You are currently viewing Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Marmarį?

Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Marmarį?

Turkijos kurortas Marmaris pagrįstai laikomas vienu geriausių ir europietiškiausių turizmo centrų Turkijoje. Britai ir olandai visada jį rinkdavosi savo atostogoms. Marmario didelį populiarumą lemia puiki vieta: rami įlanka su trimis salomis, didžioji dalis padengta pušynais, vaizdingų kalnų papėdėje Viduržemio ir Egėjo jūrų santakoje. Unikali gamta, švelnus subtropinis klimatas, nuostabus oras ištisus metus, auksinio smėlio paplūdimiai daro Marmarį draugiškiausiu aplinkai kurortu pietvakarinėje Turkijos pakrantėje.

Atostogas Marmario kurorte ypač ypatingu daro nuostabios gamtos kuriama ramybės atmosfera ir tuo pačiu pramogų kompleksų gausa. Marmaris laikomas jaunatviškiausiu ir šokių kupiniausiu Turkijos kurortu.

Kur yra Marmaris?

Artimiausias Marmario oro uostas yra Dalamane, 120 kilometrų į rytus nuo kurorto. Jei neįsigijote kelionės į Turkiją ir skrendate savarankiškai, iš oro uosto į Marmarį ir atgal galite keliauti Turkish Airlines Havaş autobusais – tai kainuoja apie 3 eurus. Alternatyva – iš Marmario stoties kursuojantys Coop autobusai, kurių paslauga kainuoja apie 4 eurus.

Autobusai važiuoja į Marmarį iš Izmiro (4 valandos), Fethiye (3 valandos), Bodrumo (3,5 valandos), Alanijos (6 valandos) ir Stambulo (13 valandos).

Orai Marmaryje

MėnesisOrai naktįOrai dienąVandens temperatūra
Sausis+ 7,6+ 12,6+ 17,8
Vasaris+ 8,6+ 14,5+ 16,9
Kovas+ 9,7+ 16,8+ 16,7
Balandis+ 12,5+ 20,6+ 17,7
Gegužė+ 16,3+ 25,0+ 20,5
Birželis+ 20,1+ 29,7+ 23,4
Liepa+ 23,2+ 33,3+ 25,8
Rugpjūtis+ 23,6+ 33,4+ 27,2
Rugsėjis+ 21,0+ 30,1+ 26,4
Spalis+ 16,9+ 24,8+ 26,4
Lapkritis+ 13,1+ 19,5+ 21,7
Gruodis+ 9,3+ 14,8+ 19,4
Orai Marmaryje

Viešbučiai Marmaryje

Daugelis Marmario viešbučių yra keturių ir šešių aukštų pastatai su patogiais kambariais. Kiekvienas yra greta nedidelės teritorijos, viešbučiai pastatyti keliomis linijomis lygiagrečiai jūrai. Daugelis miesto viešbučių Marmaryje siūlo dalinį maitinimą. Didelių plotų klubiniai viešbučiai yra už miesto ribų, pavyzdžiui, Turunc ar Hirasonu kaimuose. Arba parko teritorijoje tarp Icmelerio ir Marmario.

Išskirtiniai Marmario kurorto bruožai yra: ilgiausia krantinė visoje Turkijoje – apie 4 km, tiesiogine prasme nusėta restoranų, kavinių, klubų, kurie negali neįtikti tiems, kurie mėgsta gerą poilsį. Antrasis Marmario akcentas yra tai, kad kurortas yra Egėjo ir Viduržemio jūros santakoje.

Marmaris

Marmaris, jūra ir paplūdimiai

Didelis Marmario privalumas – rami jūra. Kurortas įsikūręs uždaroje įlankoje, kurią nuo atviros jūros atitveria pusiasalis ir sala, todėl čia beveik nėra bangavimo. Dėl šios priežasties Marmaris yra ideali vieta šeimoms su vaikais, taip pat tiems, kurie nelabai moka plaukti. Paplūdimiai čia smėlėti, bet nelabai švarūs, įėjimas į jūrą lygus. Dėl to, kad Marmario paplūdimiai nėra labai geri, daugelis žmonių vyksta paplūdimio atostogoms į Ičmelerį, į šiaurinės Cennet pusiasalio pusės paplūdimius, taip pat į Kumlubuko ar Turunca įlankas.

Vandens temperatūra liepos mėnesį šiame Turkijos regione siekia +24..+25 °C

Ką nuveikti ir pamatyti Marmaryje?

Didėjantis Turkijos kurorto Marmario populiarumas, be unikalių gamtinių sąlygų, paaiškinamas ir ekologiškai švaria aplinka, išvystyta turizmo infrastruktūra, puikiomis aktyvaus sporto galimybėmis: banglentėmis, burlenčių sportu, nardymu (apylinkėje yra 50 nardymo vietų), buriavimas. Taip pat yra pramogos vaikams – vandens parkas „Atlantis“.

Be to, Marmaris yra pripažintas jachtų centras Turkijoje.

Rekomenduojame atostogų metu pamatyti:

  • Muziejus Kale pilyje, pastatytoje 1044 m. pr. Kr.
  • Sultono Hafsos karavanserai
  • Ibrahimo Aghos mečetė
  • Sediro sala

Nepamirškite iš Marmario atsivežti garsiojo medaus – čia parduodama daugybė jo rūšių. Garsiausias yra čiobrelių „mergelių medus“.

Norėdami apsipirkti Marmaryje, turėtumėte eiti į miesto centre esantį uždarą turgų – čia yra papuošalų, odos gaminių, saldainių, prieskonių ir daug daugiau.