You are currently viewing Orai Turkijoje rugsėjo mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją rugsėjį?

Orai Turkijoje rugsėjo mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją rugsėjį?

Rudens pradžioje Turkijos kurortuose baigiasi vasaros sezonas ir prasideda aksomo sezonas. Šiuo laikotarpiu šalyje pamažu mažėja užsienio turistų, nors dėl žemesnės temperatūros, lyginant su liepos ir rugpjūčio mėnesiais, poilsio galimybių spektras išauga. Todėl būsimieji kurortų svečiai domisi, kokie orai Turkijoje rugsėjo mėnesį jų laukia atostogų metu. Šalis vis dar aktyviai priima turistus, o poilsio sąlygos praktiškai nesiskiria nuo tų, kurios būdingos vasaros mėnesiams.

Atostogų Turkijoje rugsėjo mėnesį ypatumai

Ruduo į Turkijos kurortus ateina palaipsniui. Pirmąją rugsėjo savaitę dar jaučiama vasariška įtaka, pirmiausia pasireiškianti aukšta vandens ir oro temperatūra. Turistai, savo atostogoms pasirinkę rudens pradžią, pastebės daugybę tik šiam laikotarpiui būdingų bruožų:

 • daugumoje Turkijos kurortų, ypač Anatolijos ir Egėjo jūros pakrantėse, oro ir vandens paros temperatūros rodikliai mažai skiriasi vienas nuo kito;
 • turistų skaičius paplūdimiuose pastebimai sumažėja;
 • mažėja paslaugų, ekskursijų programų, produktų ir kelionių kaina;
 • oro sąlygos tampa palankesnės garbaus amžiaus turistams ir jauniems keliautojams;
 • jūros vanduo vėsta daug lėčiau nei oras;
 • niekur nėra alinančio karščio, tačiau tuo pačiu poilsiautojai neturėtų ilgai būti saulėje ir nepamiršti saugoti odą nuo nudegimų, ypač pirmąsias dvi rugsėjo savaites;
 • vakarais į kurortus ateina vėsa kartu su vėjeliu;
 • Anatolijos pakrantėje lietus vis dar retas.

Apskritai rugsėjį galima apibūdinti kaip unikalų mėnesį poilsiui kurortuose. Šiuo laikotarpiu beveik kiekviena turistų kategorija ras ką veikti. Niekas nenukentės nuo karščio, nuobodulio ar kritulių.

Orai Turkijoje rugsėjo mėnesį

Rudens pradžia Mažojoje Azijoje beveik nesiskiria nuo vasaros mėnesių. Klausimas, ar Turkijoje rugsėjį galima maudytis visiems, ar tik tam tikrų kategorijų turistams, išnyks, jei būsimi šalies kurortų svečiai susipažins su temperatūros rodikliais:

KurortasOras naktįOras dienąKrituliai (mm)Vandens temperatūra
Antalija+ 22,3+ 31,110,7+ 28,4
Belekas+ 33,3+ 31,411,7 + 28,5
Alanija+ 26,3+ 29,76,1+ 28,6
Fetija+ 20,4+ 30,312,1+ 27,4
Sidė+ 22,6+ 30.611,0+ 28,5
Bodrumas+ 23,2+28,212,2+ 25,2
Kušadasis+ 23,4+ 30,111,7+ 24,0
Kemeras+ 20,3+ 28,821,3+ 28,4
Marmaris+ 21,0+ 30,114,6+ 26,4
Orai Turkijoje rugsėjo mėnesį

Šie skaičiai įrodo, kad rudens pradžia mažai kuo skiriasi nuo vasaros. Išstudijavę lentelę nesunkiai nustatysite, kuris Turkijos kurortas šilčiausias rugsėjo mėnesį. Lyderiai, kaip ir rugpjūtį bei liepą, yra Viduržemio jūros miestai ir miesteliai. Jei atsižvelgsime į nakties ir dienos temperatūrą, taip pat į oro rodiklius, neginčijamas pranašumas priklauso Alanijai. Šiek tiek atsilieka Egėjo jūros kurortai, ypač jei lygintume vandens, kuris čia yra 2-4 laipsniais vėsesnis, rodiklius.

Nors apskritai sąlygos išlieka patogios ir beveik nesiskiria nuo vasarinių. To negalima pasakyti apie Juodosios jūros kurortus. Oras šiose vietose įšyla 3-6 laipsniais žemiau nei Viduržemio jūroje, vanduo 4 laipsniais vėsesnis.

Turkijos kurortai Rugsėjo mėnesį – kurį pasirinkti?

Kalbant apie pasiūlymų įvairovę, poilsis pirmąjį rudens mėnesį daugumoje Turkijos kurortų mažai kuo skiriasi nuo vasaros laisvalaikio. Populiarių pramogų sąrašui vis dar būdingas platus įvairių užsiėmimų spektras:

 • važiavimas motoroleriiu, vandens motociklu, katamaranu, vandens slidėmis;
 • atrakcionai paplūdimiuose;
 • sportiniai žaidimai; jodinėjimas ir važiavimas dviračiu, taip pat ilgi žygiai;
 • tenisas, skvošas, badmintonas ir golfas (Beleke);
 • vandens kalneliai vandens parkuose;
 • klubų vakarėliai ir diskotekos.

Palyginti su vasara, rugsėjį turistai kur kas dažniau renkasi keliones laivu patogiomis jachtomis. Ekskursijos prasideda nuo beveik visų pagrindinių Turkijos kurortų įlankų krantinių: Alanijos, Sidės, Kemero, Antalijos ir Beleko. Kelionės jachta metu profesionalūs animatoriai linksmina turistus denyje.

Svečiams rengiami ryškūs pasirodymai, šokių vakarai. Jachtos su tarptautine publika plaukia pro Anatolijos pakrantės krantus. Nuo denio galima ilgai žiūrėti į senovinių miestų griuvėsius. Jachtos su į krantą išplaukiančiais turistais daro 3-5 sustojimus, kad kelionės laivu dalyviai galėtų atsipalaiduoti, paplaukioti ir pasigrožėti supančiomis gamtos peizažais.

Populiariausi Turkijos kurortai užsienio turistus bando privilioti siūlydami laisvalaikio pramogas, būdingas konkrečiai vietai. Atostogų pasirinkimas yra ne mažesnis nei vasarą.

Atostogos Antalijoje rugsėjo mėnesį

Rugsėjo mėnesį kurorto paplūdimiuose nebėra tiek žmonių, kiek rugpjūtį ar liepą. Tačiau aktyvus gyvenimas čia vis dar nesibaigia, ypač Konyaalti. Šiame akmenuotame paplūdimyje yra daugiausia lankytinų vietų ir maitinimo įstaigų. Poilsis Antalijoje rugsėjį apima aktyvų turistų dalyvavimą edukacinėse ekskursijų programose:

 • kelionė prie senovinių miestų liekanų: Faselio, Aspendos, Olimpo, Pergės ir Termesos;
 • pažintis su gausiais Archeologijos muziejaus – didžiausios institucijos Respublikoje tarp tokių kultūros objektų – artefaktų;
 • kylimas į Tiunektepės šlaitą – virš kurorto iškilusį vaizdingą 618 metrų kalną;
 • pasivaikščiojimas kompaktiško Kaleici – senojo miesto kvartalo – gatvelių labirintais;
 • panardinimas į jūros vandenį nardymo centrų „Akvarium“ ir „Amphora“ vietose.

Atostogos Beleke rugsėjo mėnesį

Rudenį prabangiausiame šalies kurorte gyvenimas nesustoja nei paplūdimiuose, nei pramogų centruose. Poilsis Belek rugsėjį daugumai turistų asocijuojasi su laisvalaikiu viešbučių teritorijoje: animacinės programos; plaukimas baseinuose; vakarienės restoranuose; šokių vakarai stilinguose baruose ir klubuose; badmintono, biliardo, stalo ir teniso žaidimai; lankymasis moderniuose SPA centruose; sveikatingumo treniruotės treniruoklių salėje. Visiems vis dar atviros „Land of Legends“ durys – garsus pramogų parkas su daugybe atrakcionų ir 14 vandens čiuožyklų. Čia taip pat galite tapti juokingų pasirodymų, kuriuose delfinai veikia kaip menininkai, žiūrovais.

Atostogos Kemere rugsėjo mėnesį

Pirmąjį rudens mėnesį oro sąlygos leidžia turistams tęsti vasaros atostogas Kemere, praktiškai nieko jame nekeičiant. Maudynės šiltuose jūros vandenyse, užsiėmimai paplūdimyje, tinklinio ir futbolo žaidimai, kelionės jachtomis – visa tai įtraukta į kurorto svečių laisvalaikio programą. Be šios veiklos, poilsis Kemere rugsėjį apima turistų dalyvavimą kitose įdomiose veiklose:

 • nardymas, organizuojamas dviejų žinomų nardymo klubų „Octopus“ ir „Aqua Age“ instruktorių;
 • paplūdimio veikla smėlėtoje juostoje „Moonlight“ – vaizdingame kurortą puošiančiame parke;
 • išvyka į Ulupinarą – nedidelį kaimelį, kuriame yra upėtakių ferma;
 • pasivaikščiojimas Dino parko alėjomis tarp aukštų dinozaurų modelių;
 • poilsis turistams gerai žinomame vandens parke Dolu-Su, kuriame rudenį veikia 24 iš 32 atrakcionų;

Atostogos Sidėje rugsėjo mėnesį

Miestas yra žinomas dėl savo senovinių pastatų. Rudenį, kai nėra alinančio karščio, turistai mielai susipažįsta su senovės graikų-romėnų statiniais. Ypač įdomūs yra statuso pastatų griuvėsiai, amfiteatras ir šventyklų kompleksai. Atostogos Sidėje rugsėjį – tai daugybė kitų ne mažiau įdomių užsiėmimų: ekskursija po Discovery parką, kuriame eksponuojamos judančių dinozaurų figūros; žvejyba Manavgato upėje, kur dažnai pagaunamad upėtakis; pramogos Vakarų paplūdimyje, kur kurortinis gyvenimas telkiasi rugsėjį; nardymas iš valčių į jūrą ir nardymas su instruktorių pagalba iš Side Scuba – modernaus nardymo centro.

Atostogos Alanijoje rugsėjo mėnesį

Karšti orai pamažu palieka garsųjį kurortą. Nors Alanija vis dar išlieka ta vieta, kur temperatūros rodikliai yra aukštesni visą rugsėjį, palyginti su kitais dviejų pakrančių – Egėjo ir Viduržemio jūros – miestais. Rudens pradžioje čia smėlėtame paplūdimyje ir Sealanijoje – dideliame pramogų parke – vis dar verda gyvenimas. Daugybė kurorto svečių kasdien atvyksta į Sealaniją stebėti vikrius ryklius ir tinginius dviejuose baseinuose, taip pat tapti Delfinų parko pasirodymų žiūrovais. Spektaklis, kuriame dalyvauja talentingi jūrų gyvūnai, trunka lygiai 50 minučių ir sukelia nuoširdų dėkingos publikos džiaugsmą.

Atostogos Alanijoje rugsėjį taip pat apima įvairias ekskursijų programas, ekskursijas ir pramogas. Šeši dalykai išsiskiria iš įdomiausių:

 • kelionė lynų keltuvu į viduramžių tvirtovės teritoriją, iškilusią ant aukštos kalvos;
 • pakilimas į puikiai įrengtą Raudonojo bokšto apžvalgos aikštelę;
 • keliauti greitaisiais kateriais ir prabangiomis jachtomis Viduržemio jūroje;
 • pažintis su erdvių Damlatašo koridorių labirintais – garsiuoju urvu, esančiu šalia tvirtovės sienų;
 • nardymas, padedamas patyrusių instruktorių, dirbančių dviejuose kurorto nardymo klubuose: „Atlantic“ ir „Blue Peace“ (Atlantic, Bluepeace).
 • Skrydis parasparniu Alanijoje su vaizdu į Kleopatros paplūdimį.

Kas turėtų rinktis atostogas Turkijoje rugsėjo mėnesį?

Orai Turkijoje rugsėjo mėnesį ir atostogų sąlygos Turkijoje tiks verslo žmonėms, aktyviam jaunimui, tėvams, mėgstantiems atostogauti su vaikais, taip pat garbaus poilsio keliautojams. Beveik visa vasaros veikla yra prieinama rugsėjį. Susidaro palankios sąlygos ekskursijoms. Gamtos objektai keliautojams vis dar pasiekiami geriausiu įmanomu būdu. Vanduo ir oras pašildomi iki aukštos temperatūros. Jei ne mokslo metų pradžia, rugsėjis galėtų būti paklausiausias poilsiui gamtoje ir paplūdimiuose. Norintiems šiek tiek daugiau vėsumos ir geresnių viešbučių kainų – siūlome pasidomėti kokie orai Turkijoje spalio mėnesį.

Parašykite komentarą