You are currently viewing Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Antaliją?
Photo by Engin Akyurt on Pexels.com

Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Antaliją?

Daugumai turistų iš Lietuvos Antalija jau seniai tapo pagrindiniu Turkijos Rivjeros kurortu. Nemažai daliai keliautojų Antalija tampa persėdimo tašku pakeliui į kitus Turkijos kurortus Anatolijos pakrantėje. Bendras atvykstančių į Antaliją užsienio šalių turistų skaičius, kasmet viršija 14 mln. Kurortas laikomas universaliu ir tinkamas įvairių kategorijų poilsiautojams: jaunimui, paplūdimio pramogų mėgėjams, sportininkams mėgėjams ir poroms su mažais vaikais.

Atostogos Antalijoje: privalumai

Norint suprasti, kodėl miestas tinkamas įvairaus laisvalaikio mėgėjams, verta atkreipti dėmesį į naudą, kurią turistai gauna atostogoms rinkdamiesi Antaliją. Patyrę keliautojai dažniausiai įvardija penkis pagrindinius šio kurorto, kuriame gyvena per 1,2 mln. privalumus:

 • arti tarptautinio oro uosto vieta – tik 12,4 km nuo centrinių miesto kvartalų;
 • gerai išvystyta transporto sistema, kurią sudaro dolmus (vietiniai mikroautobusai) ir autobusai;
 • mieste yra dešimtys prekybos centrų ir šimtai parduotuvių;
 • aptarnaujantis personalas baziniu lygiu moka anglų ir rusų kalbas;
 • daug ir įvairių paplūdimių su išvystyta modernia infrastruktūra.

Tarp kurortui būdingų trūkumų poilsiautojai dažniausiai įvardija nepatogią daugelio viešbučių vietą. Gana daug viešbučių Antalijoje yra kitoje kelio pusėje nuo artimiausio paplūdimio.

Orai Antalijoje

Kiekviena atostogas Antalijoje besirenkantis turistas, domisi kokie orai Antalijoje. Pateikiame Jums pastarųjų metų orų Antalijoje rodiklius, kurie padės nuspręsti, kada yra geriausias laikas atsipalaiduoti šiame vaizdingame kurorte. Vakarų Tauro, išsiplėtusios kalnų sistemos, dėka pakrantė apsaugota nuo šaltų šiaurinių oro srovių invazijos. Vasarą regione retai lyja, o oras gana sausas ir beveik be vėjo. Kiekvienas paplūdimio sezono mėnuo turi tam tikrus temperatūros rodiklius:

MėnesisOrai naktįOrai dienąVandens temperatūra
Sausis+ 7,9+ 12,6+ 18,1
Vasaris+ 9,1+ 14,4+ 17,1
Kovas+ 10,7+ 17,2+ 16,9
Balandis+ 13,7+ 21,0+ 18,2
Gegužė+ 17,7+ 25,4+ 21,5
Birželis+ 21,5+ 20,3+ 25,0
Liepa+ 24,8+ 34,1+ 28,2
Rugpjūtis+ 24,9+ 34,2+ 29,3
Rugsėjis+ 22,3+ 31,1+ 28,4
Spalis+ 18,1+ 25,6+ 25,4
Lapkritis+ 14,0+ 19,9+ 22,4
Gruodis+ 10,0+ 14,9+ 19,7
Antalija orai

Orai Antalijoje trumpai

Šilčiausi ir saulėčiausi mėnesiai Antalijoje: liepa, rugpjūtis, rugsėjis.
Šalčiausi mėnesiai Antalijoje: gruodis, sausis, vasaris.

Paplūdimiai Antalijoje

Ieškodami atsakymo į klausimą, kam tinka atostogauti vaizdingoje Antalijoje, turistai atranda, kad tai universalus kurortas. Pramogų paplūdimiuose gerbėjus ypač nudžiugins įvairios laisvalaikio galimybės Antalijoje. Kurorto pakrantės ilgis viršija 34 km. Maždaug 18 km užima akmenukų ir smėlio paplūdimiai. Kiekvienas iš jų pritraukia poilsiautojus tam tikromis savybėmis:

 • Konyaalti paplūdimys laikomas pagrindiniu miesto paplūdimiu. 4,5 km besitęsiančioje juostoje vyrauja smulkūs akmenukai. Viešbučiai yra priešingoje paplūdimio pusėje, kitoje greitkelio pusėje. Žvirgždo juostos plotis nuo 50 iki 70 m.
 • Mermerli paplūdimys yra nedidelis plotas, padengtas minkštu geltonu smėliu. Iš to paties pavadinimo restorano į paplūdimį galite patekti kelių pakopų laiptais. Čia vyrauja rami atmosfera ir romantiška nuotaika.
 • Beach park yra gerai įrengta dviejų kilometrų juosta, padengta akmenukais. Šioje vietoje jūroje dažnai atsiranda vidutinio dydžio bangos. Siūloma keturračių, vandens slidžių, taip pat motorinių ir įprastų valčių nuoma. Paplūdimio parką mėgsta burlenčių sporto mėgėjai, kurie gali naudotis patyrusių specialiosios mokyklos instruktorių paslaugomis. Paplūdimyje nutiesti yra dviračių ir pasivaikščiojimų takai.
 • Lara paplūdimys yra ilga smėlio juosta su gerai išvystyta infrastruktūra. Kai kuriose vietose yra danga, susidedanti iš asfaltuotų takų. Kūno kultūros ir sporto mėgėjams įrengta žaidimų aikštelė su treniruokliais.
 • BLM paplūdimys, Blanche ir Adalar yra trys nedideli paplūdimiai, kurių ypatumas yra jų išsidėstymas žemų plokščių uolų paviršiuje netoli jūros. Poilsiautojams įrengtos medinės platformos, kuriose turistai atsipalaiduoja skambant muzikos garsams, gulėdami patogiuose gultuose.
 • Sarysu paplūdimys yra dviejų kilometrų pakrantės ruožas, esantis kurorto vakaruose. Ši vieta suskirstyta į dvi zonas: tėvams su vaikais ir moterims. Abi dalys, padengtos akmenukų ir smėlio mišiniu, yra gerai įrengtos.

Ką pamatyti Antalijoje?

Nepaisant gana didelio dydžio, Antalijos negalima pavadinti miestu, kuriame gausu lankytinų vietų. Tačiau ekskursijų mėgėjai čia turės ką veikti. Smalsiems turistams įdomiausi atrodys keli objektai:

 • Kaleici – unikalus kvartalas, kuriame kurorto svečiai susipažįsta su istoriškai svarbiais senamiesčio pastatais: Adriano vartais, Mehmet Pašos mečete, Khidirliko bokštu, Yivli minaretu ir kitais senoviniais statiniais;
 • Antalijos archeologijos muziejus, kuriame yra imperatorių ir senovės dievų statulos, viduramžių mozaikų pavyzdžiai, senovinės monetos ir senoviniai namų apyvokos daiktai; visi eksponatai sutalpinti 13 erdvių salių;
Antalija
 • Tunektepe keltuvas – neseniai atidarytas funikulierius, vedantis į to paties pavadinimo kalno viršūnę; statinio ilgis – 1,7 km; Keleiviams įrengtos 38 jaukios kajutės, kuriose telpa po 8 žmones;
 • Jus sudominti gali ir senoviniai Turkijos miestai prie Antalijos: Perge, Olympos, Faselis, Termessos, Aspendos.
 • 2014 m. lankytojus pradėjęs priimti Antalijos Jūrų muziejus padeda geriau pažinti Viduržemio jūros gyventojus; Tarp daugybės džiovintų žuvų ir gyvūnų, sudėtų į ekspoziciją, didžiausią susidomėjimą kelia reti faunos egzemplioriai: kiaulinis ryklys, vėžliai ir erškėčiai;
 • Žemesnysis Dudeno krioklys yra vaizdingas krioklys, esantis miesto viduje; gamtos objekto aukštis – 45 m; Prie objekto esančioje teritorijoje įrengtos erdvios apžvalgos aikštelės, nuo kurių galima grožėtis krintančio vandens panorama.
Žemesnysis Dudeno krioklys Antalijoje
 • Aukštesnysis Dudeno krioklys yra gražus 27,5 metrų aukščio krioklys su dideliu urvu po juo. Šis krioklys taip pat yra miesto viduje, vos 10 km nuo jo centro. Patekti į jį nebus sunku.
Dudeno krioklys Antalijoje

Antalija: ką nuveikti?

Antalija poilsiautojus nustebins plačiu laisvalaikio užsiėmimų pasirinkimu. Todėl kurorto svečiams nekils problemų, ką veikti Antalijoje. Didžiausias turistų skaičius siekia aplankyti kelias vietas:

 • „Dolfinland“ yra kompaktiškas delfinariumas Antalijoje, kuriame rengiami nuotaikingi pasirodymai, kuriuose susirinkusiems savo sugebėjimus parodo protingi jūros gyvūnai;
 • 2012 metais atidarytas Antalijos akvariumas, kuriame įrengta 40 teminių akvariumų; skaidraus tunelio ilgis – 131 m; pagal šį rodiklį jis nusileidžia tik panašiam tuneliui Šanchajuje;
 • Aqualand Antalija – vaikų ir suaugusiųjų pamėgtas vandens parkas, kuriame galima nusileisti nuo 10 didelių vandens čiuožyklų;
 • Antalijos zoologijos sodas – užimantis milžinišką 569 tūkstančių kvadratinių metrų teritoriją, šis zoologijos sodas talpina daug erdvių aptvarų, kuriuose natūraliai aplinkai artimomis sąlygomis gyvena per 1600 paukščių ir gyvūnų;
 • Miesto pramogų parkas – didelis pramogų kompleksas, kuriame svečiai linksminasi 45 atrakcionuose ir dalyvauja kino teatro 6D seansuose;
 • „Soho“, „Sky“, „Arma“ ir „Denizati“ yra populiariausi vietinio ir užsienio jaunimo klubai;
 • „Alara“, „Volkan“, „Mermerli“, „Telatur“, „Meyhanef“, „Yemenli“ ir „Ayar“ yra prabangūs restoranai, kuriuose patiekiami nacionalinės virtuvės patiekalai.

This Post Has One Comment

Comments are closed.