You are currently viewing Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Bodrumą?

Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Bodrumą?

Beveik 423 km skiria turistams puikiai žinomą Antaliją nuo mažojo ir jaukaus Bodrumo – vieno populiariausių Turkijos kurortų prie Egėjo jūros. Bodrumas tai gana senovinis miestas, kuriame išlikę įvairių tautų buvimo pėdsakai: graikai, persai, romėnai, bizantiečiai ir italai. Dabar Bodrumas yra vienas greičiausiai augančių Turkijos kurortų, į kurį atvykti stengiasi dešimtys tūkstančių turistų iš Europos šalių, įskaitant ir lietuvius.

Bodrumas: kokie šio Turkijos kurorto privalumai?

Bodrumas yra gana kompaktiškas kurortas, pietinėje to paties pavadinimo pusiasalio dalyje. Bodrumo kurortą nuo artimiausio Milas-Bodrum oro uosto skiria tik 36,3 kilometrai. Bodrumo kurorto privalumai privalumai, kuriuos gauna Bodrumą paplūdimio atostogoms renkantis turistai:

 • daug įvairių kategorijų viešbučių; netoli tarptautinio oro uosto;
 • galimybė derinti atostogas paplūdimyje su edukacinėmis ekskursijomis po istorines ir šventas vietas;
 • 90% viešbučių turi savo paplūdimį pakrantėje.

Pagrindinis trūkumas, kurį pažymi poilsiautojai, yra nedidelis „viskas įskaičiuota“ viešbučių pasirinkimas. Šį minusą kompensuoja palyginti žemos kainos restoranuose ir viešbučiuose.

Orai Bodrume: kada geriausia atotogauti?

Palyginti su populiariais Antalijos regiono pakrantės kurortais, paplūdimio sezonas Bodrume trunka kiek trumpiau. Palankiausios sąlygos turistų laukia nuo gegužės pabaigos iki spalio vidurio. Norėdami nuspręsti, kada yra geriausias laikas atsipalaiduoti Bodrumo paplūdimiuose, kiekvienas potencialus kurorto svečias turėtų iš anksto susipažinti su temperatūros rodikliais skirtingais mėnesiais:

MėnesisOrai naktįOrai dienąVandens temperatūra
Sausis+ 11+ 13,5+ 17,5
Vasaris+ 12,1+ 14,8+ 16,7
Kovas+ 13,1+ 16,4+ 16,6
Balandis+ 15,4+ 19,4+ 17,5
Gegužė+ 18,9+ 23,3+ 20,3
Birželis+ 22,3+ 27,6+ 23,3
Liepa+ 24,6+ 30,6+ 24,9
Rugpjūtis+ 25,1+ 31,0+ 25,9
Rugsėjis+ 23,2+ 28,2+ 25,2
Spalis+ 20,0+ 24,1+ 23
Lapkritis+ 16,8+ 20+ 20,9
Gruodis+ 12,9+ 15,5+ 18,9
Orai Bodrume

Kokie paplūdimiai Bodrume?

Bodrumo kurorto pakrantė, besitęsianti apie 12 km, yra išraižyta daugybės mažyčių įlankų. Tie, kurie vertina kurortų pliusus ir minusus, svarsto, ar šis kurortas jiems tinkamas, turėtų nuvyti abejones ir vykti į vaizdingą Bodrumą.

Iš penkių pagrindinių miesto paplūdimių tikrai bus vienas, kuris patenkins išrankiausių turistų norus:

 • Aichlemer paplūdimys – 300 m besidriekianti smėlio ir akmenukų juosta;
 • Centrinis paplūdimys yra ilgas pakrantės ruožas, padengtas mažais akmenukais;
 • Gumbet – trijų kilometrų juosta, viliojanti burlenčių, parasparnių, vandens slidžių, banglenčių ir nardymo mėgėjus; pakrantė – išpuoselėtas smėlio paplūdimys, kuriame vyrauja smėlis; vietomis yra smulkių akmenukų;
 • Bitez – keli viešbučiams priklausantys sklypai; jis yra švarus ir gerai prižiūrimas; šią vietą renkasi atpalaiduojančio laiko mėgėjai; aktyvių pramogų mėgėjai gali plaukioti baidarėmis;
 • Kumbakhche yra nedidelis smėlio paplūdimys, esantis šalia tvirtovės sienų; Šioje vietoje poilsiauja kurorto gyventojai ir turistai.

Netoli Bodrumo yra ilga paplūdimių juosta kaimyniniuose kaimuose: Ortakent-Yakshi, Gumusluk, Kadikalesi, Turgutreis ir Turkbuku. Turistai renkasi šias nuo kurorto nutolusias vietas norėdami pailsėti nuo šurmulio ir pabūti gamtos apsuptyje.

Bodrumas

Ką pamatyti Bodrume?

Kad neribotų savo laiko kurorte tik paplūdimio atostogomis, daugelis turistų mėgsta tyrinėti vietines istorines, kultūrines ir šventas vietas. Bodrumo svečiai stengiasi aplankyti keletą įdomiausių vietų:

 • Šv. Petro pilis – viduramžių įtvirtinimų statinys, tvirtovės viduje yra Povandeninės architektūros muziejaus salės; lankytojai gali apžiūrėti restauruotas senovinių laivų liekanas;
 • Mausolo mauzoliejus – pastatas statytas IV amžiuje prieš Kristų. e.; pastatą sugriovė žemės drebėjimas; iš pradžių mauzoliejų puošė karieta ir 36 kolonos; statinio aukštis 42 m;
 • senovinis amfiteatras, pastatytas prieš 16 amžių, talpino iki 13 tūkstančių žiūrovų; senovinis pastatas restauruotas 1973 m.; dabar jame vyksta teatro pasirodymai ir muzikiniai renginiai;
 • Myndos vartai yra didinga senovinė struktūra, pastatyta valdant Mausolui.

Ką veikti Bodrume?

Nors kurorte nėra labai daug laisvalaikio pramogų, Bodrumas svečiams turi pasiūlyti ką veikti. Be pramogų, kurios paprastai siūlomos paplūdimiuose, miesto svečiai gali naudingai praleisti atostogas keliose įdomiose vietose:

 • banglenčių centruose, esančiuose beveik kiekviename kurorto paplūdimyje;
 • Dedemanas yra populiarus vandens parkas, siūlantis pramogas ant 20 čiuožyklų;
 • Marina, Posh, Bianca, Catamaran ir Halikarnas – jaunimo klubai;
 • nedidelis delfinariumas, kuriame tris kartus per savaitę rengiami spalvingi pasirodymai su jūros gyvūnais; \
 • 15 nardymo klubų, esančių šalia dviejų salų:
 • Yasy ir Kara; Denizhan, Kalamata, Harem, Memedof Fish, Tranca ir Kortan yra žinomi restoranai, siūlantys turkiškus ir Viduržemio jūros regiono patiekalus;
 • Plaukimas į netoliese esančias salas ir kelionės patogiais laivais vaizdinga Egėjo jūros pakrante yra labai populiarūs tarp užsienio turistų.
 • Ne mažiau populiari europiečiams egzotiška pramoga – jojimas kupranugariais. Tokio tipo laisvalaikio užsiėmimai yra už 14 km nuo Bodrumo esančiame Camel paplūdimyje.