Pagrindinis » Topkapi rūmai ir Bosforo turas laivu

Kaina: 80.00€ asmeniui
0-5 m. vaikams nemokamai
Trukmė: 9.00-17.00 val
.

Į kainą įskaičiuota – muziejų bilietai (~30€), transporto išlaidos, pietūs restorane, kelionė laivu Bosforo sąsiauriu.

Ekskursija lietuvių kalba vyksta pirmadieniais.


Ekskursijos aprašymas

Šią ekskursiją pradėsime nuo garsiųjų Topkapi rūmų, esančių senamiesčio (Sultanahmet) širdyje. Topkapi – daugiau nei keturis šimtus metų buvusi sultonų rezidencija dabar yra vienas didžiausių pasaulyje muziejų. Aukštomis sienomis apsuptų rūmų ir parko ansamblio bendras plotas yra daugiau nei 700 tūkst.m² (keturi vidiniai kiemai su sodo ansambliais ir muziejais). Šiuo metu eksponuojama nesuskaičiuojama galybė sultonams priklausiusių lobių. Čia gausu ekspozicinių kompleksų: laikrodžių muziejus, sosto salė, ginklų ir papuošalų ekspozicija, islamo relikvijų ekspozicija, biblioteka, haremas, didžiausia pasaulyje indų ir virtuvės reikmenų kolekcija ir kt. Be kvalifikuoto gido pagalbos šiame didžiuliame muziejų komplekse sunku susiorientuoti. Vaikščiodami po rūmų teritoriją išgirsime daug istorinių pasakojimų ir legendų apie sultonų gyvenimą. Besidomintys turkiškais serialais, tokiais kaip „Didingasis amžius“, atpažins matytus vaizdus. Taip pat, be istorinio palikimo, čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Marmuro jūrą, Bosforą ir Aukso rago įlanką, kuriais kažkada mėgavosi ir sultonai.

Susipažinę su sultonų gyvenimo detalėmis, įspūdingais rūmais, vyksime prie Galatos tilto per Aukso rago įlanką, kur grožėsimės vienu iš Stambulo simbolių – Galatos bokštu – ir susipažinsime su jo istorija. Po pietų restorane pradėsime kelionę laivu.

Plaukdami Bosforo sąsiauriu pamatysite daug įdomių pastatų: Ortakoy mečetė, du tiltai per sąsiaurį, Dolmabahče rūmai, brangiausias Stambulo viešbutis, Rumeli tvirtovė, Karo akademija, Jildyzo rūmai, jaukūs pakrantės gyvenamieji kompleksai, kuriuose gyvena turtingi stambuliečiai ir kt. Laive ne tik išgirsite gido pasakojimus apie objektus, bet galėsite pailsėti, pasimėgauti turkiška kava ir arbata, grožėtis vaizdais nuo kelto denio, kurį lydi pulkai žuvėdrų. Pilni įspūdžių plauksime į Sultanahmet rajoną. Po ekskursijos Bosforo sąsiauryje norintiems siūlome paragauti garsiojo Balyk ekmek patiekalo prie pat Aukso rago įlankos kranto. Tai viena iš kulinarinio Stambulo vizitinių kortelių – šviežiai kepta žuvis su daržovėmis duonoje. Po to keliausime į viešbutį ilsėtis.