You are currently viewing Stambulas: dažniausiai turistų užduodami klausimai ir atsakymai apie Turkijos miestą

Stambulas: dažniausiai turistų užduodami klausimai ir atsakymai apie Turkijos miestą

Stambulas yra didžiausias ir daugiausiai gyventojų turintis miestas Turkijoje ir nėra šalies sostinė. Šiame straipsnyje rasite atsakymus į dažniausiai keliautojų užduodamus klausimus planuojant kelionę į Bosforo sąsiaurį, įskaitant „Pragyvenimo ir buvimo Stambule kaina“, „informacija apie taksi Stambule“, „mokėjimai ir bankomatai Stambule“ bei „paplūdimiai ir laisvalaikis Stambule“.

Ar Stambule yra UBER?

„Uber“ veikla Stambule buvo visiškai sustabdyta 2019 m. pabaigoje. Programėlė ir svetainė ilgą laiką neveikė ir nepasiekiamos. 2020 metų pabaigoje turkai panaikino Uber draudimą, o 2021 metais įmonė atnaujino savo veiklą. Stambule užsisakydami „Uber“ galite tikėtis, kad jus paims tradicinis geltonas (klasikinis) arba turkio spalvos (premium) miesto taksi. Važiuoti juo naudojant „Uber“ aplikaciją dažniausiai yra ekonomiškiau nei užsakius juos taksi biure ar skambinant „iš gatvės“. Taip pat galima užsisakyti 8 asmenų juodą taksi (brangiausią), skirtą didesnėms keleivių grupėms. Už „Uber“ kelionę galite sumokėti grynaisiais, kredito kortele, „PayPal“ arba „Google“ ar „Apple Play“.

Stambulas - Galatos bokštas
Galatos bokštas Stambule

Kokia alternatyva „Uber“ Stambule?

Stambule yra dvi populiarios „Uber“ alternatyvos: „Bitaksi“ ir „iTaksi“. Abi paslaugos taip pat siūlo galimybę atsiskaityti kortele ir iš anksto paskaičiuotą važiavimo kainą.

Kiek kainuoja kelionė taksi Stambule?

Standartinių geltonos spalvos taksi startinis mokestis už kelionės pradžią 2022 m. yra 9,8 TL (11,27 TL aukščiausios kokybės turkio spalvos taksi, 16,66 TL 8 keleiviniai juodi taksi), o kiekvienas papildomas kilometras yra 6,3 TL (7,25 turkio spalvos transporto priemonėms, 10,71 juodiems taksi). transporto priemonės). Taksi vairuotojas gali imti papildomą mokestį, jei maršrutas yra iš Europos pusės į Azijos pusę ir atvirkščiai (pvz., per tiltą, tunelį ar greitkelį).

Ar taksistai Stambule gauna arbatpinigių?

Vietiniai nėra įpratę duoti taksistams arbatpinigių. Tačiau dažnai vairuotojams paliekama grąža – nuo ​​kelių iki keliolikos lirų.

a view of the city of istanbul with the blue mosque in the background

Kiek kainuoja taksi iš Stambulo oro uosto į centrą?

Kelionė geltonu taksi iš naujojo Stambulo oro uosto 2022 m. kainuoja apie 320 TL iki Sultanahmet aikštės, apie 265 TL iki Taksimo aikštės ir apie 300 TL į Üsküdar. Jei taksisto pasiūlyta kaina labai skiriasi nuo šių sumų, kyla pavojus susidurti su bandymu sukčiauti.

Kiek kainuoja išsinuomoti butą Stambule?

Vidutinė buto nuomos kaina Stambule 2022 m. svyruoja tarp 3500-5000 TL. Pigiausia yra miesto pakraštyje, įsk. Beylikdüzü, Avcilar, Sancaktepe ar Silivri rajonuose, kur vidutinė nuomos kaina paprastai neviršija 3000 TL per mėnesį. Centriniuose ir strateginiuose Stambulo rajonuose nuomos kaina pakyla iki 8500 – 15000 TL/mėn.

Kiek kainuoja pragyvenimas Stambule?

Apskaičiuota vidutinė pragyvenimo kaina vienam asmeniui Stambule yra apie 7500 TL 2022 m., neįskaitant buto nuomos.

Kaip mokėti Stambule?

Stambule galima atsiskaityti ir grynaisiais, ir – daug kur – Visa ir Mastercard kredito kortelėmis. Vykstant į Turkiją vis dėlto pasikliauti vien „plastikiniais pinigais“ neverta. Stambule be grynųjų nejudėk! Gali prireikti mokėti grynaisiais, pavyzdžiui, duodant arbatpinigių restoranuose ir kavinėse, perkant gatvių kioskuose, kai kuriuose taksi automobiliuose, taip pat perkant smulkius pirkinius vietinėse kaimyninėse parduotuvėse. Daug kur paprastai nepriimami atsiskaitymai kortele, kai pirkinio suma yra per maža. Taip pat yra lankytinų vietų, kurios nepriima mokėjimo kortelių. Praktiniais ir saugumo sumetimais visada rekomenduojame su savimi turėti mažo nominalo banknotus – 5, 10, 20 ir 50 TL.

Kokie bankomatai Stambule?

Strateginėse Stambulo vietose nesunkiai rasite bankomatus, priklausančius populiariausiems Turkijos bankams, įsk. Isbank, Ziraat Bankasi ir Garanti Bank. Turkijos bankomatų operatoriai paprastai netaiko pinigų išėmimo mokesčių, tačiau namų bankas Lietuvoje gali imti mokestį už pinigų išėmimą ir valiutos keitimą operacijos metu. Turkijoje geriausia išsiimti Turkijos liras iš bankomatų – bandymas išsiimti dolerius ar eurus gali būti siejamas su pernelyg dideliu bankomato imamu kursu. Asmeniškai rekomenduojame grynuosius išsiimti naudojant Revolut kortelę.

Stambulas
Stambulas

Ar galiu atsiskaityti bekontakčiu būdu Stambule?

Nors Bosforo sąsiauryje plačiai priimamos kredito kortelės, ne visur atsiskaitome bekontakčiu būdu. Kai kuriose vietose saugumo sumetimais siūlomi tik bekontakčiai mokėjimai iki tam tikros sumos. Kitais atvejais gali pasirodyti, kad bekontakčiui mokėjimui reikalingas papildomas operacijos mokestis. Prieš išvykstant verta susisiekti su savo banku ir pasiteirauti detalesnės informacijos.

Kur apsipirkti Stambule?

Kalbant apie tradicinius turkiškus gaminius ir suvenyrus, Stambulas yra garsus istorinėmis turgavietėmis: Didįjį turgų, Prieskonių turgų ir Arasta turgų. Jei ieškote išskirtinių drabužių prekės ženklų, apsilankę Nışantası rajone ir jo populiarioje Abdi Ipekçi promenadoje nenusivilsite. Stambule taip pat yra daug didelių prekybos centrų, tarp kurių verta aplankyti Forum Istanbul Bayrampaşa rajone, Istinye parką Sariyer ir Kanyon Levent rajone.

Ką verta paragauti Stambule?

Būnant Stambule verta išbandyti, be kita ko gatvėje kepti kaštonai, virti ir kepti kukurūzai, kepti arba įdaryti ryžių midijomis (turk. midye), sumuštiniai su kepta žuvimi (turk. Balık Ekmek), keptos įdarytos bulvės (turk. kumpir), taip pat tradiciniai turkiški ledai (turk. dondurma).

Ko pasisaugoti Stambule?

Viešnagės Stambule metu visų pirma reikėtų saugotis gatvės kišenvagių, pasikėsinimų sukčiauti finansiškai (kai kurie taksi vairuotojai, pardavėjai), buvimo labai perpildytose vietose (galimų išpuolių rizika), taip pat Stambule chaotiškas automobilių eismas ( vairuotojai neduoda kelio pėstiesiems ir nepaiso daugelio taisyklių).

Stambulas ir paplūdimio atostogos yra suderinamos?

Nors tiesiai Stambulo centre neįmanoma rasti vietų, kur būtų galima išsimaudyti jūroje, miesto pakraštys siūlo tokią atrakciją. Šiuo tikslu, be kita ko, verta pasidomėti iki Rumelikavağı paplūdimių Sarıyer rajone, apie 30 km nuo centro. Taip pat verta aplankyti Poyrazköy paplūdimį, esantį už 50 km, toje vietoje, kur Bosforas atsiveria į Juodąją jūrą. Ieškant poilsio nuo Stambulo šurmulio verta pagalvoti ir apie kelionę keltu į netoliese esančias Princų salas.