You are currently viewing Orai Turkijoje spalio mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją spalį?
Photo by Volkan Yagar on Pexels.com

Orai Turkijoje spalio mėnesį. Ar verta vykti į Turkiją spalį?

Lietuvos turistams, kurie rudens mėnesiais nori atsipalaiduoti užsienyje paplūdimyje, Turkija spalio mėnesį yra vienas iš tinkamiausių variantų. Keliautojai, galvojantys, ar šį rudens mėnesį vykti į Turkijos Rivjerą, turėtų numesti abejones ir drąsiai vykti į šią saulėtą šalį. O mes, šiame straipsnyje pabandysime atsakyti į klausimą – kokie orai Turkijoje spalio mėnesį?

Atostogų Turkijoje spalio mėnesį privalumai

Rudenį Turkijos kurortai užsienio svečiams yra ne mažiau įdomūs nei vasarą. Spalio atostogos nudžiugins čia atvykstančius turistus keliais gana reikšmingais pranašumais:

 • paplūdimiuose daug mažiau poilsiautojų;
 • turistams nereikės kentėti nuo per karštų dienos orų;
 • nesunku pastebėti, kad gerokai sumažėjo paslaugų, maisto ir viešbučio kambarių kainos;
 • platus nebrangių šviežių vaisių pasirinkimas vietinėse prekybvietėse;
 • galimybė derinti malonią pramogas paplūdimiuose su istorinių ir sakralinių vietų tyrinėjimu įdomių ekskursijų metu;
 • didelės nuolaidos įvairioms prekėms dideliuose prekybos centruose ir parduotuvėse;
 • jūros vanduo ir oras sušilęs iki tos pačios patogios temperatūros.

Orai Turkijoje spalio mėnesį

Rudens pradžia Mažojoje Azijoje beveik nesiskiria nuo vasaros mėnesių. Klausimas, ar Turkijoje rugsėjį galima maudytis visiems, ar tik tam tikrų kategorijų turistams, išnyks, jei būsimi šalies kurortų svečiai susipažins su temperatūros rodikliais:

KurortasOras naktįOras dienąVandens temperatūra
Antalija+ 21,1+ 26,6+ 25,4
Belekas+ 18,8+ 26,1 + 25,5
Alanija+ 22,6+ 25,9+ 25,7
Fetija+ 16,0+ 25,0+ 24,7
Sidė+ 19,4+ 26,8+ 25,5
Bodrumas+ 20,0+24,1+ 23,0
Kemeras+ 19,8+ 26,3+ 25,5
Marmaris+ 19,9+ 24,8+ 24,0
Orai Turkijoje spalio mėnesį

Orai Turkijoje spalio mėnesį yra pakankamai šilti, kad būtų galima degintis po vis dar ryškios saulės spinduliais. Lietingos dienos būdingos paskutinėms dviem mėnesio savaitėms. Dažniausiai lyja vakarais ir naktimis. Krituliai labiausiai tikėtini Egėjo jūros kurortuose, ypač Marmaryje ir jo apylinkėse. Egėjo jūros pakrantę besirenkantys turistai turėtų atsinešti šiltų drabužių, kurie pravers vėsiais vakarais.

Atostogų Turkijoje spalio mėnesį ypatybės

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams spalis nepatiks. Tradicinės pramogos ant vandens – vandens motociklas, bananas ar katamaranas – poilsiautojams nebesiūlomi.

Įdomių užsiėmimų, tokių kaip skrydžiai parasparniu, nardymas, paraseilingas ir plaustai pasirinkimas yra ribotas. Šiuo metu atrakcionai paplūdimiuose nedirba. Nors kai kurie vandens, zoologijos sodai ir pramogų parkai toliau veikia:

 • Sealanya – įsikūrusi Alanijoje ir garsėjanti delfinariumu;
 • Okeanariumas su 40 akvariumų ir zoologijos sodu Antalijoje; „
 • Land of Legends“ – modernus pramogų parkas Beleke;
 • „Water planet“ (Alanija) su 24 įvairaus sunkumo atrakcionais.

Palyginti su vasara, rugsėjį turistai kur kas dažniau renkasi keliones laivu patogiomis jachtomis. Ekskursijos prasideda nuo beveik visų pagrindinių Turkijos kurortų įlankų krantinių: Alanijos, Sidės, Kemero, Antalijos ir Beleko. Kelionės jachta metu profesionalūs animatoriai linksmina turistus denyje.

Svečiams rengiami ryškūs pasirodymai, šokių vakarai. Jachtos su tarptautine publika plaukia pro Anatolijos pakrantės krantus. Nuo denio galima ilgai žiūrėti į senovinių miestų griuvėsius. Jachtos su į krantą išplaukiančiais turistais daro 3-5 sustojimus, kad kelionės laivu dalyviai galėtų atsipalaiduoti, paplaukioti ir pasigrožėti supančiomis gamtos peizažais.

Populiariausi Turkijos kurortai užsienio turistus bando privilioti siūlydami laisvalaikio pramogas, būdingas konkrečiai vietai. Atostogų pasirinkimas yra ne mažesnis nei vasarą.

Kokias ekskursijas rinktis Turkijoje spalio mėnesį?

Neabejotinai atostogaujant Turkijoje spalio mėnesį yra puikus metas išbandyti ekskursijas Alanijoje, Sidėje, Beleke, Kemere, kadangi esant palankiems orams yra lengviau ištverti ilgesnes ekskursijas.

Rekomenduodamos ekskursijos spalio mėnesį:

Šių ekskursijų metų galėsite iš arčiau susipažinti su Turkijos istorija, gamta, šiuolaikinę turkų kasdienybe.

Kurį kurortą rinktis spalio mėnesio atostogoms?

Priklausomai nuo norų ir tikslų, turistai sulaukia įvairių patarimų, kokį kurortą Turkijoje rinktis spalio mėnesį. Alanijoje paplūdimio mėgėjų laukia pačios palankiausios sąlygos. Čia galite atsipalaiduoti paplūdimyje beveik visą spalio mėnesį.

Pirmoji mėnesio pusė tinkama tiems, kurie renkasi Kemerą, Beleką, Antaliją ar Sidę:

Belekas garsėja prabangiais viešbučiais ir balto smėlio paplūdimiais; netoliese yra draustinio „turtai“, kuriuose gausu pušų ir eukaliptų giraičių;

Alanijoje patogiausioms atostogoms tinkamiausi Vakarų ir Kleopatros paplūdimiai bei gretimi kaimai: Incekum, Konakli ir Avsallar;

Side pritraukia nuošalios pramogos gerbėjus, esančius toli nuo perpildytų miestų;

Antalijoje tinkamiausios sąlygos yra paplūdimiuose: Lara, Beach Park ir Konyaalti;

Kemere ir gretimuose kaimuose – Tekirovoje, Kirish, Goynuk ir Chiraly – vanduo ir oras įšyla pastebimai blogiau; čia atvyksta turistų, kurie renkasi paplūdimius, tolygiai padengtus vidutiniais ir mažais akmenukais.

This Post Has 3 Comments

Comments are closed.