Pagrindinis » Turkiška pirtis (Hamamas)

Turkiška pirtis (Hamamas)


Ekskursijos aprašymas

Turkijoje tradicinė pirtis yra vadinama hamamu. Tai tarsi vienas iš šalį atspindinčių malonumų ne tik kūnui, bet ir sielai. Malonumų procesas prasideda saunoje ir garinėje pirtyje. Saunoje jūsų kūnas įkaista ir pamažu atsiveria odos poros, pradedate prakaituoti. Nemėgstantys karščio pabūna labai trumpai ir to gana.

Toliau turėtumėte eiti į garinę pirtį. Čia ore tvyro garų debesis, prisotintas eukalipto kvapo. Šioje patalpoje bus veikiamas ne tik kūno paviršius – oda, bet ir vidus, nes kvėpuosite šiais garais. Tai padeda kūnui pasiruošti tolimesnėms procedūroms.

Išėjus iš karštųjų patalpų reiktų nusiprausti po dušu ir tuomet būsite palydėti į pagrindinę pirties komplekso dalį – marmurinę patalpą. Čia sienos ir grindys yra išklotos marmuru, taip pat patalpos viduryje yra marmurinis stalas, kuris iš vidaus yra kaitinamas karštu vandeniu.

Čia išvysite ir pirtininkus, kurie nupraus jūsų kūną ypatingu būdu. Šios senosios kūno prausimo tradicijos nesikeičia jau daugybę metų. Atsigulus ant marmurinio stalo šiurkščia plaušine (kese turk.) bus padarytas kūno šveitimas – pylingas. Taip pašalinamos nereikalingos ląstelės. Vėliau, naudojant specialius muilo putų maišus, bus išmuiluotas, pamasažuotas ir nupraustas visas kūnas.

Po prausimo procedūros būsite perlieti vandeniu ir jau būsite pasiruošę eiti į kitą patalpą. Kūno prausimo procesas neretai būna lydimas klegesio ir dainų. Jau nuo seno pirtis buvo ne tik švaros, bet ir bendravimo, geros nuotaikos vieta.

Apsigobę rankšluosčiais eisite į masažo patalpas. Gali būti uždėta veido kaukė, tačiau tradiciškai atliekamas tik kūno įtrinimas aliejais. Taigi laukdami galėsite pasimėgauti turkiška arbata, atsipalaiduoti ir vėliau masažo kambaryje užbaigti švarumo procesą.

Po turkiškos pirties paprastai jau nieko nesinori veikti, nes esatę atsipalaidavę. Keletą valandų reiktų vengti  tiesioginių saulės spindulių, o po to įdegis būna gražus ir tolygus. Visos procedūros užtrunka apie 2, 5 valandas.