Pagrindinis » Sapaderės kanjonas džipais

Sapaderės kanjonas džipais

Kaina:
Suaugusiam 20.00€
0-6 m. vaikams nemokamai (papildomai kainuoja pietūs)
7-12 m. vaikams 10.00€
Pietūs įskaičiuoti į kainą.

Trukmė: 8.30 – 16.30 val.
Ekskursija anglų ir rusų kalbomis vyksta kiekvieną dieną.


Ekskursijos aprašymas

Kanjonų Turkijoje yra labai daug, nes šalyje yra daug kalnų, tačiau daugelis yra toliau nuo Viduržemio jūros pakrantės, jie būna ilgi, gilūs ir reikalaujantys daugiau pasiruošimo. Sapaderės kanjonas yra dar pakankamai neseniai atrastas turistų ir išsidėstęs netoli – tik apie 30 kilometrų nuo Alanijos miesto. Tačiau tai viena gražiausių vietovių, kurią verta aplankyti dėl keleto priežasčių: gamtos grožio – krioklio, ledinės upės, sodų; gamtos kūrinių – skardžių, stalaktitų ir stalagmitų olų, miškų; tradicijų – šilkverpystės, kaimo gyvenimo.

Tik pasukus iš pagrindinio kelio pasineriate į provincijos gyvenimą ir gamtą. Aplinkui viskas pradeda skęsti soduose ir vėliau miškuose. Kelias, pradžioje buvęs tiesus, vėliau pradeda vingiuoti ne tik tarp kaimelių ir namų, bet ir kilti aukštyn bei leistis žemyn. Vienas po kito iš abiejų pusių išnyra kalnai. Kurį laiką važiavus paprastesniu keliu staiga prieš akis pasimato nutolę kalnų šlaitai ir šalia pat kelio akį patraukia gilūs skardžiai. Keliui vėl leidžiantis žemyn įvažiuojama į Sapadere kaimelį. Iš tiesų kažkada čia klestėjo šilkverpystė. Dar ir dabar gausu šilkmedžių, kuriuos Turkijoje vadiname tiesiog dut. Dabar šis amatas yra atgaivinamas ir šilkverpystės tradicija puoselėjama toliau.

Sapaderė kaime galima pamatyti ne tik šilkmedžius ir tam tikru metu kokonų gamybą, bet ir verpimo bei audimo stakles, šilko gaminių. Užeinama į kaimo mečetę, kas yra neatsiejama kultūros ir gyvenimo čia dalis. Visos kelionės tikslas yra pasiekiamas išlipus iš transporto priemonių ir einant specialiai įrengtais mediniais takais  kalno šlaite. Čia daug vėsiau net ir karščiausią vasaros dieną dėl apačioje tekančios ledinės kalnų upės. Kai kuriose vietose yra įrengti specialūs nusileidimai iki vandens, kur drąsiausi gali išsimaudyti. Kanjonas baigiasi, o tiksliau prasideda nuo uolos krentančia upe – kriokliu. Būtent nuo čia toliau tekanti upė, savo lediniu vandeniu gaivina tarpeklį ir vėliau visą kanjoną, kuriame gali vešėti augmenija ir gyvūnija.

Pietų metu turėsite galimybę skanauti tradiciškai paruoštą vištienos šašlyką arba čia pat upėje užaugintą upėtakį. Ekskursijos metu taip pat vyksime prie Nykštukų uolos. Tai viena iš stalaktitų bei stalagmitų olų, esančių Alanijos miesto apylinkėse 

Ekskursija trunka visą dieną ir į ją vykstama visureigiais. Būkite pasiruošę ne tik gerą nuotaiką, bet ir maudymosi aprangą, rankšluosčius.