Spalvingasis Stambulas

Kaina: 50.00€ asmeniui
0-6 m. vaikams nemokamai
Trukmė: 9.00-17.00 val

Įskaičiuota į kainą: pietūs, transporto ir funikulieriaus išlaidos.

Ekskursija lietuvių kalba vyksta pirmadieniais


Ekskursijos aprašymas

Ši ekskursija nustebins senosios krikščioniškos miesto dalies namukų spalvų šėlsmu bei panoraminiais Auksinio rago ir Stambulo vaizdais.


Kelionę pradėsime prie įėjimo į centrinius Stambulo universiteto rūmus. Universitetas, atidarytas 1453 m., yra vienas seniausių Europoje. 
Toliau eisime prie romėnų statyto 971 m ilgio Valento akveduko, buvusio pagrindine vandens tiekimo sistemos grandimi Rytų Romos imperijos sostinėje, Konstantinopolio mieste. Dabar tai vienas iš labiausiai krentančių į akis Stambulo objektų.


Pakeliui į spalvingą kvartalą pamatysime raudoną Šv. Marijos bažnyčios pastatą. 


O iškart po to pasinersime į ryškias senų gatvelių, namų ir laiptų spalvas. Jaukios kavinukės, antikvarinės parduotuvės, siauros gatvelės, senoviniai automobiliai – viskas stebina spalvų ir atspalvių įvairove. 


Nuo spalvų margumo mūsų akys pailsės išvydusios Aukso rago įlanką, ant kurios kranto pastatyta XIX a. unikali iš metalo pagaminta Bulgarų bažnyčia.

Apžiūrėję prabangiai paauksuotą Bulgarų bažnyčią, pietausime restorane ant įlankos kranto.


Po pietų funikulieriumi pakilsime į Pierre Loti kalvos apžvalgos aikštelę. Iki horizonto besidriekiantis didingas beribis Stambulas, saulės spinduliais žaižaruojantys Aukso rago vandenys, kalvos, salos ir tiltai nepaliks abejingų.