12 metų; vaikus ypač džiugina fauna, tokia kaip kengūros, liūtai, emu, tigrai, pelikanai ir beždžionės.

Atostogos Beleke rugpjūčio mėnesį – ką nuveikti?

Atostogos Beleke rugpjūtį apima keletą įdomių užsiėmimų, kurie yra paklausūs tarp įvairių turistų:

 • pramogos 20 atrakcionų ir daugybės vandens čiuožyklų „Land of Legends“ – garsiajame pramogų parke;
 • plaukimas plaustais 12 kilometrų maršrutu Kopruchay upe, kuri teka per to paties pavadinimo kanjoną;
 • degintis laikantis atsargumo priemonių šviesiai rudame smėlyje Kadriye ir Bogazkent – ​​dviejuose populiariausiuose turistų paplūdimiuose;
 • aplankysite Altingeshek Magarashi – mažai tyrinėtą urvą, žinomą dėl savo požeminių ežerų;
 • žygiai 14 kilometrų ilgio maršrutu per Köprülü kanjoną; čia galima ilgai grožėtis 180 metrų uolėtų sienų grožiu, ant kurių auga kiparisai, pušys, kadagiai ir kiti augalai.

Atostogos Kemere rugpjūčio mėnesį – ką nuveikti?

Vaizdingas kurortas turistus vilioja švariais akmenukų paplūdimiais ir spygliuočių miškais. Poilsis Kemere rugpjūtį, taip pat kaio liepą reiškia, kad pramogos vandenyje ir pakrantėje pirmauja prieš ekskursijų programas.

Populiariausios laisvalaikio veiklos rūšys šį mėnesį apima šešias veiklas:

 • paplūdimio veikla, įskaitant rytinį ar vakarinį maudymąsi žydroje jūroje ir deginimąsi tuo pačiu metu;
 • poilsis „Dolu-Su“ – populiariame vandens parke, puikiai įsitvirtinusiame kaip įvairaus amžiaus turistų laisvalaikio pramogų centras;
 • žygiai 9 kilometrų ilgio Goynuk kanjonu, kuriame gausu skaidrių krioklių, krintančių šniokščiančiais upeliais per stačias uolas, apaugusias grakščiomis pušimis;
 • apsilankymas „Moonlight“ – miesto parkas su smėlio paplūdimiu, delfinariumas, žaidimų ir sporto aikštelės, taip pat nedidelis vandens parkas;
 • kylimas patogioje kajutėje, kurioje telpa iki 80 keleivių keltuvu, vedančiu į viršutinę stotį, esančią ant vaizdingo Tahtalio – 2365 metrų kalno; turistai, pakilę į erdvią apžvalgos aikštelę, ilgai tyrinėja prieš juos atsiveriančius kraštovaizdžius: miestų kvartalus, žaliuojančius parkus, jūros erdves ir kitus nuostabius objektus;
 • šokių vakarai vietiniuose klubuose: stilingasis „Crystal“, milžinas „Inferno“ ir „Aura“ bei „Salinos“.

Atostogos Sidėje rugpjūčio mėnesį – ką nuveikti?

Per paskutines keturias vasaros savaites minkštas ilgų Sidės paplūdimių smėlis gana stipriai įkaista. Todėl vidurdienį pakrantėje sau leidžia atsipalaiduoti tik aistringi karšto oro mėgėjai.

Likusieji teikia pirmenybę kitai veiklai. Atostogos Sidėje rugpjūtį nėra geriausias pasirinkimas dalyvavimui ekskursijose po istorines vietas. Tačiau poilsiautojai mieste turi pranašumą prieš kitus Turkijos Rivjeros kurortus. Senovinių pastatų griuvėsiai yra išsibarstę tiesiai po miestą. Todėl kurorto svečiai ryto ir vakaro valandomis mielai vaikšto tarp senovinių istorijos paminklų liekanų, apžiūrėdami įdomiausius tolimos praeities objektus:

 • arkiniai vartai, pastatyti I a.; jų aukštis geriausiu metu viršijo 6 m;
 • sunaikintos prekybos aikštės kolonos;
 • milžiniškas trijų lygių krioklys; pastato aukštis – 5 m, plotis – 35 m;
 • 58 gerai išsilaikiusios graikų-romėnų senovės amfiteatro eilės.

Visi šie senoviniai statiniai yra šalia vienas kito, todėl turistams nėra sunku rasti istorines vietas. Be senovinių miesto paminklų, Sidės svečiai aplanko vietinio archeologijos muziejaus sales, kuriose yra vertingų gaminių pavyzdžių – amforų, statulos, kapai, medicinos instrumentai ir daugelis kitų, pagamintų įvairiais laikais miesto teritorijoje ir jo apylinkėse.

Atostogos Alanijoje rugpjūčio mėnesį – ką nuveikti?

Nepaisant per karšto oro, senovinis miestas pilnas tūkstančių turistų. Atostogos Alanijoje rugpjūtį – tai visų pirma įvairiausios pramogos paplūdimiuose ir vandenyje.

Patogiausios sąlygos sukuriamos vietiniams keturių ir penkių žvaigždučių viešbučiams priklausančiose smėlio juostose. Tarp visų kurorto paplūdimių Kleopatra išsiskiria priežiūros kokybe, į kurią stengiasi patekti beveik visi Alanijos poilsiautojai. Rugpjūčio mėnesį kurortas džiugina svečius plačiu laisvalaikio užsiėmimų pasirinkimu.

Tarp pramogų išsiskiria penkios populiariausios veiklos:

 • vakaro ir ryto valandomis jodinėjimas ir pasivažinėjimas dviračiais po vaizdingą Alanijos priemiestį;
 • šokių vakarėliai vietiniuose klubuose: Papel, Summer House ir Havana;
 • penkių minučių kėlimasis funikulieriumi, vedančiu į Gilvardą – 250 metrų uolėtą iškyšulį, ant kurio iškilusi viduramžių Seldžiukų tvirtovė;
 • pasivaikščiojimas apšviestų Damlatašo koridorių labirintais – garsiajame urve, kuriame oro temperatūra niekada nepakyla aukščiau + 23;
 • ekskursija po 14 Archeologijos muziejaus kambarių; renginys padeda pasinerti į senovės Alanijos epochą ir susipažinti su senovėje šiose vietose gyvenusių tautų gyvenimu ir menu.

Kam verta rinktis kelionę į Turkiją rugpjūčio mėnesį?

Paskutinis vasaros mėnuo – pats tinkamiausias metas atostogoms Turkijoje turistams, mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, vandens pramogas, klubinius vakarėlius, saulės nutviekstus paplūdimius ir karštą orą. Rugpjūčio mėnuo Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantėse nėra tinkamas mėgėjams ekskursijų programų senoviniuose miestuose, vėsių vakarų ir vidutinės oro temperatūros – ne aukštesnės kaip + 25. Paskutines keturias vasaros savaites Turkija daugeliu atžvilgių panaši į Dubajų ar Hurgadą paplūdimio sezono pradžioje šiuose garsiuose kurortuose.