You are currently viewing Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Manavgatą?

Turkijos kurortai: ką reikėtų žinoti apie Manavgatą?

Manavgatas – nedidelis kurortinis miestelis Turkijoje, esantis šalies pietvakariuose, 75 km į rytus nuo Antalijos. Teritorija užima 2 283 km² plotą, o gyventojų skaičius yra šiek tiek didesnis nei 226 tūkst. Manavgatas yra vos už 5 km nuo Viduržemio jūros pakrantės. Manavgato miestas apima garsųjį turistinį Sidės miestą kaip atskirą rajoną, taip pat netoliese esančius kurortinius kaimelius, tokius kaip Kyzylach, Sorgun, Kumkoy, Evrenseki, Colakli, Gundoudu ir kt. Būtent šiose išvardintose vietose yra daugybė viešbučių, į kuriuos kiekvieną vasarą atvyksta šimtai tūkstančių turistų.

Per miesto centrą teka Manavgato upė, kurios pakrantėse žaliuoja parkas su pavėsinėmis, fontanais ir vaikų žaidimų aikštelėmis. Pirmuosiuose gyvenamųjų pastatų aukštuose taip pat yra įvairių kavinių ir restoranų. Vasaros metu turkio spalvos upės vandenimis plaukioja daugybė jachtų ir laivų, plukdančių turistus. Centrinė miesto gatvė „Antalija” driekiasi 3000 m skersai upės, joje gausu parduotuvių, bankų, biurų ir užkandinių. Čia dauguma keliautojų ateina apsipirkti.

Pačiame mieste nerasite viešbučių, išskyrus motelius. Žmonės į Manavgatą pirmiausia važiuoja norėdami apžiūrėti lankytinas vietas ir apsipirkti. Iš čia taip pat išvyksta transportas į netoliese esančius kurortus, tokius kaip Antaliją, Alaniją, Kemerą ir kt. Kokiais nuostabiais objektais gali pasigirti Manavgatas?

Manavgatas: ką pamatyti?

Jeigu Sidėje yra istorinių pastatų, kuriuos reprezentuoja senoviniai griuvėsiai, koncentracija, tai Manavgatas yra vaizdingų gamtos peizažų epicentras. Be to, miesto apylinkėse gausu pramogų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tarp įdomiausių Manavgato lankytinų vietų verta paminėti:

Köprülü kanjonas (Koprulu kanjonas)

42 km į šiaurę nuo Manavgato, Köprülü Kanyon Milli Parkı nacionalinis parkas yra pasislėpęs tarp kalnų. Ši vieta garsėja giliu kanjonu, kurio papėdėje veržiasi lediniai kalnų vandenys. Gamta čia sudarė puikias sąlygas plaukioti baidarėmis ir plaustais, todėl vietovė jau seniai išpopuliarėjo kaip plaukimo plaustais (raftingo) centras. Įprastai turistinio plaukimo plaustais atstumas yra 15 km, pakeliui yra keletas mažų ir pora didelių slenksčių. Renginys skirtas pradedantiesiems, gana saugus, jame gali dalyvauti net vaikai. Köprülü kanjonas yra linksmybių ir adrenalino mišinys, pilnas nesugadintų gamtos vaizdų. Parkas laikomas vienu geriausių lankytinų vietų Manavgato mieste Turkijoje.

Wake parkas Hip-Notics Cable Ski

Tarp Manavgato lankytinų vietų galite savarankiškai aplankyti Hip-Notics Cable wake parką, kuris ypač patiks turistams, besidomintiems vandens sportu, ypač vandenlentėmis. Tai visiškai naujas kompleksas su trimis ežerais. Pirmasis iš jų skirtas pradedantiesiems, turintiems minimalų kliūčių skaičių ir maksimalų 22 km/h greitį. Antrasis kanalas skirtas pažengusiems sportininkams: čia sumontuota daugybė figūrų, o gervė pasiekia net 30 km/val. Trečiasis ežeras skirtas privačioms treniruotėms su instruktoriumi už papildomą mokestį.

Komplekse yra gyvenamieji namai, patogi poilsio zona su sūkurine vonia, vaikų baseinas ir kavinė. Parkas atsirado vos prieš porą metų, bet jau dabar itin populiarus tarp turistų.

Manavgato krioklys (Manavgatas)

Manavgato krioklys

Jei nežinote, ką pamatyti tarp Manavgato lankytinų vietų Turkijoje, eikite į garsųjį Manavgato krioklį. Dviejų metų aukščio slenksčio, kurio plotis 40 m, srauni kalnų upės tėkmė – tikrai užburiantis vaizdas. Teritorijoje įrengtas miniatiūrinis parkas, kuriame galima ramiai pasivaikščioti medžių pavėsyje ir užkąsti turkiškame restorane.

Žaliasis kanjonas

Tai dar viena žavinga vieta, esanti 22 km nuo miesto ir kurią būtina pamatyti Manavgate, Turkijoje. Čia, 185 m aukštyje, yra miesto rezervuaras, kuris yra penkta pagal dydį užtvanka šalyje. Užlipę ant konstrukcijos, vienoje pusėje pamatysite kalnų ežerą, kitoje – kvapą gniaužiančius Žaliojo kanjono kraštovaizdžius. Vanduo čia turi smaragdinį atspalvį, pasiektą dėl daugybės jame esančių mineralų. Siūlome kartu su mumis vykti į ekskursiją ir pamatyti Žaliąjį kanjoną.

Manavgato mečetė

Ši mečetė, pripažinta didžiausia Antalijos pakrantėje. Šis didelis, šviesus ir net erdvus pastatas čia pastatytas visai neseniai, 2004 m. Mečetė atrodo labai įspūdingai – gidai visada mini, kad joje yra keturi minaretai, o paprastose mečetėse, kaip taisyklė, tik du. Kiekvieną minaretą puošia trys balkonai, jų aukštis siekia 60 metrų. Pagrindinis centrinio pastato kupolas iškilęs 30 metrų, jį supa dar 27 mažesnio aukščio kupolai. Mečetės fasadą puošia galerija ir gražūs laiptai.

Maldos salių vidaus apdaila itin graži: sienos, grindys, lubos, kolonų paviršiai padengti mozaikomis ir paveikslais su dekoratyviniais augalų raštais, ornamentais, frazėmis iš Korano. Nuo lubų kabo gražus krištolinis sietynas, o ant grindų matyti gražūs kilimai. Priešais pastatą yra atvira apsiplovimo salė. Jo viduje yra vandens rezervuaras, panašus į fontaną, kuriame tikintieji prieš melsdamiesi nusiplauna veidą, rankas ir kojas. Ši salė priešais Manavgato mečetę atrodo kaip didžiulė akmeninė gėlė.

Į šią mečetę gali įeiti bet kas (ne maldos metu), bet kad tai padarytumėte, prieš įeidami turite nusiauti batus. Taip pat turistai turi būti tinkamai apsirengę (šortai, apnuoginti pečiai ir pilvas neleidžiami).

Naudingi patarimai atostogaujantiems Manavgate

  • Jei jus pirmiausia domina ne lankytinos vietos, o apsipirkimas Manavgate, patariame nuvykti į prekybos centrą „Nova Mall“. Jis yra šalia greitkelio prie įvažiavimo į miestą ir jame rasite lygiai tokių pačių prekių, kaip ir parduotuvėse pagrindinėse gatvėse, ir dar daugiau. Tuo pačiu metu jums nereikės vaikščioti per karštį, o kai kuriose vietose nereikės permokėti.
  • Kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį Manavgato centre turgaus aikštėje vyksta vaisių, daržovių, drabužių ir suvenyrų turgus. Daugelis turistų mano, kad ši vieta suteikia galimybę pigiai įsigyti prekių. Tačiau taip nėra. Šis turgus jau seniai tapo turistiniu, o jo kainos išpūstos. Todėl labai rekomenduojame derėtis.
  • Būkite budrūs keliuose, ypač pėsčiųjų perėjose be šviesoforo. Vietiniams vairuotojams pėsčiųjų perėja nieko nereiškia.
  • Būtinai pasivaikščiokite po vietinę įžymybę – parką palei upę, atsipalaiduokite jo krantuose esančiose pavėsinėse. Norėdami suprasti, kaip čia gražu, tiesiog pažiūrėkite į Manavgato miesto nuotrauką. Jeigu mėgstate važinėtis dviračiu, tuomet parke turite galimybę per specialų aparatą išsinuomoti dviratį tik už 0,15 € valandai. Norėdami tai padaryti, jums reikės kredito kortelės, kurioje bus įšaldyta nedidelė pinigų suma, kai grąžinsite dviratį. Tame pačiame parke už 1,6 € galite įsigyti upės turą dviaukščiu laivu, kuris trunka 30 min.
  • Patarimas Kamado Bono klubo nariams – jei norite netradiciškai išsikepti kažką ant kepsninės, eikite į Manavgat Belediyesi Mesire Alanı parką, kur yra didelė lauko iškylų ​​​​zona su viskuo, ko reikia: stalais, suolais, vandeniu, kepsnine ir elektra. Teritorijoje yra tualetai ir parduotuvė su gėrimais ir užkandžiais. O vos už 500 m nuo vietos yra jūros pakrantė, kurioje galima maudytis ar žvejoti. Įėjimas į šią zoną kainuoja tik 0,15 €.