You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Suluados sala (Turkijos Maldyvai)

Lankytini objektai Turkijoje: Suluados sala (Turkijos Maldyvai)

Suluados sala yra pietrytinėje Likijos pusiasalio (Teke) pakrantėje ir administraciniu požiūriu priklauso Kumluca rajonui Antalijos provincijoje. Ši Turkijos Rivjeros sritis pastaraisiais metais aktyviai plėtoja turizmo pramonę ir iš žemės ūkio provincijos virsta populiariu kurortu ir turistų traukos centru. Mažo Adrasano kaimelio įlanka palaipsniui užstatoma paplūdimio viešbučiais ir restoranais.

Nedidelė Suluados sala esanti 9 km nuo įlankos, pastaruoju metu tapo viena populiariausių šios vietovės lankytinų vietų ir gidų bei kelionių organizatorių reklamos dėka gavo Turkijos Maldyvai pavadinimą. Sala šį pavadinimą pelnė dėl turkio spalvos ir jūros skaidrumo prie jos krantų.

Suluados sala, nusidriekusi iš šiaurės vakarų į pietryčius, yra tik 1,3 km ilgio ir nuo 100 iki 350 m pločio. Be to, didžioji Sulaudos salos ploto dalis yra kalnas, kurio uolėti šlaitai leidžiasi į jūrą. „Suluada“ verčiama kaip „sala su vandeniu“ – Suluados sala gavo šį pavadinimą dėl iš jos gelmių trykštančio mineralinio šaltinio.

Suluados sala: ar organizuojamos ekskursijos?

Labiausiai paplitęs ir paprasčiausias būdas patekti į Suluados salą yra įsigyti ekskursiją iš viešbučio ir leistis į kelionę su gidu. Ekskursiniai laivai išvyksta į kelionę į Turkijos Maldyvus iš Adrasano įlankos. Kaimas yra 95 km nuo Antalijos ir 55 km nuo Kemero

Keliones į Suluada salą organizuojamos iš viešbučių Goynuk, Beldibi, Kemer, Camyuva, Tekirova ir kitų Antalijos kurortų. Į kelionės kainą įskaičiuotas pervežimas iš viešbučio į Adrasano įlanką ir atgal, kelionė laivu su keletu sustojimų poilsiui ir maudynėms, gido paslaugos, pietūs, arbata ir vaisių užkandis.

Pirmiausia turistai nuvežami į vieną iš salos paplūdimių, kur turi 1,5–2 valandas išsimaudyti turkio mėlynumo „Maldyvų“ vandenyje. Tada laive siūlomi pietūs. Dažniausiai tai žuvis su garnyru ir šviežiomis daržovėmis. Po saulės vonių paplūdimiuose ir papietavusios ekskursinės jachtos nuplukdo turistus į stačią uolėtą salos pakrantę, kur yra šaltinis. Anksčiau mineralinis vanduo į jūrą patekdavo tiesiai iš uolienų, dabar teka vamzdžiu. Remiantis apžvalgomis, jo naudojimas turi teigiamą gydomąjį poveikį virškinamajam traktui ir skatina inkstų akmenų naikinimą. Vietiniai gyventojai dažnai prisijungia prie turistinių kelionių į salą rinkti gydomojo vandens.

Uolėta Suluada salos pakrantė labai graži. Tarp stačių akmeninių šlaitų yra perėjimai, kuriais jachtos plukdo turistus. Taip pat yra urvų su tamsiai mėlynu vandeniu ir kitos įspūdingos vietos nuotraukoms ir asmenukėms. Ekskursijos iš viešbučių prasideda apie 08:30 val., o keliautojai grįžta iki 18:00 val.

Plačiau apie ekskursiją į Suluados salą galite perskaityti čia

Kaip nuvykti į Sulaudos salą savarankiškai?

Planuodami savarankiškus maršrutus į Suluada salą, daugelis planuoja pirmiausia patekti į Kumlucą, kaip regiono centrą, o iš ten patekti į Adrasano įlanką. Kumluca yra D400 greitkelyje, čia sustoja visi autobusai, važiuojantys tarp Antalijos ir Finikės, Kemero ir Pataros, Fasselio ir Demrės. Tačiau iš Kumlucos į Adrasaną tiesiai iš dolmušų yra nedaug. Dauguma nuveža tik iki posūkio, nuo kurio iki kaimo dar apie 7 km, kuriuo teks eiti pėsčiomis arba laukti pavežėjimo. Kelis tiesioginius maršrutus per dieną Antalija-Adrasanas ir Olimpas-Arasanas vykdo vežėjas ÇİÇEK TUR.

Kelionę į Turkijos Maldyvus galite susiorganizuoti patys, nedalyvaujant kelionių agentūroms ir viešbučių gidams. Turėtumėte tiesiogiai derėtis su pramoginių laivų kapitonais kaimo įlankoje Adrasane, nuo kurio prasideda ekskursijos į salą. Paprastai į kelionę surenkama apie 10 ir daugiau žmonių grupė.. Kelionės kaina vienam asmeniui – nuo ​​15 EUR. Savarankiškų kelionių programa savo kokybe nenusileidžia organizuotai ir gali kainuoti pigiau.

Netoli salos esančios Turkijos pakrantės lankytinų vietų žemėlapyje gausu istorinių paminklų. Garsusis Likijos kelias eina palei jūrą, aplink jį yra daug takų žygių entuziastams. 30 km į šiaurę nuo Adrasano yra senovinio Olimpo miesto griuvėsiai ir jau daugelį amžių degantis Chimeros kalnas (Janartašo kalnas).

Turkiški Maldyvai
Suluados sala

Atsiliepimai apie Suluada salą

Turkiškuose Maldyvuose yra du nedideli paplūdimiai. Pirmasis yra šiaurės vakariniame krante, yra trikampio formos, padengtas lengvu smėliu ir smulkiu žvyru, apsuptas didelių uolų ir riedulių fragmentų. Antrasis 150 m ilgio paplūdimys vadinamas Suluada Kumsal ir yra salos centre, pietinėje pusėje. Šiame paplūdimyje krantas daugiausia smėlėtas, dideli akmenys guli tik prie uolų.

Turistų, kurie aplankė Suluada salą, apžvalgos dažniausiai yra teigiamos. Visus džiugina jūros peizažų grožis, turkio-mėlyna skaidraus vandens spalva ir šviesus smėlis. Turistai pastebi galimybę maudytis šiltoje įkaitusioje jūroje net iki antros spalio pusės.

Taip pat yra neigiamų atsiliepimų apie Suluados salą. Keliautojams nepatinka, kad sezono metu į salą vienu metu atplaukia per daug pramoginių jachtų su turistais ir susidaro grūstys.