You are currently viewing Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Sidę?

Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Sidę?

Sidės kurortas Turkijoje yra gražus pakrantės kurortas Viduržemio jūros regione. Tai maždaug 15km į rytus nuo Antalijos nutolęs miestelis, įsikūręs 800m ilgio mažame pusiasalyje.  Šiame gražiame miestelyje rasite modernią architektūrą, elegantiškas parduotuves ir iki vėlyvos nakties dirbančius barus, kontrastuojančius dabartį ir senovinius miesto griuvėsius. Apsuptas dviejų auksinių paplūdimių, putojančių Viduržemio jūros vandenų ir iš abiejų pusių apdovanotas begaliniais archeologiniais stebuklais – Side klesti kaip vienas iš populiariausių kurortų viso pasaulio turistams.

Jei norite patirti puikią istorijos ir gamtos harmoniją, jums tikrai vertėtų įtraukti Sidę į savo maršrutą, tuomet būsite tikri, kad jūsų atostogos Turkijoje bus išties ypatingos . Tarp poilsiautojų, kasmet į Sidę atvykstančių dešimtimis tūkstančių, vyrauja švedai, britai, rusai ir vokiečiai. Žmonės čia atvyksta maloniai praleisti laiką viename iš smėlio paplūdimių ir susipažinti su daugybe senovės paminklų. Štai keletas patarimų vykstantiems į šį kurortą:

Sidės kurortas Turkijoje – kada geriausia vykti?

Keliaukite į Sidę balandžio pabaigoje, gegužės, birželio pradžioje,  spalio mėnesiais ir mėgaukitės šio miestelio žavesiu idealiu laiku. Tačiau, jei pasirinksite atvykti čia vasarą, venkite savaitgalių, nes tada čia knibždėte knibžda minios turistų.

Kokie orai Sidėje?

MėnesisTemperatūra naktįTemperatūra dienąVandens temperatūra
Sausis+ 8,6+ 13,2+ 18,1
Vasaris+ 9,8+ 15,0+ 17,1
Kovas+ 11,4+ 17,4+ 17,0
Balandis+ 14,3+ 20,8+ 18,3
Gegužė+ 18,1+ 25,0+ 21,5
Birželis+ 21,7+ 29,4+ 25,1
Liepa+ 25.0+ 33,2+ 28,2
Rugpjūtis+ 25,2+ 33,5+ 29,3
Rugsėjis+ 22,6+ 30,6+ 28,5
Spalis+ 18,4+ 25,8+ 25,5
Lapkritis+ 14,4+ 20,6+ 22,4
Gruodis+ 10,7+ 15,6+ 19,8
Orai Sidėje, Turkijoje

Kaip atvykti į Sidę? Galite pasinaudoti viešuoju transportu –  autobusais ar mikroautobusais (dolmus) iš Antalijos. Taip pat galite atvykti automobiliais. Artimiausias oro uostas yra Antalijoje, 55km atstumu nuo Sidės.

Ką aplankyti Sidėje?

 Užsukite į Aspendos. Tai yra teatras, kuris buo pastatytas 167 mūsų eros metais. Jo autorius architekto Zeno sūnus Theodorius. Teatre yra 40 eilių  marmuro suolų pastatytų prieš kalvas ir naudojamų taip, kad tilptų 15 tūkstančių žmonių.  Šis helenistinis teatras pastatytas Marko Aurelijaus laikais buvo skirtas dievams. Tai buvo dovana miestui, ir iki pat šiol jis labai gerai išsaugotas bei naudojamas.

Aplankykite Apolono ir Atėnės šventyklas, pastatytas antroje, antrojo mūsų eros šimtmečio, pusėje. Šios identiškai atrodančios šventyklos, skirtos Atėnei (Sidę globojančiai deivei) ir Apolonui. 

Nepraleiskite progos pamatyti Manavgat krioklį. Tai jauki turistinė stotelė, kurioje rasite restoranus ir mažas suvenyrų parduotuvėles.  Nuvykite apžiūrėti senovinę Bizantijos ligoninę, pastatytą VI amžiuje prieš Kristų, Nymphaeum fontaną, romėnų pirtis paverstas muziejumi. 

Rekomenduojame vykti kartu su mumis į Žaliąjį kanjoną, kuris nustebins savo grožiu ir suteiks galimybę papuošti savo socialinių tinklų profilį gražiausiomis nuotraukomis.

Altynbeshik yra unikalus urvas, kurį privalote aplankyti, besitęsiantis 2 km. ši natūrali vieta yra žinoma dėl savo požeminių ežerų, milžiniškų stalaktitų ir neįtikėtinai gražių stalagmitų.

Ir, žinoma, kokios atostogos be paplūdimių. Be istorinių vertybių, Sidė taip pat padovanota gamtos dosnumo. Mėlyna Viduržemio jūra, gūsis šviežaus oro ir du neeiliniai, aukso spalvos smėlio paplūdimiai iš abiejų pusių. 

Kokie paplūdimiai Sidėje geriausi?

Kurorto pranašumas yra platus gražių smėlio paplūdimių pasirinkimas. Sidės pakrantės ir šalia esančių kurortinių kaimų ilgis viršija 40 km. Beveik visa paplūdimio juosta padengta švelniu auksiniu smėliu.

Kartais kai kuriose vietose yra nedideli akmenys ir akmenukai. Kurorto pakrantė yra juosta, apimanti keturis paplūdimius:

  • Buyuk – nedidelis plotas, padengtas smulkiu smėliu; pasieksite akmeniniais laiptais, kylančiais nuo pylimo; šis paplūdimys tiks nuošalaus laisvalaikio mėgėjams;
  • Sorgunas – juostelė, padengta rudu smėliu, kuris vietomis susimaišęs su akmenukais ar smulkiais akmenukais; pakrantės jūra sekli ir rami;
  • vakarinis paplūdimys – 11 kilometrų juosta, padalinta tarp joje esančių viešbučių; sklypo plotis – nuo ​​30 iki 80 metrų; poilsiautojai smagiai žaidžia futbolą, plaukioja katamaranu, vandens motociklu ar bananiniu laivu;
  • rytinis paplūdimys yra iš dalies skirtas viešbučiams; daugiau nei pusė ilgos atkarpos yra prieinama visiems turistams; bendras paplūdimio, tolygiai padengto minkštu smėliu, ilgis – 1,5 km; Pakrantėje yra teniso ir tinklinio aikštelės.