You are currently viewing Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Kemerą?

Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Kemerą?

Iki 1990 m Kemeras buvo mažas kaimelis, mažai žinomas už regiono ribų. Ilgą laiką jį buvo galima pasiekti tik jūra. Nuo 1960 m nutiesus greitkelį Anatolijos pakrantė ėmė sparčiai vystytis kaip kurortinė zona. 1990-aisiais Kemeras tapo viena populiariausių atostogų krypčių Turkijos Rivjeroje. 2023 metais kurorte, kuriame gyvena 22,5 tūkst. žmonių, ir jo apylinkėse bus atidaryta daugiau nei 570 įvairių kategorijų viešbučių.

Kur yra Kemeras?

Nuo Antalijos – artimiausio didelio miesto – Kemeras skiria 45 km, nuo oro uosto – 57,2 km. Kurortas yra vaizdingoje vietovėje, kurioje senovėje buvo Licija. Taip vadinamas istorinis regionas, žinomas nuo romėnų laikų. Vaizdingi Tauro kalnai, apaugę tankiais spygliuočių miškais, išplatino savo „turtus“ po Kemerą. Dėl natūralių kraštovaizdžių kurortas apsaugotas nuo vėsių oro masių.

Kokie orai Kemere?

Kemero klimatas apibūdinamas kaip subtropinis. Dėl Viduržemio jūros ir Tauro kalnų artumo alinantis karštis kurorte yra retas reiškinys. Žiemos mėnesiais dažnai lyja. Kurorte nebūna stiprių šalnų ir sniego audrų. Turistai, kurie domisi, kada geriau atsipalaiduoti vietiniuose paplūdimiuose, į Kemerą gali atvykti bet kurį vasaros mėnesį arba rugsėjį. Pirmieji poilsiautojai čia pasirodo gegužės viduryje. Sezonas paprastai trunka iki spalio pradžios arba vidurio. Temperatūros indikatoriai leidžia degintis ir maudytis 5-6 mėnesius (nuo gegužės iki spalio):

MėnesisVandens temperatūraOrai naktįOrai dieną
Sausis+ 18,1+ 6,1+ 11
Vasaris+ 17,2+ 7,2+ 12,8
Kovas + 17+ 8,7+ 15,6
Balandis+ 18,2+ 11,7+ 19,5
Gegužė+ 21,4+ 15,5 + 23,8
Birželis+ 25,0+ 19,2+ 28,3
Liepa+ 28,2+ 22,7+ 32,2
Rugpjūtis+ 29,3+ 23,0+ 32,5
Rugsėjis+ 28,4+ 20,3+ 28,8
Spalis+ 25,5+ 15,8+ 23,3
Lapkritis+ 22,4+ 11,6+ 17,6
Gruodis+ 19,8+ 8+ 13
Orai Kemere

Kemero paplūdimiai

Kemeras yra ypatingas gamtos kraštovaizdžiu ir apie 40 km besitęsiančia akmenukų paplūdimių juosta. Juosta apima kurorto ir gretimų kaimų krantines. Viešbučio administracija dažniausiai pasirūpina, kad paplūdimiai būtų padengti atvežtiniu smėliu. Jis visada pritraukia turistus, kurie renkasi patogias sąlygas. Pačiame Kemere yra penki paplūdimiai:

 • Centrinis – vadinamoji pakrantės atkarpa, besitęsianti 2,5 km. Apie 1/3 teritorijos yra viešas paplūdimys, tolygiai padengtas stambiais akmenukais. Vietiniams viešbučiams priklausančiose teritorijose sukurtos patogesnės sąlygos. Čia įrengtos markizės nuo saulės, veikia barai, pakrantė padengta minkštu atvežtiniu smėliu.
 • „Kalista“ – taip vadinasi smėlėtas paplūdimys, priklausantis to paties pavadinimo kavinei-barui. Jūra šioje vietoje švari. Paplūdimyje galėsite ne tik atsipalaiduoti ant patogių gultų po dideliais skėčiais, bet ir atsipalaiduoti ant patogių sofų, pasivažinėti sūpynėmis ar susipažinti su turkiškų patiekalų skoniu kavinėje-bare. Vakarais pakrantėje skamba gyva muzika, rengiamos linksmos diskotekos.
 • „Moonlight“ – tai paplūdimio, esančio to paties pavadinimo parko teritorijoje, pavadinimas. Mažomis kriauklėmis ir smėliu padengtos teritorijos ilgis – 600 m. Poilsiautojams siūlomos įvairios veiklos: vandens slidės, burlenčių sportas, motorinės valtelės, bananų ir parasparnių sportas.
 • Club Med yra trijų žvaigždučių viešbučio ir paplūdimio, kuriame yra šis viešbutis, pavadinimas. Svetainė suskirstyta į dvi dalis. Pirmasis skirtas privačiam poilsiui Antroji dalis skirta viešbučio svečiams. Paplūdimys padengtas smulkiais akmenukais, sumaišytais su minkštu smėliu. Čia galima užsiimti paviršiniu nardymu, joga ar irklentėmis.
 • Club Med Plamiye – jaukus smėlio ir akmenukų paplūdimys, priklausantis to paties pavadinimo viešbučiui. Pakrantę supa aukštos palmės ir kvepiančios pušys. Paplūdimyje yra trys zonos: šeimoms, tylos mėgėjams ir sportinių pramogų mėgėjams. Čia galite žaisti paplūdimio futbolą ar tinklinį, plaukioti burlentėmis.

Ką pamatyti Kemere?

Tiems turistams, kuriems įdomu, pamatyti plačiau viešbučių teritorijos, kurortas tiks ne tik pramogų ant vandens mėgėjams, bet ir keliautojams, besidomintiems Turkijos istorija, gyvenimu ir kultūra. Mieste gausu objektų, kurie pritrauks įvairių turistų dėmesį:

 • Faselis – senovinio prekybos miesto, kurį graikai įkūrė daugiau nei prieš aštuonis šimtmečius, liekanos; dabar čia galite pamatyti romėnų pastatų griuvėsius: Atėnės šventyklą, akveduką, pirtis, amfiteatrą ir kitus senovinius pastatus;
 • Baltasis bokštas, esantis Ataturk prospekte, buvo pastatytas 2006 m. dabar šiame 35 m aukščio pastate yra restoranas su erdvia terasa, kuri atlieka apžvalgos aikštelės vaidmenį;
 • Olympos – senovinio miesto liekanos, esančios apie 25 km nuo Kemero; dabar yra galingos tvirtovės griuvėsiai ir gerai išsilaikę senoviniai kapai;
 • Olympos Teleferik – naujas funikulierius, su kuriuo per 10 minučių pasieksite apžvalgos platformą ant Tahtali šlaito – vaizdingo kalno (antrasis viršūnės pavadinimas – Olympos); kelio ilgis – 4,35 km; aukštis, į kurį 80 keleivių talpinanti kajutė pristato keliautojus, yra 2365 m.

Kokias pramogas pasirinkti Kemere?

Kemere atostogaujantiems turistams nekils klausimų, ką veikti per atostogas. Pagal laisvalaikio pramogų įvairovę jis niekuo nenusileidžia kitiems žinomiems Turkijos kurortams. Įdomiausių turistams lankytinų vietų sąrašas yra gana ilgas:

 • Moonlight parko teritorijoje veikiantis Kemero delfinariumas; salė talpina iki 800 žiūrovų; ruonių ir delfinų pasirodymas trunka 45–50 minučių;
 • „Dolu Su“ – 2015 metais atidarytas vandens parkas su 32 vandens čiuožyklomis; teritorija stilizuota kaip garsios turkiškos pasakos;
 • „Dinozaurų parkas”, esantis Gönyuk, kaime, esančiame prie Kemero; čia svečius pasitinka judantys senovinių driežų modeliai; parke įrengti atrakcionai, žaidimų aikštelė, vandens kalneliai; atogrąžų medžiais papuoštoje teritorijoje yra planetariumas, atviros mini zoologijos sodo durys, kur gyvena triušiai, povai, vištos, stručiai ir ožiukai;
 • „Aura“, „Crystal“, „Salinas“, „Inferno“ ir „Charlotte“ – populiarūs kurorto klubai, kuriuose jaunimas vakarais linksminasi po vietinių ir užsienio didžėjų setais;
 • „Panorama“, „Captain Pirate“, „Monte Kemer“, „My Eden“, „Magic Mount“, „Bambum“ yra gerai žinomi vietiniai ir tarptautiniai restoranai.

This Post Has One Comment

Comments are closed.