You are currently viewing Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Alaniją?
Photo by Oleksandr Pidvalnyi on Pexels.com

Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Alaniją?

Tarp Turkijos pajūrio kurortų yra keletas miestų, kurie yra mėgstamiausi užsienio turistų, Alanija yra vienas iš jų. Garsusis kurortas įsitvirtino kaip smėlio paplūdimių ir vandens sporto mėgėjų atostogų vieta. Alanija turistus vilioja kaip vieta, kur galima apsistoti nebrangiuose viešbučiuose, kurių aptarnavimo lygis nenusileidžia daugeliui prabangių Beleko ar Marmario viešbučių.

Kur yra Alanija?

Vaizdingoji Alanija yra vidutinio dydžio miestas, kuriame gyvena daugiau nei 110 000 gyventojų. Pirmosios žmonių gyvenvietės čia atsirado daugiau nei prieš 10 tūkstančių metų. Aktyvi teritorijos, kurioje dabar yra Alanija, plėtra prasidėjo vėlesniais laikais, kai šioje vietovėje dominavo graikai, romėnai ir turkai seldžiukai, kurie įvairiomis epochomis perėmė vienas kitą. Oficiali miesto įkūrimo data – 1872 m. 1980 m. Alanija pradėjo sparčiai vystytis kaip pajūrio kurortas. Kompaktiškas miestas yra pakankamai didelius atstumu nuo Antalijos oro uosto – 124 km. Daug arčiau yra Gazipaša. Atstumas iki šio naujo oro uosto nuo Alanijos yra kiek daugiau nei 41 km. Tačiau vis tiek didesnė dalis skrydžių vykdoma į Antaliją. Iš ten keliautojai vyksta į vaizdingą Alaniją.

Alanija

Kokie orai Alanijoje?

Alanijoje ilsisi turistai, turintys įvairių pageidavimų ir norų. Daugelis keliautojų čia atvyksta rugpjūčio mėnesį. Šis mėnuo laikomas karščiausiu kurorte. Kiti renkasi patogius šiltus orus rugsėjį arba spalį ir birželį arba gegužę. Kada geriau atsipalaiduoti vaizdingoje Alanijoje ir kurį mėnesį pasirinkti atostogoms, kokie temperatūros rodikliai sezono metu galima pamatyti lentelėje žemiau:

MėnesisOrai naktįOrai dienąVandens temperatūra
Sausis+ 12,3+ 14,5+ 18,3
Vasaris+ 13,3+ 15,7+ 17,4
Kovas+ 14,7+ 17,4+ 17,2
Balandis+ 17,3+ 20,2+ 18,4
Gegužė+ 20,8+ 24,0+ 21,6
Birželis+ 24,4+ 27,9+ 25,0
Liepa+ 27,6+ 31,1+ 28,2
Rugpjūtis+ 28,1+ 31,8+ 29,3
Rugsėjis+ 26,3+ 29,7+ 28,6
Spalis+ 22,6+ 25,9+ 25,7
Lapkritis+ 18,7+ 21,6+ 22,6
Gruodis+ 14,7+ 17,1+ 19,9
Orai Alanijoje

Alanijos paplūdimiai

Kam tinka atostogos Alanijoje, tai turistams, kurie neįsivaizduoja atostogų be paplūdimio veiklos ir saulės vonių. Kurorto pakrantės ilgis viršija 12 km. Čia esantys paplūdimiai yra padengti smulkiu arba vidutinio dydžio smėliu. Akmenukas yra gana retas. Kiekvienas iš pagrindinių kurorto paplūdimių turi tam tikrų savybių:

 • „Kleopatros paplūdimys“ – taip vadinasi paplūdimys, besitęsiantis 2,5 km; baltu atvežtiniu smėliu nusėtas paplūdimys išpuoselėtas ir beveik idealiai švarus;
 • Keykubat paplūdimį pasirinka banglentininkai ir turistai su mažais vaikais; čia įrengtos dvi žaidimų aikštelės: vaikų ir tinklinio;
 • Damlatash paplūdimys – siaura juosta, esanti šalia to paties pavadinimo urvo; ši vieta yra žinoma dėl savo neramios jūros su aukštomis bangomis, todėl paplūdimys išpopuliarėjo tarp burlenčių ir parasparnių mėgėjų;
 • Tersan paplūdimys – nedidelis neužstatytas paplūdimys, esantis tiesiai prie tvirtovės sienos; Ši vieta tinka ramaus nuošalaus laisvalaikio mėgėjams.

Alanijos kaimynystėje yra keletas jaukių kaimelių. Jų smėlio ir akmenukų paplūdimiai įrengti ne prasčiau nei Alanijoje. Todėl daugelis turistų renkasi poilsį kurortiniuose kaimuose: Kargicak, Incekum, Mahmutlar, Kestel, Konakli, Tosmur ar Obamoi.

Ką pamatyti Alanijoje?

Daugelis turistų svarstydami apie atostogas Alanijoje, be nuostabių paplūdimių, nori sužinoti, kuo šis kurortas yra naudingas. Atrakcionų įvairovė čia nėra didelė. Tačiau keletas istorinių ir gamtos objektų tikrai patrauks smalsių keliautojų dėmesį:

 • gerai išsilaikę kalvą juosiantys įtvirtinimai, ant kurių iškyla viduramžių pilies liekanos; įtvirtinimo statinys buvo didelio ilgio (5 km) su 14 apvalių ir kvadratinių bokštų;
 • Tersane – sena laivų statykla, susidedanti iš penkių gretimų sekcijų; statinio ilgis – 57 m;
 • Raudonasis bokštas, iškilęs 1226 m., yra fortifikacinis statinys, kurio aukštis – 33 m; viršutinis aukštas dabar naudojamas kaip erdvi apžvalgos aikštelė;
 • Damlatašas – mažas urvas, besitęsiantis 720 m; stalaktitų ir stalagmitų amžius, matomas iš koridoriaus viduje įrengtų tiltų, yra nuo 12 iki 17 tūkstančių metų;
 • Sapadere yra vaizdingas kanjonas, esantis 20 km nuo Alanijos; čia galima pasivaikščioti ilgomis medinėmis platformomis ir tiltais bei pamatyti keturis kalnų ežerus ir skaidrius krioklius, kurių gausu šiame Turkijos gamtos kampelyje.

Raudonų plytų Suleymaniye mečetės pastatas išsiskiria iš sakralinių miesto pastatų. Musulmonų šventykla buvo baigta statyti 1231 m. Dabar ji yra pagrindinis dvasinis miesto centras.

Kiekvienas kurorto svečias tikrai stengiasi apsilankyti vietiniame archeologijos muziejuje. Jo 14 erdvių salių yra eksponatų, susijusių su senąja Alanijos istorija. Didžiausią lankytojų susidomėjimą kelia priešistorinio laikotarpio artefaktų kolekcijos: akmens plokštė su iššifruotais finikiečių užrašais, senoviniai antkapiai ir bronzinė Heraklio statula.

Kokias pramogas pasirinkti Alanijoje?

Poilsiautojų nekankins klausimas, ką veikti Alanijoje. Tarp įdomiausių turistams vietų yra keletas veiklų, kuriuose galima smagiai ir naudingai praleisti laiką:

 • lynų keltuvas, kurio pagalba keliautojai greitai patenka į istorinį centrą – uolėtą kalvą, kurioje iškilusi viduramžių tvirtovė; statinio ilgis – 900 m; Keleiviams įrengta 14 patogių kajučių; kelionė trunka 5 minutes;
 • Sealanya – milžiniškas pramogų parkas, kuriame yra akvariumai su eršketais ir rykliais, atrakcionai, 15 baseinų ir delfinariumas; vasaros mėnesiais du kartus per dieną rengiami jūrų gyvūnų pasirodymai;
 • miesto vandens parkas, kurio plotas 20 tūkstančių kvadratinių metrų. m; poilsiautojams čia įrengtos 8 vandens čiuožyklos; Havana, James Dean, Hollywood, Summer Garden ir Robin Hood – stilingi klubai, kuriuose jaunimas linksminasi vakarais.
 • Pasiplaukiojimai laivu, trunkantys nuo 1 valandos iki 7 valandų.

This Post Has One Comment

Parašykite komentarą