Žaliasis kanjonas, paslėpto rojaus krioklys, Manavgato mečetė ir Manavgato krioklys

Kaina:
Suaugusiam: 35.00€
0-6 m. vaikams: nemokamai
7-12 m. 17.50€
Pietūs į kainą įskaičiuoti.
Trukmė: 9.00-18.00 val.

Ekskursija lietuvių kalba vyksta antradieniais ir šeštadieniais.


Ekskursijos aprašymas

Siūlome Jums naują, kupiną įspūdžių ekskursiją: Žaliasis kanjonas, paslėpto rojaus krioklys, Manavgato mečetė ir Manavgato krioklys.

Po pusryčių viešbutyje vyksite į Žaliąjį kanjoną. Žaliajame kanjone, iš laivo grožėsimės smaragdinės spalvos vandeniu, stačiomis uolomis ir retkarčiais pasirodančiais medžiais ar iš vandens išnyrančiomis salelėmis,– vaizdai išties didingi!

Kažkada šiuo kanjonu tekėjo viena iš kalnų upių, bet 1984 m., pastačius trečią pagal aukštį užtvanką Turkijoje Oymapınar, viskas buvo užlieta žalios spalvos vandeniu. Laivui sustojus prie platformų, galėsite išsimaudyti gaivinančiame vandenyje, tik nepamirškite pasirūpinti maudymosi kostiumais ir kremu nuo saulės. Laivas – privatus, tik mūsų grupės. Po smagaus pasiplaukiojimo, maudynių ir įspūdingų įamžintų kadrų, sugrįšite į viešbutį.

Vėliau jūsų laukia pasivaikščiojimas Paslėptame Rojuje,– būtent taip šios vietos pavadinimas verčiamas iš turkų kalbos. Tai pasakiškai gražus keturių pakopų krioklys, dangaus mėlynumo vanduo, apsuptas smaragdo žalumo šlaitais. Drąsuoliai galės maudytis gaivinančiame vandenyje.

Po maudynių jūsų laukia gardūs pietūs.

Vėliau kelionę tęsime į Manavgatą, kuriame apklankysime dvi šio miestelio įžymybes – mečetę ir garsųjį krioklį. Pagrindinė Manavgato mečetė – Merkez Külliye Camii. Tai didžiausia mečetė Antalijos pakrantėje. Mečetė buvo pastatyta 2004 m. jos statybos metu buvo panaudota 250 tonų metalinių konstrukcijų ir 500 kubinių metrų betono. Tuo pačiu metu pagrindinėje Manavgato mečetėje namazą gali perskaityti 4 tūkstančiai tikinčiųjų. Tai viena iš nedaugelio mečečių, kurioje yra keturi minaretai ir trys balkonai, 60 metrų aukščio. Pagrindinis Merkez Külliye Camii mečetės kupolas Manavgate siekia 30 metrų aukštį. Be šio, yra dar 27 maži kupolai. Žodžio Külliye buvimas mečetės pavadinime reiškia, kad aplink mečetę yra pastatų kompleksas, kuris turėtų tarnauti religiniams ir visuomenės poreikiams. Šį kompleksą sudaro ligoninės, virtuvės, kepyklėlės, hamamo ir kiti pastatai, skirti įvairioms labdaros tarnyboms.

Manavgato krioklys yra 80 km iki Antalijos, šaltiniai kilę iš Seytano kalno šlaitų, esančių Tauro kalnų rytinėje pusėje. Manavgato upelio vanduo patenka į antikinius miestus, tokius kaip Side. Jis driekiasi per kalnus, miškus ir kanjonus primenančius siaurus slėnius ir suformuoja 500 ha plotą ežerą. Tada šį vandenį naudoja Oymapinar užtvanka, gaminanti elektrą Antalijai. Tada iš užtvankos tekantis vanduo išleidžiamas, todėl krioklys (4 km į šiaurę nuo Manavgato miesto centro) teka. Nors krioklio aukštis nėra didelis, jis sukuria kraštovaizdį, kurį verta pamatyti.