Topkapi rūmai ir Bosforo turas laivu

Kaina: 70.00€ asmeniui
0-6 m. vaikams nemokamai
Trukmė: 9.00-17.00 val

Įskaičiuota į kainą: transportas, pietūs ir muziejaus bilietai.

Ekskursija lietuvių kalba vyksta penktadieniais


Ekskursijos aprašymas

Šią ekksursiją pradėsime vienuose žymiausių sultonų rūmų – Topkapi, esančiuose senamiesčio (Sultanahmet) širdyje. Topkapi – daugiau nei keturis šimtus metų buvusi sultonų rezidencija dabar yra vienas didžiausių pasaulyje muziejų.

Jame šiuo metu jame eksponuojama nesuskaičiuojama galybė sultonams priklausiusių lobių. Vaikščiodami po rūmų teritoriją išgirsime ne tik istorinių pasakojimų apie čia gyvenusių sultonų gyvenimą, bet ir įvairių legendų. Besidomintys turkiškais serialais, tokiais kaip „Didingasis amžius“, atpažins matytus vaizdus. Nuostabaus grožio rūmuose ir jo statiniuose už kiekvieno kampo slypi istorija, gidas Yusufas šias istorijas atskleis, todėl čia norėsis mėgautis kiekviena akimirka. Taip pat, be istorinio palikimo, čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Marmuro jūrą, kuriais kažkada mėgavosi ir sultonai. Susipažinę su sultonų gyvenimo detalėmis, įspūdingais rūmais, vyksime prie Galatos tilto per Aukso rago įlanką, kur grožėsimės vienu iš Stambulo simbolių – Galatos bokštu – ir susipažinsime su jo istorija. Vėliau papietausite žuvies restorane su vaizdu į Bosforo sąsiaurį. Po pietų pradėsime kelionę laivu.
Plaukdami Bosforo sąsiauriu pamatysite daug įdomių pastatų: du tiltai per sąsiaurį, Dolmabahče rūmai, brangiausias Stambulo viešbutis, Rumeli tvirtovė, Karo akademija, Jildyzo rūmai, jaukūs pakrantės gyvenamieji kompleksai, kuriuose gyvena turtingi stambuliečiai. Turėsite galimybę pasivaikščioti po prestižinį Emirgano rajoną, pasimėgauti sąsiaurio vaizdais, įkvėpti jūros oro, stebėti žvejus prie antrojo Bosforo tilto. Laive galėsite ne tik pailsėti, pasimėgauti turkiška kava ir arbata, bet ir grožėtis vaizdais nuo kelto denio, kurį lydi pulkai žuvėdrų. Pilni įspūdžių plauksime į Sultanahmet rajoną. (Balandžio mėnesį aplankysime ir Tulpių festivalį, kur akis džiugins tulpių pieva gražiausiame parke). Atplaukę į savo uostelį, keliausime į viešbutį ilsėtis.